MENU
Jesteś tutaj:

Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wyda ...

Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze

Dodano: 05.08.2013 00:00
wystaw ocenę:
12345
Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
Celowo nie piszę, że są to kije dla zasobniejszych wędkarzy, gdyż w tej klasie cenowej raczej trudno o nieudane konstrukcje i czasami warto dołożyć kilka złotych więcej i kupić wędzisko z wyższej półki, który posłuży nam znacznie dłużej. Musimy mieć jednak świadomość tego, że w tym przedziale cenowym zakup dwóch lub trzech wędzisk prowadzi do skutecznego odchudzenia naszych portfeli.
 
 
Przede wszystkim, przed  zakupem wybranego modelu dobrze jest porównać ofertę u kilku niezależnych sprzedawców i dystrybutorów, gdyż ceny mogą się bardzo znacząco różnić. Różnie też wygląda sprawa serwisu gwarancyjnego. Nie wszystkie firmy mają opracowane skuteczne procedury reklamacyjne i z niektórymi kijami może być po prostu problem. Nierzadko trzeba je za pośrednictwem sklepu wysyłać za granicę, co skutecznie pozbawia nas wędki nawet na dwa, trzy miesiące. Warto zapytać sprzedawcę, gdyż pomoże nam to w przyszłości uniknąć rozczarowań. 
 
 
 
 
 
Jaxon XT – PRO 
Pierwszym wędziskiem, które przedstawię będzie produkt firmy Jaxon. I choć marka ta nie wszystkim kojarzy się z wysoką jakością, to model XT – PRO śmiało można zaliczyć do wędzisk z „wyższej półki”. Występuje ono w kilku wersjach. Oprócz standardowej linii oznakowanej jako New Generation, wyróżnimy model Uni Cast z ciężarem wyrzutu 20-70 gram, a  także serię Limited Edition obejmującą dwa modele o krzywej ugięcia 3 lbs i długości 3,60 i 3,90 metra. Modele serii New Generation uzbrojono w jednostronnie wzmacniany uchwyt kołowrotka, a w modelu Limited Edition zastosowano uchwyt podwójnie wzmacniany. Tradycyjnie do wyboru mamy wędki 2 i 3 składowe, ale tylko w dwóch  krzywych ugięcia: 2,75 i 3,0 lbs.
 
 
 
 
Wędzisko skonstruowane jest z kilku rodzajów włókien grafitowych na blanku typu Slim, dzięki czemu uzyskano jego optymalną dynamikę oraz sporą wytrzymałość, a jednocześnie redukując wagę do minimum, jakie w tej technologii można uzyskać. Antypoślizgowe uchwyty, przelotki typu SIC-Zirconia, oraz dobre wykończenie wędziska dopełniają całości. W zależności od wybranego modelu, ciężar mieści się w przedziale 290 - 400 gram. Akcja wędki określana jest jako „szybka”, co w praktyce oznacza dla nas dość celne i dalekie rzuty, a jednocześnie pozwala na skuteczne zacięcie ryby nawet ze znacznej odległości. Dzięki temu możemy także, oprócz żyłki, zastosować plecionkę jako linkę główną. Niewątpliwym plusem tych wędzisk jest szeroko rozwinięta sieć sprzedaży i dobry serwis gwarancyjny. 
 
 
 
 
Pytanie tylko, czy wystarczy nam samozaparcia, aby przełamać stereotypy dotyczące jakości firmy Jaxon? Cena: od 300 do 600 zł. Gwarancja 12 miesięcy.
 
 
 
 
Sonik SKS i SK3 XTR 
Bardzo ciekawą propozycją, w tym przedziale cenowym, są wędziska firmy Sonik. I choć SKS jest najtańszym modelem w katalogu tej firmy, to śmiało może konkurować z produktami nawet dwukrotnie droższymi innych producentów. W ofercie znajdują się trzy modele o długości 12 ft i krzywej ugięcia 2,75; 3,0 oraz 3,5 lbs , a także jeden model o długości 13 ft oznaczony krzywą 3,5 lbs. Całości oferty dopełniają dwa kije o długości 12 ft typu Spod (z krzywą ugięcia 4,5 lbs) oraz Marker. 
 
