MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKRÓLEWSKI KONIEC - 30,9 KG

KRÓLEWSKI KONIEC - 30,9 KG

Dodano: 27.10.2016 18:54
wystaw ocenę:
12345
KRÓLEWSKI KONIEC - 30,9 KG
Śląska Drużyna Karpiowa kilka dni temu była na zasiadce na Łowisku Nowaki, podczas której udało im się złowić kilka pięknych karpi, w tym największego mieszkańca tej wody - 30,9 kg. Oddajmy im głos. 

Pomysł na wyjazd pojawił się miesiąc temu, mieliśmy dobre przeczucie co do wyboru terminu i łowiska. I tak w dniach 22-25 października wybraliśmy się na męski wypad w pełnym składzie Śląskiej Drużyny Karpiowej.
W sobote jako pierwszy na łowisku melduje się Tomek, chwile później dociera Marek. Pogoda dopisuje, więc szybko bierzemy się za tzw "czynności" i po dwóch godzinach zestawy ląduja w wodzie. Taktykę mamy prostą, wytypować jakiś dołek, zasypać kulkami, pelletem i czekać.

Miejsce które potem zaczęliśmy przez 3 dni obstawiać było w odległości 120-130m, głebokość 5.7m przed wąskim uskokiem. Temperatura oscylująca w okolicach 8-9 stopni dawała nadzieję, że coś się podzieje.

Nowaki to woda, która rzadko "daje" ryby w ciągu dnia więc zajmowaliśmy się obozowiskiem i z niecierpliwością czekaliśmy na wieczór oraz noc. Ryba pławiła się na wysokości naszych zestawów więc branie było kwestią czasu.

 

Tak jak przypuszczaliśmy około 21-tej zrywa nas delikatne branie na prawej wędce Marka, chwila holu i 12-tka ląduje w podbieraku. Noc jest zimna więc szybka wywózka i wskakujemy do ciepłych śpiworów. 

3:30 i powtórka z rozrywki, znów prawa wędka Marka, szybki hol i mamy golaska 14.4kg. Tej nocy to było wszystko, rano ważenie, foto dubletu i do wody. Niedziela rozpieszcza nas piękną pogodą więc ładujemy baterie w słońcu. W ciągu dnia przyjeżdża Łukasz i Krzysiek. Reorganizacja obozu, szybka wywózka i czekamy. 
Ta noc należała do Tomka. Zaczęło się o 23:00, zbudził nas jego sygnalizator, chwila walki i mamy pięknego łuskacza 11.80kg. Dalej schemat z poprzedniej nocy - 3:40 i Tomek doławia golca o wadze 10.3kg. W czasie holu zaczyna padać więc ryba szybko do worka, wywózka w to samo miejsce i uciekamy do namiotu.

Już pomału zasypiamy, a tu przed 5-tą rano w oddali słyszymy podwójne pi... mówię - leszcz ale wychodzimy sprawdzić co się dzieje, a tam Krzysiek już ma podniesiony kij i walczy z karpiem. Dwa zestawy poplątane, ale w momencie kiedy wylądował w podbieraku miał to wybaczone. Widząc grzbiet wiedzieliśmy, że Krzysiek vel Dex ma pobitą życiówke i to karpiem +20. Rano ważymy wszystkie ryby i ogłaszamy że nowy rekord życiowy Krzyśka waży 26.00kg. Poniedziałek przywitał nas piękną pogodą. Niestety w południe dwóch z nas czyli Tomek i Łukasz muszą nas opuścić i wrócić do obowiązków. Na placu boju zostaje Marek z Krzyśkiem.

Nie spodziewamy się już lepszego wyniku niż 26kg Krzyśka, ale szykujemy nowe zestawy i o 16-tej bierzemy się za wywózke. Wieczorem zmaga się mocny wiatr i przynosi Markowi rybę już standardowo na tą samą wędkę. Podbierak, mata i do worka mamy 11.2kg. Wywózka w mroku i zmęczeni idziemy spać.

Po północy himeryczne piknięcie na tym samym kiju Marka. Wybiegamy z namiotu i .....cisza, szybka decyzja tniemy i.... siedzi. Tu hol przebiegał spokojnie choć dość długo ciężko było podnieść rybe by zobaczyć co to. Świecimy latarkami i jest całkiem niezły, mija chwila i ląduje w podbieraku. Patrzymy na grzbiet i nie wierzymy. Krzysiek sam nie daje rady podnieść ryby. Potrzeba do tego dwóch chopa. Mamy go! Tak! Króla tej wody, Trzyłuski, to on, nie wierze do teraz. Rano ważenie, foty, filmy. Po tarowaniu wagi pokazuje 30.70 by po chwili się ustabilizować i ostatecznie pokazać wage jakiej jeszcze nie miał 30.90kg! Marek ma prezent urodzinowy - nowy rekord. 

Rano Krzysiek doławia jeszcze 12ke i w ten o to piękny sposób kończymy zasiadke dwoma rekordami życiowymi. W sumie 8 ryb wylądowało na macie, nie zaliczyliśmy żadnej spinki. Jadąc na tę zasiadke mieliśmy przeczucie, nadzieje i chęci ale tego co się wydarzyło nikt się nie spodziewał.

Pozdrawiamy karpiowych świrów!

GALERIA

  • KRÓLEWSKI KONIEC - 30,9 KG
  • KRÓLEWSKI KONIEC - 30,9 KG
  • KRÓLEWSKI KONIEC - 30,9 KG
  • KRÓLEWSKI KONIEC - 30,9 KG
  • KRÓLEWSKI KONIEC - 30,9 KG
  • 4
  • 5
  • 14729304_1617649355195796_8563521500328551425_n
Jeżeli chcesz nas poinformować o ważnym wydarzeniu pisz: redakcja@karpmax.pl.

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU