MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności20,2 kg - Nowy rekord życiowy Karola

20,2 kg - Nowy rekord życiowy Karola

Dodano: 25.06.2013 00:00
wystaw ocenę:
12345
20,2 kg - Nowy rekord życiowy Karola

Na pierwszą zasiadkę wybrałem się na staw komercyjny aby udoskonalić przypony oraz dopracować  taktykę łowienia.  Na pierwsze nęcenia i testy użyłem protein firmy Meus. Postanowiłem, że w tym roku będę łowił tylko na 4 wybrane smaki (truskawka, ananas, makrela i pomarańcza oraz halibut ) + Pop Up ( słodka kukurydza oraz truskawka ). Już po pierwszej zasiadce moje zestawy zaczęły się sprawdzać czego efektem były karpie w przedziale 10-15kg.

 

 

Po udanej dwudniowej zasiadce na stawie komercyjnym postanowiłem podwyższyć poprzeczkę i wybrać się na dziką wodę - zbiornik Pniowiec obok Elektrowni Rybnik. Na tym zbiorniku karpie pojawiają się naprawdę rzadko, jednak udało mi się zwabić po wcześniejszym nęceniu około 15 kg kulek oraz 5 kg pelletu , dwa karpie które jak mówili miejscowi są naprawdę rzadkością w tym zbiorniku i o masie przekraczającej 11 kg. Byłem naprawdę zadowolony, ponieważ dwa wyholowane karpie i dwie spinki w trakcie 20 godzinnej zasiadki napawały mnie coraz większym apetytem na „wielkiego miśka”, który pobiłby mój dotychczasowy rekord życiowy - 15,2kg.

 

Aby wyholować karpia 20+, musiałem w końcu zdecydować się na zasiadkę 3 dniową nad zbiornikiem Elektrowni Rybnik (każdemu dobrze znany). Nęcenie rozpocząłem 10 dni przed planowaną zasiadką. Do wody trafiła kukurydza (20 kg), kulki ananas (15kg), halibut (15kg), oraz mieszanka pelletów rybnych około 20 kg  łącznie w wodzie wylądowało 70 kg zanęty, na odległości około 200 m od brzegu.

 

Przypony wydłużyłem do około 35-40 cm, z racji że sonda pokazywała muliste dno. Pierwszy dzień zasiadki nie przyniósł żadnego brania i wymarzonego piiiiii. Wszystko zmieniło się nad ranem drugiego dnia, gdy wiatr zmienił kierunek. Jako pierwszy na macie zawitał 12,3kg karpik.

 

 

Następnie wyholowałem karpia 14 kilowego. Po sesji zdjęciowej ryby w dobrej kondycji wróciły do wody, a ja z pełnym optymizmem wyczekiwałem upragnionej dwudziestki. Kolejne brania rozpoczęły się wieczorem po godzinie 21:00, lecz z dwóch brań żadna z ryb nie wylądowała na macie, ponieważ spięły się w zaczepach. Przed godziną 23:00 zestawy zostały wyciągnięte z wody (zgodnie z regulaminem łowiska). Przez noc myślałem nad bardziej skutecznym przyponem, który pozwoliłby doholować rybę do brzegu. Zastosowałem zestaw bezpieczny wraz z kamieniem na gumce aby przy holu nie mieć zbędnego balastu.

 

O godzinie 4:00 zestawy powędrowały w nęcone miejsce. Przez cały dzień nic się nie działo. Postanowiłem nie zmieniać nic i moja decyzja okazała cię celna, gdyż około godziny 20:30 usłyszałem sygnalizator. Zacinam i jest! Czuję, że w końcu jest szansa na pobicie życiówki, dlatego holuję rybę powoli i bezpiecznie. Po 35 min holu ryba ląduje w podbieraku, na macie okazuje się, że jest dosyć spora. Szacowaliśmy, że może mieć nawet około 25-28 kg, ponieważ jej rozmiary szokowały (widać na zdjęciu ponad 105 cm dł.). Okazało się, że waży ponad 20 kg, a dokładnie 20,2 kg  i w końcu doczekałem się mojej pierwszej ryby 20+. Później wraz z kolegami z teamu oszacowaliśmy, że ryba przed tarłem jakie miało miejsce około 2 tygodnie przed zasiadką, mogła mieć sporo ponad 25 kg!

 

 

Wszystkie trzy zasiadki na początek sezonu uważam za bardzo udane i dziękuję moim kolegom z temu (Adam, Szymon, Marian i Mateusz ), bo dzięki nim każda ryba lądowała bezpiecznie w podbieraku. Ja będę kontynuował moje zasiadki nad ER aby „upolować” kolejnego miśka. Szczególnie pozdrawiam tu wszystkich czytelników „Karp Maxa”. Do zobaczenia nad wodą. 