 
 
 
Wędziska te zbudowane są na cienkim, matowym blanku, wyposażone są we wzmacniany, grafitowy uchwyt kołowrotka (DPS), klips na żyłkę, lekkie przelotki typu SIC oraz profilowaną, dolną rękojeść z antypoślizgowego materiału Duplon. Z nieznanych mi przyczyn wszystkie modele wyposażono w  pierwszą przelotkę 40 mm, co w tej klasie wędzisk, zwłaszcza w modelu 13 ft i 3,5 lbs, zdaje się być pewnym niedopatrzeniem projektanta lub producenta. Na duży plus przemawia jednak bardzo niska waga wędziska, która mieści się w granicach od 280 do 310 gram. Ogólnie mówiąc, kij ten jest doskonale wykończony, a lakierowane omotki z widoczną złotą nicią, oraz grawerowane logo na spodzie powodują, że naprawdę ładnie się prezentuje i dobrze leży w ręce.  
 
 
Wędzisko ma akcję paraboliczną, ale odpowiednia konstrukcja blanku pozwala nam nie tylko na  komfortowe i bezpieczne holowanie, ale także możemy posłać zestaw (bez worka PVA)  na całkiem przyzwoite odległości – nawet w granicach 100 metrów. Moim zdaniem, w tej cenie otrzymujemy naprawdę bardzo dobre, w miarę uniwersalne wędzisko, dla każdego karpiarza. Cena: od  320 zł.
Warto też zwrócić uwagę na model SK3 XTR. Jest to nowość tej firmy na 2013 rok. Choć jest dwukrotnie droższy od opisywanego powyżej SKS, jest on na polskim rynku objęty  bardzo ciekawą promocją. Mianowicie sprzedawany jest w promocji 2 + 1, czyli kupując dwie wędki z serii SK3, trzecią otrzymujemy GRATIS! 
 
 
 
Do wyboru mamy aż 7 modeli o długości 12 ft i krzywych ugięcia w zakresie od 2,75 do 3,5 lbs oraz jeden model o długości 13 ft i krzywej 3,5 lbs. Żeby było ciekawiej, ofertę uzupełnia wędzisko w wersji CORK z korkową rękojeścią o długości 12 ft i krzywej 2,75 lbs. Dopełnieniem całości są wędziska typy Marker (12 ft; 3,0 lbs) oraz Spod (12 ft;  4,5 lbs z przelotką 50 mm). Ogólnie są to wędki bardzo podobne do modelu SKS, zarówno pod względem  dokładnego i estetycznego wykonania, oraz identycznej, parabolicznej akcji. Wędziska te zostały jednak odpowiednio wzmocnione, dzięki czemu  możemy  dość daleko posłać zestaw  nawet z workiem PVA. Bardzo dobry i mocny uchwyt kołowrotka , rękojeść w całości pokryta antypoślizgowym materiałem oraz matowe wykończenie sprawiają, że wędzisko już na pierwszy rzut oka wygląda bardzo profesjonalnie. Cena od 700 zł. Gwarancja 12 miesięcy. 
 
 
 
 
Tu mała ciekawostka – do każdej wędki dołączona jest indywidualna karta z numerem seryjnym. Po zarejestrowaniu produktu na stronie internetowej producenta,  pierwotny nabywca otrzymuje dożywotnią gwarancję. Jak to działa w praktyce, niestety nie wiem.
 
 
 
 
Zobacz film z wizyty KarpMaxTv w siedzibie firmy Sonik w UK 
 
 
 
 
Shimano Tribal Velocity i Beastmaster 
Produktów  firmy Shimano chyba nie trzeba reklamować. Od dawna znajdują się w czołówce najlepiej sprzedających się wędzisk karpiowych. Mowa tu o znanym modelu Tribal, ale tym razem w wersji Velocity. Do wyboru mamy tylko kije dwuskładowe o  długości 12 ft i 13 ft, o krzywej ugięcia od 2,75 do 3,5 lbs. Uzupełnieniem oferty są wędziska o długości 10 ft i 11 ft (odpowiednio 3,05 m i 3,35 m), które znakomicie sprawują się przy połowach z łódki i na niewielkich odległościach. Krótsze modele znacząco poprawiają celność rzutów oraz ułatwiają podebranie ryby, jednak nie osiągniemy nimi imponujących odległości. Waga wędki mieści się w przedziale od 270 do 440 gram. 
 
 
Wędzisko zbudowane zostało na cienkim blanku z widocznym, wzmacniającym oplotem. Wyposażone jest w podwójnie wzmacniany uchwyt kołowrotka, nad którym znajduje się węglowy klips do żyłki. Blanki uzbrojono przelotkami typu SIC, gdzie, w zależności od wybranego modelu, pierwsza przelotka ma średnicę 40 lub 50 mm. Należy też zwrócić szczególną uwagę na bardzo dużą i mocną przelotkę szczytową. Delikatniejszy model (3,66 m; 2,75lbs) znakomicie nadaje się do łowienia na krótszych dystansach lub z wywózki, na niezbyt zarośniętych akwenach, natomiast model 3,96 i 3,5 lbs to kij idealny do bardzo długich rzutów cięższymi zestawami. Wędki te posiadają znaczny zapas mocy, który w połączeniu z progresywną akcją, daje nam sporą frajdę z holowania, zapewniając przy tym pełną kontrolę nad rybą. Cena od 420 zł.
 
 
 
Drugim, chyba najbardziej znanym modelem firmy Shimano, jest wędzisko z serii Beastmaster. Kij ten stworzony został do łowienia w najcięższych warunkach, a jego unikalna konstrukcja pozwala bez obaw podjąć walkę nawet z największym przeciwnikiem. Nie straszny mu ani siłowy hol, ani rzuty wykonywane bardzo ciężkimi zestawami. W ofercie znajdziemy więc dwa wędziska o długości 12 ft , oznaczone krzywą ugięcia 3,0 i 3,25 lbs, oraz dwa kije 13 ft o  krzywej ugięcia 3,0 i 3,50 lbs. Całości oferty dopełnia wędzisko typu Marker & Spod przeznaczone do rzucania ciężkim markerem lub rakietą zanętową. 
 
 
 
 
Producent podaje tu dwa oznaczenia literowe tych wędzisk : P – akcja walki oraz L – akcja dalekiego rzutu. I chociaż jest to kij bardzo mocny, nie sprawia wrażenia topornego, co zresztą znajduje potwierdzenie w niskiej wadze, która mieści się w przedziale 330 – 440 gram. A gdy jeszcze dodamy do tego estetyczne i stylowe wykończenie, otrzymujemy naprawdę solidne wędzisko, zbudowane zgodnie z najnowszymi trendami, gotowe sprostać najcięższym wyzwaniom. Cena od 550 zł. Gwarancja 12 miesięcy.
 
 
 
 
Daiwa Regal i Windcast 
Firma Daiwa  ma przygotowaną bogatą ofertę  w każdym przedziale cenowym, więc i tu nie mogło jej zabraknąć. Pierwszy z modeli, jaki weźmiemy „pod lupę” nosi nazwę Regal.  Smukły blank posiada wzmacniany uchwyt kołowrotka FUJI, wokół którego znajdują się piankowe elementy antypoślizgowe (pianka EVA). Dolnik dobrze wyprofilowany, również pokryty materiałem typu EVA. Przelotki Titanium Oxid w połączeniu z czarnym, błyszczącym wykończeniem tworzą zgraną całość. Producent podaje akcje jako szczytową, jednak kij ładnie gnie się na znacznym odcinku, i w moim odczuciu ma bardziej akcję półparaboliczną. Wędzisko jest raczej ciężkie i choć dobrze leży w ręce, to  jego waga mieści się w przedziale 290-465 gram. Należy jednak pamiętać, że jest to kij stosunkowo mocny, o dużym zapasie mocy. Rzuty wykonywane tym wędziskiem są  celne i nawet znaczne obciążenie nie stanowi tu problemu.
 
 
 
Do wyboru mamy aż osiem modeli. Cztery z nich to kije o długości 12 ft i krzywej ugięcia od 2,0 do 3,5 lbs, trzy modele o długości 13 ft  i krzywej ugięcia od 3,0 do 3,75 lbs, oraz jedno wędzisko 3 częściowe o długości 12 ft i 3,0 lbs.  Uzupełnieniem oferty jest wędzisko typu Spod o długości 13 ft i krzywej aż 5 lbs. Cena od  290 zł.
 
 
 
Drugi model Daiwy, jaki postaram się Wam przybliżyć to Windcast. Przede wszystkim firma Daiwa zadbała o to, aby każdy w danej serii wędzisk znalazł coś dla siebie. W katalogu znajdziemy więc 3  tradycyjne, dwuskładowe modele o długości 12 ft i krzywej 2,75, 3,0 oraz 3 modele 13 ft o krzywych ugięcia oznaczonych na poziomie  3,0, 3,50 i 3,75 lbs. Dodatkowo mamy jeszcze model trzyskładowy (12 ft i 3,0 lbs) oraz niezwykle delikatny kij o długości 12 ft i krzywej ugięcia tylko 2,0 lbs. Przeznaczony jest do łowienia małych i średnich karpi na niewielkich wodach. Ofertę zamykają dwa kije typu Spod (12 ft i 13 ft) o krzywych ugięcia odpowiednio na poziomie 4,5 oraz 5lbs, przy czym ten ostatni zaopatrzony został w przelotkę 50 mm i jak zapewnia producent, można posłać tym kijem ciężką rakietę zanętową na ponad 150 metrów. Ja osobiście takiej okazji nie miałem, więc póki co, niech pozostanie to hasłem reklamowym.
 
 
Pod kątem ciężaru Windcast nie różni się od innych wędzisk w tej klasie, a wynik w granicach od 295 do 435 gram należy uznać jako standard. Ogólnie rzecz biorąc, wędzisko bardzo ładnie się prezentuje. Zbudowane zostało na cienkim, węglowym blanku z dobrze widocznym, węglowym oplotem. Uzbrojono je w przelotki typu SIC, oraz uchwyt kołowrotka FUJI.
 
 
 
 
 
 
Cechą charakterystyczną tego wędziska jest duże, czytelne logo producenta  na rękojeści oraz umieszczona tuż pod uchwytem kołowrotka, świecąca w ciemności banderola (Night Glow), ułatwiająca zacinanie w czasie nocnych zasiadek. Małym minusem jest grubo wyprofilowana, dolna rękojeść, która wizualnie zupełnie nie pasuje do ogólnej, smukłej sylwetki wędziska. Akcję wędki możemy określić jako szybką, co przekłada się na bardzo dobre właściwości rzutowe, a także pozwala spokojnie holować ryby nawet ze znacznej odległości. Na duży plus należy zaliczyć 24 miesięczną gwarancję, którą Daiwa  oferuje na wszystkie swoje wędziska. Cena od   430  zł. Gwarancja 24 miesiące.
 
 
 
 
Prologic C3 i Fast Water 
Pierwszy model C3 to nic innego jak udane połączenie wytrzymałego, cienkiego blanku oraz mocnego uchwytu na kołowrotek typu ALPS z podwójną kontrą, nad którym znajduje się klips do żyłki. Przelotki typu SIC oraz dokładnie wykonane omotki idealnie komponują się w harmonijną całość. Ciekawostką jest to, że rękojeść wędki jest profilowana, ale nie jest pokryta żadnym materiałem antypoślizgowym. Wędzisko posiada akcję szybką szczytową, dzięki czemu znakomicie nadaje się do rzucania ciężkimi zestawami oraz zapewnia należytą kontrolę nad holowanym okazem. Miękka, szczytowa część doskonale amortyzuje gwałtowne odjazdy oraz zapobiega zerwaniu ryby w końcowym etapie holu, a także znacząco wpływa na celność rzutów. Lakierowane wykończenie z widocznym oplotem trochę nie w moim guście, ale to już sprawa indywidualna każdego z nas i wędka ta na pewno znajdzie swoich zwolenników. Prologic oferuje nam trzy modele o długości 12 ft i krzywej ugięcia od 2,75 do 3,50 lbs, jeden model 13 ft  i 3,50 lbs oraz jeden model o długości 10 ft i krzywej 3,0 lbs do łowienia z łódki lub na krótszych dystansach. Cena od  490 zł.
 
 
 
 
Znacznie ciekawszym modelem jest Prologic Fast Water Limited Edition. Jest to niezwykle mocne wędzisko stworzone głównie do łowienia w rzekach o silnym nurcie. Jego rodowód sięga włoskich rzek, gdzie narodziła się koncepcja tej wędki, a długoletnie doświadczenie tamtejszych rzecznych karpiarzy zaowocowało właśnie powstaniem tego modelu.
 
 
 
 
 
 
Już na pierwszy rzut oka widać niezwykle mocne, czterostopkowe przelotki oraz uchwyt kołowrotka typu ALPS z podwójną kontrą. W dodatku wędzisko jest w oryginalnym, błyszcząco- zielonym kolorze z widocznym oplotem. Sam blank, w najbardziej narażonych miejscach, został dodatkowo wzmocniony, dzięki czemu wędka ma niesamowite parametry rzutowe przy zastosowaniu nawet bardzo ciężkich zestawów, a profilowana, pokryta pianką rękojeść pozwala na pewny i mocny chwyt. Progresywna akcja pozwala na siłowe holowanie w najtrudniejszych warunkach bez obaw o uszkodzenie wędki.
 
 
 
 
 
Znakomicie sprawdzi się także w wodzie pełnej zaczepów, jednak z racji swej sztywności, nie nadaje się zbytnio do łowienia na długich dystansach, ani na mniejszych i czystych wodach. Seria Fast Water jest dostępna w trzech rozmiarach: 9’ (ft – stóp) i 6” (cali) z krzywą ugięcia 3.5lbs - doskonała do łowienia z łodzi i w silnym nurcie, oraz dwie uniwersalne wersje, które poradzą sobie w każdej sytuacji: 12 ft 3,50 lbs i 12’ (ft)  6” (cali) z krzywą ugięcia 4.0 lbs. Cena od  690 zł. Gwarancja 12 miesięcy.
 
 
 
 
Tandem Baits Phantom i Phantom EX 
Wędziska sygnowane logiem tej firmy są w Polsce już niemal karpiową klasyką. Wielu znanych karpiarzy zaczynało od wędzisk tej firmy, a i do dzisiaj mają one swoich zagorzałych zwolenników. Wędka ta posiada, tradycyjnie dla tej firmy, czarne i błyszczące wykończenie. Blank uzbrojono uchwytem typu Slim Line ( nad którym znajdziemy klips do żyłki) oraz przelotkami, w których zastosowano ramki ze stali nierdzewnej. Profilowany dolnik pokryty pianką EVA dość dobrze leży w dłoni. Model Phantom charakteryzuje się przede wszystkim progresywną akcją, dzięki której wędzisko jest stosunkowo mocne i odporne, a więc bez problemu możemy je obciążać nawet bardzo ciężkimi zestawami. Przy odrobinie wprawy da się tą wędką dość daleko i celnie rzucić i choć nie jest to kij typowo rzutowy, to gdy będzie taka konieczność, na pewno nie będzie z tym większych problemów. Phantom oferowany jest o długości 12 ft w trzech wersjach  2,75, 3,0 i  3,25 lbs, oraz dwie wersje o długości 13 ft  o krzywych  3,25 i 3,50 lbs. Uzupełnieniem linii jest kij typu Spod o długości 12 ft  i krzywej ugięcia  4,5 lbs. Cena od 320 zł.  
 
 
 
Phantom EX to w zasadzie nic innego, jak mocniejszy brat poprzedniego modelu. Odpowiednio zmieniona konstrukcja pozwoliła na poprawę dynamiki i akcji całego  wędziska, uzyskując w ten sposób bardzo progresywne ugięcie całego blanku. Został on także wyposażony w przelotki z nierdzewnymi ramkami, klips do żyłki, a  na dole znajduje się bardzo wygodny, profilowany uchwyt, dzięki któremu wędka bardzo dobrze układa się w ręce i zapewnia dobry chwyt wędziska w czasie zarzucania. Wędka znakomicie nadaje się więc do cięższych zestawów oraz do łowienia na dłuższych dystansach i w wodach z licznymi zaczepami. Oczywiście odbywa się to kosztem finezji samego holowania, ale wybierając lżejszy model możemy to odczucie nieco zminimalizować. Phantom EX identycznie jak poprzedni model, oferowany jest o długości 12 ft w trzech wersjach  2,75, 3,0 i  3,25 lbs, oraz dwie wersje 13 ft  o krzywych  3,25 i 3,50 lbs. Cena od 540 zł. Gwarancja 12 miesięcy.
 
