MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościNajwiększy, holenderski karp

Największy, holenderski karp

Dodano: 12.10.2017 11:37
wystaw ocenę:
12345
Największy, holenderski karp

Przemysław Markowski podczas zasiadki nad żwirownią w Holandii złowił pięknego karpia o wadze 20,2 kg. Poniżej zamieściliśmy relację z tego wypadu.


"Piątego października zdecydowaliśmy z Marcinem, że odwiedzimy starą żwirownie koło Eindhoven, w której pływa bardzo mało karpi, ale za to można trafić duże ryby. Wiedzieliśmy, że możemy te dni spędzić bez „pika”. Pierwsza doba zgodnie z przewidywaniami nie przyniosła brania, ale sześć zestawów na różnych głębokościach dawało nadzieję. 

Drugiego dnia zrezygnowani i lekko podłamani pogodą, która była bardzo niestabilna z silnym wiatrem i skaczącym ciśnieniem, postanowiłem jeden z zestawów przenieść na górkę, trzydzieści metrów od zestawu Marcina. 

Na włos powędrowała Caryca Invadera podbita popu z pva. Tak przygotowany zestaw wywiozłem pontonem w zanęcone miejsce. Po dwóch godzinach na Marcina wędce rozległo się pojedyncze pi pi za moment drugi raz to samo i cisza. Pomyśleliśmy, że weszły leszcze. Minutę później te trzy piknięcia i odjazd na moim kiju, których nie zapomnę nigdy. 


Szybko wskoczyłem w ponton i po długiej walce, mam go w podbieraku. Pierwsza ocena jakieś 15kg, ale gdy próbowałem wciągnąć podbierak do pontonu zaświeciły mi się oczy, pierwszy raz nie miałem siły. Zacząłem krzyczeć do Marcina mamy 20+!. Waga pokazała 20,2 kg. W trakcie sesji wysiadł nam jedyny telefon gdzie mieliśmy aparat. Na szczęście łowiący w pobliżu holender, pożyczył nam swój telefon, a zdjęcie wysłał na meila. Jest to największa moja holenderska ryba. Ten dzień pozostanie długo w mojej pamięci."

GALERIA

  • Największy, holenderski karp
Jeżeli chcesz nas poinformować o ważnym wydarzeniu pisz: redakcja@karpmax.pl.

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU