MENU
Jesteś tutaj:

Carp’R’Us w Polsce

Carp’R’Us w Polsce

Dodano: 03.12.2012 00:00
wystaw ocenę:
12345
Carp’R’Us w Polsce

Do podpisania umowy doszło podczas II Karl Nikel Show we Wrocławiu.  Obecni byli Ray Dale Smith, Karel Nikl i Andrzej Walczak.  IT zapewnia, że marka Cap’R’Us będzie dostępna we wszystkich renomowanych sklepach karpiowych w naszym kraju.

 

GALERIA

  • Carp’R’Us w Polsce
Jeżeli chcesz nas poinformować o ważnym wydarzeniu pisz: redakcja@karpmax.pl.

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?
Odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu, tyle ode mnie w temacie. Wypowiedzi nie będę rozwijać bo Panowie X i Y znów poczują się urażeni. No i Wielki Brat patrzy!
03.12.2012 15:18    autor: ~czarnodusznik81
Gdy pomyślę o Dawidzie Patlewiczu który przez kilka lat obwoził tego dziadka po całej Polsce i promował aby sprzedawał te swoje gówniane robaczki,to mam duży niesmak.Tak się robi biznes ?
03.12.2012 22:19    autor: Molos
Jeszcze kilku ludziom wsadzą nóż w plecy, a później sami się wywalą czego im wielu karpiarzy szczerze życzy. Trochę kultury i rozsądku by się im przydało. A tak na marginesie to które RENOMOWANE sklepy handlują z International Tackle ???
04.12.2012 14:29    autor: tolpyga
avatar Ja tylko grzecznie proszę o jedno, żeby nie robić osobistych wycieczek, które wiadomo do czego na końcu prowadzą. Pozdrawiam.
04.12.2012 14:49    autor: admin
Moje osobiste, powtarzam osobiste odczucia- na krajowym rynku karpiowym zaczyna szaleć skupianie wszystkiego tak przysłowiowo w jednych rękach co mysle że zacznie sie wiązać z cenami dla nas kupujących. Zawsze jak jest konkurencja to gwarant nizszej ceny.. a ceny niestety są kosmiczne porównując te zachodnie, nie mówiąć już o tym ile te ceny stanowią w stosunku do naszych zarobków w porównaiu do kolegów z zachodu, ale tak juz jest, każdy chce zarobić i do nikogo imiennie tu się ie odnosze. Tylko czy ideologią karpiowania jest gruby portfel? Czy tą dziedzine mają obstawiać tylko ludzie z elity z zasobnym portfelem? Myśle że to też jest problem krajowego a kto wie i moze nie tylko karpiowania ale nie bede sie nad tym rozwodził. ekonomia ma to do siebie że jak zrobisz dobrą cene to sprzedasz więcej towaru i relatywnie wiecej zarobisz. A skupienie wszystkigo w jednej firmie poza dyktaturą cenową i zanikiem zdrowej konkurencji ma jeden plus kupujesz wszystko w jednym sklepie a nie latasz po 10 stronach zeby złozyć zamówienie.
07.12.2012 11:00    autor: doniu
Umowa IT z Carp'R'Us, to umowa na dystrybucję hurtową, czyli sprzedaż do sklepów. Wszystkie sklepy, które dotychczas handlowały tym asortymentem oraz inne nim zainteresowane mogą dalej nim handlować na warunkach cenowych podobnych, jak u poprzedniego dystrybutora. Muszę tu dodać, że cena detaliczna jest zawsze sugerowana przez producenta i widoczna w cennikach, jako RRP, a sklep, żeby otrzymać najkorzystniejsze rabaty powinien starać się zachować cenę detaliczną z cennika producenta. Ta cena jest w euro i obowiązuje w całej UE. W Polsce następuje przeliczenie jej po kursie €/PLN i na tym polu są często największe różnice. Konkurencja zatem jest i będzie tylko na poziomie sklepów, a nie dystrybutorów. To sklepy mogą organizować różne promocje cenowe, ale w granicach zdrowego rozsądku. Dystrybutor ma tylko obowiązek zadbać o interesy pozostałych sklepów, żeby ew. promocje nie przerodziły się w permanentną obniżkę cen, co spowodowało by, że nikt nie byłby zainteresowany kupowaniem do sklepu tego towaru, a w konsekwencji zostałby jeden sklep i wówczas rozpoczął by się monopol cenowy. Na pewno nie z korzyścią dla klienta detalicznego.
07.12.2012 12:05    autor: ~
Na permanentnej obnizce cen zyskuje kupujący, a kto broni innym sklepom zrobić równie permanentną obniżke cen??? dbanie o interes innych sklepów hmmm no tez tak to można tłumaczyć, ale sterowana gospodrka- ceny juz kiedyś była i kochana UE spowrotem ją wyciąga i niestety wolny rynek jest lepszy dla konsumenta. NIe ma opcji pozstania jednego sklepu bo każdy ma prawo zrobić podobnie niską cene i jak mówiłem robienie porządku w handlu karpiowym nie wiem czy przysłuży się karpiarzom oby tak to zrozumie i przyjme z pokorą twoją racje. Markety też robią promocje powalające ale inne jakoś funkcjonują bo raz ci jedno mają tańsze raz inni. Ile taki sklepik może mieć towaru żeby obalić cały rynek karpiowy, hakami itp- wykosic inne sklepy zmieść konkurencje? EEE coś nie tak w tym tłumaczeniu. Kupujacy może odebrać to jako pewną zmowę cenową ma być tyle ile zarządzi naczelny dystrybutor a sklepy nie mają świrować z cenami bo nie dostaną towaru.. a klijent ma płacić i koniec. Na handlu w UE zjadłem ząbki więc wiem w czym sprawa, kursy kursami ale jak trafisz w kurs to zysk potrafi roooosnąć, nie wiem ile w tej branży bo nie wiem jakie kwoty wchodza w gre ale no ale takie są prawa biznesu i ludzi którzy ryzykują swoje środki finansowe. Ja to tak rozumie ale jak to mówią punkt widzenia zeleży od punktu siedzenia. No ale i Molos ma troche racji w swojej wypowiedzi:) Pozdrawiam
07.12.2012 12:30    autor: doniu
avatar Przyznaję Ci rację w 100% w kwestii mechanizmów rynkowych. Natomiast w interesie producenta, bo to on ustala orientacyjne ceny detaliczne, jest dotrzeć do jak największej ilości odbiorców, poprzez budowanie sieci dystrybucji. Żeby móc ją zbudować, potrzebuje dystrybutora,następnie sklepów i wreszcie detalistów. Jest w tym bardzo ważne, żeby każda z tych stron miała w tym interes. Interes detalistów już podałeś - kupować jak najtaniej. Natomiast najważniejsze ogniwo jest w sklepach. To sklepikarze( zwłaszcza stacjonarni) muszą mieć zapewnioną odpowiednią marżę handlową, żeby w ogóle być zainteresowanym handlem konkretnym asortymentem. To nie chleb, czy mięso. Więc jeśli jakiś sklep internetowy wyśle info w świat, że ma np C r US o 20% taniej niż inni, to wcale nie znaczy,że przejmie 100% rynku i każdy klient w Polsce będzie mógł kupić ten produkt. Więcej powiem- w Europie,na świecie, bo to info dociera wszędzie. Sutkiem tego będzie wykruszanie się sklepów, ograniczenie dostępu do towaru dla detalisty i w konsekwencji upadek marki na naszym rynku. Stąd głównym zadaniem dystrybutorów jest pilnowanie zasad rynku hurtowego, a sklepy mają możliwość grania cenami, ale nie stałego ich obniżenia. Co do Molosa, to dodam tylko, że poprzedni dystrybutor został