 
 
 
Dragon  Impact i Challenge
Firma Dragon w tej kategorii cenowej niestety nas nie zachwyca. Posiada ona co prawda w ofercie całą serię 10 modeli wędzisk, to jednak w kategorii Impact i Challenge mamy tylko cztery kije do wyboru. Seria Impact obejmuje dwa modele. Jest to wędzisko o długości 12 ft i krzywej ugięcia 2,75 lbs oraz dłuższy model 13 ft o tej samej krzywej.
 
 
 
 
 
Z serii Challenge mamy dostępne również dwie długości 12ft i 13 ft o jednakowo oznaczonej krzywej ugięcia na poziomie 3,5 lbs. Wędzisko dość ładnie i starannie wykonane. Przelotki i uchwyt kołowrotka FUJI, nad którym zastosowano nietypowo, bo aż dwa klipsy – jeden do żyłki, drugi do plecionki. Na szczególną uwagę zasługuje dolnik, którego rękojeść została bardzo ładnie wyprofilowana.
 
 
 
 
 
 
Wędziska te charakteryzują się akcją czysto paraboliczną i są bardzo lekkie od 280 do 340 gram. Modele z niską krzywą ugięcia idealnie sprawdzą się na małych i czystych zbiornikach, gdy nie trzeba zbyt daleko zarzucać zestawów lub gdy łowimy z wywózki. Mocniejszy model już znacznie lepiej nadaje się do połowu na średniej wielkości wodach i na dalekich dystansach. Jak przystało na parabolika, wybaczy on nam sporo błędów w czasie holowania i idealnie nadaje się do łowienia na plecionki. Cena: od  480  zł  za model Impact; od  560 zł  za model Challenge. Gwarancja 24 miesiące. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
JRC Extreme 
Kolejnym modelem, który znalazł się w zestawieniu jest JRC Extreme. Wędzisko z widocznym węglowym oplotem, posiada doskonałe, matowe wykończenie. Uzbrojone jest w duże przelotki typu SIC. Wzmacniany uchwyt kołowrotka oraz dolna, profilowana rękojeść zapewniają poczucie komfortu w każdych warunkach. Ciekawostką jest fakt, że wędki te dostępne są tylko w jednej długości 12 ft, oznaczone krzywą ugięcia od 2,75 do 3,25 lbs. Uzupełnieniem oferty jest wędzisko typu Spod 5 lbs oraz model XLR z c.w. do 5 uncji. 
 
 
 
 
Jest to kij, który ma zdecydowanie predyspozycje rzutowe. Odpowiednio zgrana akcja w połączeniu z dużymi przelotkami pozwala na naprawdę dalekie rzuty, przy czym warto tu zaznaczyć, że kij nie jest sztywny. Możemy więc nim z powodzeniem łowić zarówno na mniejszych wodach, jak i na dużych jeziorach czy zbiornikach zaporowych. Spory zapas mocy pozwala na użycie ciężkich zestawów, a gdy zajdzie taka potrzeba, bez problemu możemy zmierzyć się ze sporym karpiem czy amurem nawet w wodzie o sporej liczbie zaczepów.
 
 
 
 
 
Waga wędzisk mieści się w przedziale od 330 do 440 gram, a to nie odbiega od ogólnej średniej w tej klasie. Choć firma ta znana jest wielu karpiarzom, to niewiele jej wędek możemy podziwiać nad wodą. Trudno się temu dziwić, gdyż opis na stronie importera jest bardzo skąpy, a sieć sprzedaży w Polsce bardzo skromna. Jedyną nadzieją dla nas są wszelkiego rodzaju imprezy targowe, gdzie można wędzisko dokładnie obejrzeć. Nie liczyłbym na to w tradycyjnych, nawet dobrze zaopatrzonych sklepach. Cena od 590 zł.
Gwarancja 12 miesięcy
 
 
 
Cormoran  Pro Carp CarpForce 
Dość ciekawie prezentuje się jeden z modeli Cormorana, mianowicie Pro Carp – CARPFORCE. Posiada ono cienki, sztywny blank o progresywnym ugięciu, który uzbrojony został w lekkie przelotki typu SIC i bardzo charakterystyczny, skręcany uchwyt  kołowrotka Sensi Touch z wygrawerowanym logo. Matowo - czarne wykończenie całego kija ładnie komponuje się z uchwytem kołowrotka oraz profilowaną, antypoślizgową rękojeścią, choć mi osobiście ten kij zbytnio nie leżał w ręce.
 
