MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościNie internetujemy – wędkujemy

Nie internetujemy – wędkujemy

Dodano: 23.09.2019 14:13
wystaw ocenę:
12345
Nie internetujemy – wędkujemy

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego z Łapanowa zorganizowała turniej wiedzy i konkurs plastyczny ekologiczno-wędkarski "Nie internetujemy - wędkujemy i rybkę malujemy". Karp Max wspomógł to przedsięwzięcie. 


W maju br. biblioteka szkolna zorganizowała dwa przedsięwzięcia dotyczące ekologii i wędkarstwa. 
 


Głównym celem tych działań było przede wszystkim pokazanie dzieciom i młodzieży, że można zrobić coś pożytecznego i miłego dla zdrowia oraz rozrywki, a nie związanego z życiem „internetowym”. Zwrócenie im uwagi na aktywne formy spędzania wolnego czasu, często w gronie najbliższej rodziny lub przyjaciół, zapoznanie z tematyką wędkarstwa, głównie karpiowego, ale nie tylko, wzbudzenie w uczestnikach konkursu zainteresowania otaczającą nas przyrodą oraz ichtiofauną, pokazanie im, że wędkowanie, jako hobby niesie ze sobą wiele dobrego. W obcowaniu z naturą nad wodą nabieramy nowych życiowych doświadczeń. Testujemy nasze granice cierpliwości oraz nawiązujemy nowe znajomości i zawiązujemy przyjaźnie, które niejednokrotnie przetrwają wiele lat. – mówi Lidia Jabłońska, organizatorka. 


Dlatego też został zorganizowany Turniej Wiedzy Ekologiczno-Wędkarskiej dla klas 4-8 „Nie internetujemy – wędkujemy”, gdzie uczestnicy najpierw przechodzili eliminacje klasowe, a następnie wyłoniony lider walczył w głównej rozgrywce między klasowej.

 

Warto tutaj nadmienić, że młodzież dostała ponad 100 pytań pochodzących z ogólnodostępnego egzaminu państwowego PZW na kartę wędkarską. Dla wielu z nich była to niezwykle trudna tematyka. Liderzy klas zaproszeni zostali do CKG Łapanów, gdzie na przygotowanych stanowiskach odpowiadali na zadawane losowo pytania w formule zbliżonej do teleturniej „1 z 10”. W naszym przypadku było to 1 z 15. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i solidnym przygotowaniem, przez co konieczna była dogrywka w walce o pierwsze miejsce. Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim uczestnikom konkursu i pogratulować postawy oraz determinacji w walce o zwycięstwo – wyjaśnia Pani Lidia. 


Warto pamiętać, że dobre nawyki najlepiej wdrażać od najmłodszych lat, dlatego też nie zapomniano o młodszych uczniach. 

 

Dla klas 1-3 przygotowaliśmy konkurs plastyczny o tematyce wędkarskiej „Nie internetujemy – rybkę malujemy”. Ilość, jakość oraz różnorodność prac była dla nas bardzo miłym zaskoczeniem. Jury miało trudną pracę i długo nie mogło podjąć decyzji, dlatego zdecydowało o przyznaniu aż czterech miejsc 1,2 i 3, czym mile zaskoczyło uczestników konkursu. Naszym najmłodszym uczniom także dziękujemy za wkład pracy oraz kreatywność, jaką się wykazali.

Następnie 12 czerwca, dzięki Pani Wioli Nowojowskiej ponownie, ale w znacznie większym gronie, zgromadziliśmy się w CKG Łapanów na uroczystym spotkaniu, podczas którego wręczyliśmy wspaniałe nagrody oraz mogliśmy porozmawiać z wędkarzami. Tym razem do testu przystąpili Pan Piotr Ciężarek oraz Pan Paweł Nowojowski, którzy musieli odpowiadać na wcale niełatwe pytania naszych uczniów. Wykazali się oni sporą wiedzą na temat nie tylko wędkarstwa karpiowego, ale także znajomością budowy ciała rekinów oraz dużym poczuciem humoru. Dziękujemy i mamy nadzieję, że udało się zaszczepić w naszych uczniach chęć wędkowania – kończy pomysłodawczyni.


Więcej informacji i zdjęć znajdziecie TUZa pomoc w akcji otrzymaliśmy dyplom, wraz z listem.  