zmieniony przez producenta z powodu nierealizowania w ostatnich dwóch latach wymaganych minimalnych obrotów. A to jest wymogiem podstawowym przy umowie dystrybucji. Stąd poprzedni dystrybutor może mieć pretensje tylko do siebie, że nie był w stanie realizować założeń umowy, której się podjął. Nowy dystrybutor został wybrany w oficjalnym konkursie ofert, rozpisanym przez producenta. Więc nie ma w tym żadnego podstępu, czy jak to napisał inny komentator- wbijania noża w plecy. Jeśli IT nie zrealizuje założonego targetu 2013, t również będzie musiało poddać się weryfikacji rynku.
07.12.2012 13:18    autor: gulpfan
avatar ...nie wiem czy dobrze myślę, ale , jeżeli ktoś na rynku chce stać się monopolistą i będzie to widoczne to przecież , można to zgłosić do odpowiednich urzędów; Urząd Ochrony Praw Konsumentów, NIK i temu podobne i myślę ,że właśnie takie Urzędy dadzą sobie radę z " monopolistą" ??? pzdr.
07.12.2012 13:24    autor: obserwatorsos
gulpfan, mam nadzieje ze nikt nie odbiera mnie czy wypowiedzi- anty IT czy nie wymieniając z nazwisk bo takowe wypowiedzi na forum były były. Nie mam nic przeciwko i jak pisałem jesli faktycznie bedzie to z zyskiem dla kupujacego popre to podosząc obie ręce i nogi no jedna noge bo trzeba jakos stać:) Prawem biznesu jest to że wkładasz duże środki i nigdy nie wiesz czy za rok zostanie ci z wszystkiego przysłowiowa klapa od kibelka. Osobiście życzę powodzenia każdemu kto poświeca swój czas i ponosi ryzyko! A jak ktoś wypisuje o wbijaniu noża w plecy czy podstępach itp no to już jego sprawa jego poziom widać nie miał chęci zagłębić się w to co jest faktami o których piszesz ale jak to Polak wszedzie musi widziec spisek :) ale z innej strony patrząc to kłutnie elity schodzą na dół i jedni są po tej inni po tamtej stronie, jak to mówią ryba psuje się od głowy.
07.12.2012 13:32    autor: doniu
Swoją drogą myśle że wypowiedzi gulpfana i "beznikowca" uspokoją co niektórych od wypisywania bzdur... przedstawiliście fakty i tak powinny wyglądać dyskusje.
07.12.2012 13:37    autor: doniu
Został ogłoszony konkurs ofert na dystrybutora Carp Rus i IT wygrał? Ze śmiechu trzy razy musiałem wycierać monitor.
07.12.2012 20:24    autor: Molos
MOLOS - ja do dzis wycieram swoj jak obejrzalem we wrzesniu twoj filmik z wcc na Bolsenie :) pozdrawiam
07.12.2012 21:08    autor: jestemza2013
avatar Ha, czyżby Molos to P.J? Jeśli tak to bez komentarza...
07.12.2012 21:33    autor: lotrzyk666
Następni sprawni inaczej.Nie ma na to lekarstwa to nie katar że weźniesz pigułkę i jutro nie będziesz już kretynem hahahaha.Strzelajcie dalej matołki
07.12.2012 22:01    autor: Molos
Gdy będę chciał coś tu napisać, to napiszę to tak, jak to robię wszędzie, czyli pod swoim imieniem i nazwiskiem. Dzisiaj byłem na spotkaniu z Ray'em Dale w Poznaniu, a ponieważ mówię płynnie po angielsku, to wierzcie mi, lepiej będzie dla wielu abym się nie wypowiadał na ten temat.
08.12.2012 17:27    autor: PiotrJanusz
Ło panie Pejtrze ja to jak na Polaka przystało płynnie operuje trzema językami: polski, łacina, inglisz wspomagany rencami i rozmawiałem z samym Oba Mą i ten to mi dopiero naopowiadał :) :) :) :)
10.12.2012 07:50    autor: doniu