 

 

 

 

GALERIA

  • 20,2 kg - Nowy rekord życiowy Karola
  • 20,2 kg - Nowy rekord życiowy Karola
  • 20,2 kg - Nowy rekord życiowy Karola
  • 20,2 kg - Nowy rekord życiowy Karola
  • 20,2 kg - Nowy rekord życiowy Karola
  • 20,2 kg - Nowy rekord życiowy Karola
  • 20,2 kg - Nowy rekord życiowy Karola
  • 20,2 kg - Nowy rekord życiowy Karola
  • 20,2 kg - Nowy rekord życiowy Karola
  • 20,2 kg - Nowy rekord życiowy Karola
  • 20,2 kg - Nowy rekord życiowy Karola
  • 20,2 kg - Nowy rekord życiowy Karola
Jeżeli chcesz nas poinformować o ważnym wydarzeniu pisz: redakcja@karpmax.pl.

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?
avatar Ale ściema waga zawyzona byłem przy holu tej ryby i przy warzeniu i wtedy waga wyniosła 19.2kg i ryba była wazona na 2 wagach , ryba z workiem ważyła 20.2 kg wiec tu chyba ktos nie wie jaką wage podawac .
25.06.2013 15:17    autor: DeeJayCasper
DeeJayCasper gosciu jak cos to to nie ten dzien i nie ta ryba co widziales wiec nie siej propagandy bo twoj max to plotka 15 cm i h.j cie strzela z zazdrosci na tego karpia jest 5 swiadkow i caly nasz team pozdrawiam zazdrosniku
25.06.2013 17:53    autor: czarny14
avatar Nawet jeszcze jest ten znacznik ktory odcinałeś .pisz co chcesz mnie to wali ile se podajesz
25.06.2013 19:43    autor: DeeJayCasper
avatar Gratulacje karpia 19,2kg. ale pamietaj, ze bycie karpiarzem polega na uczciwosci podawania wagi !!!
25.06.2013 22:09    autor: zurek090
avatar widzę ze kolega się z siłą pcha w światło fleszy! pierw wysyła błędne informacje do firm żeby wyłudzić towar za free a teraz zawyżona waga. nie ładnie kolego, nie ładnie
27.06.2013 09:45    autor: gruby2082
avatar Prosiłbym tylko bez domniemywań i bez pochopnych oskarżeń, bo to jest słowo przeciwko słowu i tak samo jak jedna, tak i druga strona może mieć rację. Dajmy szansę samemu autorowi na zabranie głosu.
27.06.2013 11:11    autor: admin
Niestety ale to jest prawda co napisał gruby2082. Kolega pisał do między innymi takich firm jak: TB, Fish Food, Carrum, Meus, Impulse Fish. Nie tak powinno wyglądać karpiowanie.
27.06.2013 12:56    autor: piotrz
avatar Czy autor komentarza który to wszystko rozpoczął , wie że wagę się teruje ? obydwie były terowane , ponieważ zawsze ważymy w tym samym worku ! i zapomnieliśmy o tym przy ważeniu , zorientowaliśmy się gdy pakowaliśmy wagi do torby . Nie wiem kto napisał , że była druga podobna ryba bo tak nie było , nie oszukujmy się . Jaki sens miałoby wystawianie artykułu na publiczną stronę z karpiem którego widziało kilkanaście osób ? Nie mam słów . Panie gruby2082 , nikt towaru nie WYŁUDZA ZA FREE , pisałem owszem do tych firm z zapytaniem czy mogły by za sponsorować zasiadkę i tyle . Pozdrawiam wszystkich PRAWDZIWYCH KARPIARZY ! którzy nie widzieli i uwierzyli !
27.06.2013 13:16    autor: KarB
avatar Słuchaj od kiedy wage analogową sie taruje no powiedz mi od kiedy jak jest wyzerowana dobrze a tak było bo patrzyłem i waga pokazała z workiem 20.2 kg a sam worek 1 kg to o co ci chodzi prawda cie w oczy boli ze brakowało troszke zebys mial 20stke? na innej wadze tez wazyles i tez pokazalo tak samo prawda było tak czy dalej sie wypierasz?? kilka komentarzy wstecz nie wiem czy ty czy twoj kolega z teamu co był z toba pisał ze
27.06.2013 15:29    autor: DeeJayCasper