 
 
 
 
 
 
Dzięki zestawieniu kilku różnych materiałów, wędzisko pomimo swej sztywności, zapewnia należytą elastyczność i amortyzację w czasie holu. Możemy też dzięki temu kontrolować poczynania naszej zdobyczy nawet na znacznej odległości. Wędka ta znakomicie spisuje się w czasie zarzucania zestawów, które  można posłać stosunkowo daleko, choć najlepiej spisuje się z niezbyt ciężkimi zestawami.
 
 
 
 
 
Mamy do wyboru 4 modele o długości 12 ft , które oznaczono krzywymi ugięcia od 2,75 do 3,50 lbs, oraz jeden model 13 ft i krzywej ugięcia 3,50 lbs. Całość uzupełnia model trzyskładowy 12 ft i krzywej ugięcia 3,0 lbs. Jako ciekawostkę, która może wielu wędkarzom ułatwić życie, zacytuję opis ze strony producenta: „Wędzisko wyposażone jest w specjalną nakładkę rozwiązującą odwieczny problem z transportem 3 częściowych wędzisk karpiowych. Nakładkę zakłada się na spigot dolnego składu wędki. Umieszczony na niej zaczep umożliwia przełożenie żyłki i transportowanie wędziska z założonym kołowrotkiem oraz poprowadzoną przez przelotki żyłką”. Na plus należy zaliczyć 24 miesięczną gwarancję oraz dobrą dostępność wędki na naszym rynku. Cena od 320 zł. Gwarancja 24 miesiące.
 
 
 
Free Spirit Carp Tamer 
Ostatnim wędziskiem na liście jest wędka o pełnej nazwie Free Spirit Carp Tamer „X” – Wrap. Już przy pierwszym kontakcie z tym wędziskiem możemy przekonać się, że mamy do czynienia z produktem naprawdę wysokiej klasy. Matowe wykończenie z charakterystycznym, krzyżowym oplotem i zielonymi wstawkami, może stać się znakiem rozpoznawczym tej marki. Cienkie, doskonale wyważone blanki zostały uzbrojone w uchwyt kołowrotka FUJI DPS oraz przelotki S-LITE.
 
 
 
 
W ofercie znajdują się niestety tylko kije o długości 12 ft w czterech oznaczonych krzywych ugięcia: 2,50; 2,75: 3,25 i 3,50 lbs, przy czym w tych dwóch ostatnich zastosowano przelotkę główną o średnicy 50 mm, co znakomicie predysponuje to wędzisko do celnego rzucania na bardzo dalekie odległości. Znakomita akcja i spora dynamika kija pozwala łowić nim zarówno z rzutu jak i z wywózki w niemal każdych warunkach, a spory zapas mocy pozwala bezpiecznie wyholować nawet najbardziej waleczne karpie.
 
 
 
 
Wędzisko dobrze amortyzuje nagłe zrywy i odjazdy, a także w fazie podbierania  zapewnia należytą kontrolę nad zdobyczą. Podobnie jak w modelu firmy JRC możemy mieć  kłopoty z dostępnością wędzisk firmy Free Spirit. U wyłącznego dystrybutora w Polsce są one do kupienia głownie na zamówienie, co niestety  pozbawia nas możliwości sprawdzenia tych wędek przed zakupem. Jeżeli więc będziecie mieli okazję, proszę się temu wędzisku przyjrzeć, bo choć najtańszy nie jest, to cena odzwierciedla jego wysoką jakość, którą zresztą firma potwierdza 2 letnią gwarancją. Cena od  610 zł. Gwarancja 24 miesiące.
 
 
 
 
Powyższy artykuł ukazał się w „Karp Maxie” 4/2013, który nadal jest dostępny w naszym e-sklepiku. Natomiast poprzednia część, w której Arkadiusz Kaczorowski opisał wędziska karpiowe do 300 zł znajduje się w „Karp Maxie” 3/2013
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

GALERIA

 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
 • Karpiówki od 300 do 700 zł - czyli jak mądrze wydać pieniądze
Jeżeli chcesz nas poinformować o ważnym wydarzeniu pisz: redakcja@karpmax.pl.