Obserwuj nas

zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU
 
Szanowny Użytkowniku
 
Chcielibyśmy Cię poinformować, że z dniem 25.05.2018 r. ulegają zmianie przepisy, na podstawie których przetwarzane są dane osobowe. Będą one dotyczyły wszystkich użytkowników. Zmiany wynikają z istotnych przyczyn, jakie stanowi wejście w życie przepisów europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), które nakładają na nas obowiązek dostosowania regulaminu do nowych regulacji prawnych. 
 
Co to jest RODO?
RODO to skrót od Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, inny skrót często spotykany to GDPR (General Data Protection Regulation). Pełna nazwa aktu, który regulować będzie przetwarzanie danych osobowych to: „Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE”.
 
Główny cel wprowadzenia RODO to zmniejszenie zróżnicowania przepisów w zakresie ochrony danych osobowych między poszczególnymi krajami UE oraz zwiększenie zabezpieczeń przetwarzania i ochrony danych osobowych, tak by przepisy prawa nadążały za zmieniającą się technologią.
 
Od kiedy RODO będzie obowiązywać?
27.04.2016 r. Parlament Europejski przyjął w drodze rozporządzenia zmianę prawa o ochronie danych osobowych. Wszystkie kraje Unii Europejskiej, w tym i Polska muszą dostosować swoje prawo do nowych przepisów, które będą bezpośrednio stosowane od 25.05.2018 r.
 
Co to są dane osobowe?
Dane osobowe są to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Informacja ma charakter osobowy, dopóki jest możliwe ustalenie, kogo ona dotyczy, a sama w sobie nie musi od razu określać tożsamości osoby. Muszą to być zatem informacje, które pozwalają na identyfikację, odróżnienie od innych, wskazują na osobę, jak również te informacje, które są źródłem wiedzy o osobie wyodrębnionej spośród innych osób. Warto pamiętać, że dane osobowe możemy znaleźć nie tylko w dowodzie osobistym czy paszporcie. Danymi będą również numer telefonu czy adres e-mail, a więc informacje, które często nie są chronione z należytą starannością.
 
 
Administrator danych oraz informacje kontaktowe
Administratorem danych jest Centrum Promocji Wędkarstwa Karpiowego Przemysław Mroczek; ul. Monte Cassino 6; 75-412 Koszalin. REGON: 330870429; NIP: 669-156-30-44. W sprawie swoich danych osobowych możesz skontaktować się z nami pod adresem e-mail: k.matejek@karpmax.pl
 
Cele przetwarzania oraz podstawa prawna przetwarzania
Twoje dane osobowe przetwarzamy do następujących celów:
 

Okres przez który dane będą przetwarzane
 
Komu przekazujemy
 
Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługuje Ci prawo dostępu do Twoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest przesłanka prawnie uzasadnionego interesu administratora, przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.
Prawo do cofnięcia zgody. Cofnięcie zgody ma skutek od momentu wycofania zgody. Cofnięcie zgody nie wpływa na przetwarzanie dokonywane przez nas zgodnie z prawem przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody nie pociąga żadnych negatywnych konsekwencji. Może jednak uniemożliwić dalsze korzystanie z usług lub funkcjonalności, które zgodnie z prawem możemy świadczyć jedynie za zgodą. 
W zakresie, w jakim Twoje dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Ci także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Możesz przesłać te dane innemu administratorowi danych.
Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy obowiązującego prawa.
Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest dobrowolne, natomiast podanie danych w celu zarejestrowania na portalu lub po dokonaniu zakupu w sklepiku jest niezbędne. Konsekwencją odmowy będzie brak możliwości założenia konta lub realizacji zamówienia.  
 
W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest zgoda, masz prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego  dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 
W zakresie, w jakim Twoje dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Ci także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Możesz przesłać te dane innemu administratorowi danych.
 
Przysługuje Ci również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.