GALERIA

  • Nie internetujemy – wędkujemy
  • Nie internetujemy – wędkujemy
  • Nie internetujemy – wędkujemy
  • Nie internetujemy – wędkujemy
  • turniej wędkarski
  • turniej wędkarski
  • turniej wędkarski
  • turniej wędkarski
  • turniej wędkarski
Jeżeli chcesz nas poinformować o ważnym wydarzeniu pisz: redakcja@karpmax.pl.

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?
Gratuluje, piekna idea aby przekazac i pokazac naszej dzisiejszej mlodziezy ze istnieje wiele przeroznych sposobow aby spedzic wspolnie czas bez internetu,doskonale zorganizowane,Gratuluje wszystkim tego pieknego przedsiewziecia
08.04.2020 09:05    autor: ~Uczennica szkoly podstawowej w Lapanowie w latach 80

Obserwuj nas

zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU
 
Szanowny Użytkowniku
 
Chcielibyśmy Cię poinformować, że z dniem 25.05.2018 r. ulegają zmianie przepisy, na podstawie których przetwarzane są dane osobowe. Będą one dotyczyły wszystkich użytkowników. Zmiany wynikają z istotnych przyczyn, jakie stanowi wejście w życie przepisów europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), które nakładają na nas obowiązek dostosowania regulaminu do nowych regulacji prawnych. 
 
Co to jest RODO?
RODO to skrót od Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, inny skrót często spotykany to GDPR (General Data Protection Regulation). Pełna nazwa aktu, który regulować będzie przetwarzanie danych osobowych to: „Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE”.
 
Główny cel wprowadzenia RODO to zmniejszenie zróżnicowania przepisów w zakresie ochrony danych osobowych między poszczególnymi krajami UE oraz zwiększenie zabezpieczeń przetwarzania i ochrony danych osobowych, tak by przepisy prawa nadążały za zmieniającą się technologią.
 
Od kiedy RODO będzie obowiązywać?
27.04.2016 r. Parlament Europejski przyjął w drodze rozporządzenia zmianę prawa o ochronie danych osobowych. Wszystkie kraje Unii Europejskiej, w tym i Polska muszą dostosować swoje prawo do nowych przepisów, które będą bezpośrednio stosowane od 25.05.2018 r.
 
Co to są dane osobowe?
Dane osobowe są to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Informacja ma charakter osobowy, dopóki jest możliwe ustalenie, kogo ona dotyczy, a sama w sobie nie musi od razu określać tożsamości osoby. Muszą to być zatem informacje, które pozwalają na identyfikację, odróżnienie od innych, wskazują na osobę, jak również te informacje, które są źródłem wiedzy o osobie wyodrębnionej spośród innych osób. Warto pamiętać, że dane osobowe możemy znaleźć nie tylko w dowodzie osobistym czy paszporcie. Danymi będą również numer telefonu czy adres e-mail, a więc informacje, które często nie są chronione z należytą starannością.
 
 
Administrator danych oraz informacje kontaktowe
Administratorem danych jest Centrum Promocji Wędkarstwa Karpiowego Przemysław Mroczek; ul. Monte Cassino 6; 75-412 Koszalin. REGON: 330870429; NIP: 669-156-30-44. W sprawie swoich danych osobowych możesz skontaktować się z nami pod adresem e-mail: k.matejek@karpmax.pl
 
Cele przetwarzania oraz podstawa prawna przetwarzania
Twoje dane osobowe przetwarzamy do następujących celów:
 

Okres przez który dane będą przetwarzane
 
Komu przekazujemy
 
Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługuje Ci prawo dostępu do Twoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest przesłanka prawnie uzasadnionego interesu administratora, przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.
Prawo do cofnięcia zgody. Cofnięcie zgody ma skutek od momentu wycofania zgody. Cofnięcie zgody nie wpływa na przetwarzanie dokonywane przez nas zgodnie z prawem przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody nie pociąga żadnych negatywnych konsekwencji. Może jednak uniemożliwić dalsze korzystanie z usług lub funkcjonalności, które zgodnie z prawem możemy świadczyć jedynie za zgodą. 
W zakresie, w jakim Twoje dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Ci także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Możesz przesłać te dane innemu administratorowi danych.
Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy obowiązującego prawa.
Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest dobrowolne, natomiast podanie danych w celu zarejestrowania na portalu lub po dokonaniu zakupu w sklepiku jest niezbędne. Konsekwencją odmowy będzie brak możliwości założenia konta lub realizacji zamówienia.  
 
W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest zgoda, masz prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego  dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 
W zakresie, w jakim Twoje dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Ci także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Możesz przesłać te dane innemu administratorowi danych.
 
Przysługuje Ci również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.