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?
a gdzie FOXy ?
12.05.2016 20:45    autor: ~Locutus
A gdzie wienerberger i creaton?
30.01.2018 23:56    autor: ~fdsa
avatar A może krem Nivea koledze podać?
31.01.2018 19:32    autor: KarpMaxTeam

Obserwuj nas

zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU
 
Szanowny Użytkowniku
 
Chcielibyśmy Cię poinformować, że z dniem 25.05.2018 r. ulegają zmianie przepisy, na podstawie których przetwarzane są dane osobowe. Będą one dotyczyły wszystkich użytkowników. Zmiany wynikają z istotnych przyczyn, jakie stanowi wejście w życie przepisów europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), które nakładają na nas obowiązek dostosowania regulaminu do nowych regulacji prawnych. 
 
Co to jest RODO?
RODO to skrót od Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, inny skrót często spotykany to GDPR (General Data Protection Regulation). Pełna nazwa aktu, który regulować będzie przetwarzanie danych osobowych to: „Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE”.
 
Główny cel wprowadzenia RODO to zmniejszenie zróżnicowania przepisów w zakresie ochrony danych osobowych między poszczególnymi krajami UE oraz zwiększenie zabezpieczeń przetwarzania i ochrony danych osobowych, tak by przepisy prawa nadążały za zmieniającą się technologią.
 
Od kiedy RODO będzie obowiązywać?
27.04.2016 r. Parlament Europejski przyjął w drodze rozporządzenia zmianę prawa o ochronie danych osobowych. Wszystkie kraje Unii Europejskiej, w tym i Polska muszą dostosować swoje prawo do nowych przepisów, które będą bezpośrednio stosowane od 25.05.2018 r.
 
Co to są dane osobowe?
Dane osobowe są to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Informacja ma charakter osobowy, dopóki jest możliwe ustalenie, kogo ona dotyczy, a sama w sobie nie musi od razu określać tożsamości osoby. Muszą to być zatem informacje, które pozwalają na identyfikację, odróżnienie od innych, wskazują na osobę, jak również te informacje, które są źródłem wiedzy o osobie wyodrębnionej spośród innych osób. Warto pamiętać, że dane osobowe możemy znaleźć nie tylko w dowodzie osobistym czy paszporcie. Danymi będą również numer telefonu czy adres e-mail, a więc informacje, które często nie są chronione z należytą starannością.
 
 
Administrator danych oraz informacje kontaktowe
Administratorem danych jest Centrum Promocji Wędkarstwa Karpiowego Przemysław Mroczek; ul. Monte Cassino 6; 75-412 Koszalin. REGON: 330870429; NIP: 669-156-30-44. W sprawie swoich danych osobowych możesz skontaktować się z nami pod adresem e-mail: k.matejek@karpmax.pl
 
Cele przetwarzania oraz podstawa prawna przetwarzania
Twoje dane osobowe przetwarzamy do następujących celów:
 

Okres przez który dane będą przetwarzane
 
Komu przekazujemy
 
Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługuje Ci prawo dostępu do Twoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest przesłanka prawnie uzasadnionego interesu administratora, przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.
Prawo do cofnięcia zgody. Cofnięcie zgody ma skutek od momentu wycofania zgody. Cofnięcie zgody nie wpływa na przetwarzanie dokonywane przez nas zgodnie z prawem przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody nie pociąga żadnych negatywnych konsekwencji. Może jednak uniemożliwić dalsze korzystanie z usług lub funkcjonalności, które zgodnie z prawem możemy świadczyć jedynie za zgodą. 
W zakresie, w jakim Twoje dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Ci także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Możesz przesłać te dane innemu administratorowi danych.
Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy obowiązującego prawa.
Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest dobrowolne, natomiast podanie danych w celu zarejestrowania na portalu lub po dokonaniu zakupu w sklepiku jest niezbędne. Konsekwencją odmowy będzie brak możliwości założenia konta lub realizacji zamówienia.  
 
W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest zgoda, masz prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego  dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 
W zakresie, w jakim Twoje dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Ci także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Możesz przesłać te dane innemu administratorowi danych.
 
Przysługuje Ci również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.