avatar to nie ta sama ryba , a ja mam fotke tego karpia co wazył 19.2 kg i jest ta sama ma te same znaki szczegolne zarysowania łuski itd w tych samych miejscach. i godzina w ktorej ja tam bylem jak wyciagales a godzine co podałes pasują powiedz czy tak robi prawdziwy karpiarz podaje zawyzoną wage? oszukujesz sam siebie podając kilogram wiecej . Ja tez łowie karpie i nigdy nie zawyzam bo łowię dla wlasnej satysfakcji mi nie potrzeba byc znanym na calym świecie . Przemyśl co robisz bo reputacje wsrod karpiarzy łatwo mozesz sobie zniszczyc takim zawyzaniem .
27.06.2013 15:35    autor: DeeJayCasper
Brak słów do tych komentarzy.Mądry pomyśli i napisze z sensem,reszta obrobi tylek, wiedząc jak jest i było lepiej od samego autora. Panie karpiku z nad rybnickiego morza z taka twarzą to blasku fleszy nie będzie. A jeżeli chodzi o oczernianie to jest taka frakcja polityczna u nas w kraju, kariera dla Pana murowana.I dla własnej satysfakcji łów te karpie. I wali mnie co ty tam podajesz jaką masz satysfakcje i czy cię znają czy nie.Pozdrawiam dee coś tam
27.06.2013 17:11    autor: szymek
avatar Tak jest , wagi nie da się wytarować i tyle ! Nawet jeżeli tłumaczysz , że zapomniałem o tym że wagi były terowane i że nie złapałem drugiej podobnej , On dalej upiera się przy swoim. Kolega jest znany z przecieków i doniesień w całym Rybniku ! powinien pracować dla agencji bezpieczeństwa ! A jeżeli chodzi o reputację , popytaj " Panie Rolado " co mówią o tobie !
27.06.2013 17:25    autor: KarB
Witam , czytam te komentarze i chce mi się śmiać . Chłopak zrobił dobry artykuł i nie wiem czemu od razu wypisujecie , że kłamie z wagą ? po co to komu , szczególnie że słyszałem dzień później , że podali złą wagę o ok. 1 kg . Karola osobiście nie znam , ale jak już jestem na elektrowni to nie było dnia , żeby nie miał wyholowanego karpia . Młody ma smykałkę , nie rozumie tego oczerniania i mówienia czy się jest prawdziwym KARPIARZEM czy NIE ! jest to żałujące . Z tego co widziałem , każdego karpia wypuszcza do wody i u mnie ma za to wielki plus bo dalej nie jest to tak powszechne w Polsce . Na przyszłość radze nie chwal się zdobyczami bo sam widzisz jak jest !
28.06.2013 08:58    autor: Michalg
avatar No i tak jest bo wypuszcza wszystkie karpie tylko tutaj chodzi o to ze podal zła wage i nie umi sie do tego przyznac o to tylko i wyłącznie chodzi . Ale jak chce nawet sam siebie oszukiwac to niech oszukuje jego sprawa a to ze karp miał 19.2kg to fakt i tego nikt nie zmieni .
28.06.2013 19:18    autor: DeeJayCasper
Mówisz, że to fakt, że karp miał mniej. To ja mówię - udowodnij, bo przepraszam, ale autor artykułu jest bardziej wiarygodny niż twoje komentarze.
28.06.2013 20:10    autor: ribitus
Jak kolega rolada wjeżdża na ER swoją srebrną astrą, to karpie ustawiają się w kolejce po bilety na kabaret:D
28.06.2013 20:55    autor: Rekin89
ten caly DeeJayCasper vel rolada to tak sciemnia ze przesada wszyscy go na ER znaja i dosyc maja jada rolada rolada buuuuhahahhahahahahaha
28.06.2013 21:32    autor: czarny14
avatar Widze ze kazdy mądry boli was to ze prawda wyszła na jaw a jak bym nie powiedział ze worek sie odlicza od wagi ryby to pewnie byscie tego nie zrobili . Nie chce mi sie tego komentowac bo sa za tobą osoby z temu ktore i tak za toba będą i jest to oczywiste , tak jak ci pisałem oszukujesz sam siebie jest to TWOJA życiówka a nie rekord świata wiec se podawaj ile chcesz .Kłamstwo ma zawsze krotkie nogi pamietaj
28.06.2013 22:39    autor: DeeJayCasper
Ja nie jestem związany z autorem, czy jego kumplami, ale widzę, że macie tu osobistą sprawę, między sobą, tak więc kłóćcie się gdzie indziej.
29.06.2013 00:35    autor: ribitus

Obserwuj nas

zamknij