MENU
Jesteś tutaj:

Nowy numer „Karp Maxa" 2/2013 w sprzedaży. Mamy ju ...

Nowy numer „Karp Maxa" 2/2013 w sprzedaży. Mamy już 10 lat! Wielki konkurs dla czytelników.

Dodano: 02.03.2013 00:00
wystaw ocenę:
12345
Nowy numer „Karp Maxa" 2/2013 w sprzedaży. Mamy już 10 lat! Wielki konkurs dla czytelników.

To już 10 lat - Przemysław Mroczek

„Każdy wędkarz, w trakcie holu swojego rekordowego karpia, odczuwa podobnie – radość, dumę, niezwykłą satysfakcję, ale również zmęczenie i niepewność czy rybę uda się bezpiecznie podebrać. Pisząc te słowa jestem w podobnym stanie, chociaż siedzę przed komputerem, a wędki stoją schowane w pokrowcach. Oddając do Waszych rąk KarpMaxa, pierwszy w Polsce specjalistyczny magazyn poświęcony połowom karpi, czuje się zupełnie jakbym miał na końcu zestawu swojego życiowego karpia. Czy uda mi się go wyholować, aby bezpieczny znalazł się na brzegu? Zapewne tak, jeżeli w pobliżu znajdą się wędkarze, którzy pomogą mi go podebrać...”

Tak rozpoczynał się wstępniak do pierwszego numeru Karp Maxa, którego napisałem dokładnie przed 10 laty. Z perspektywy tych lat, dzisiaj z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że na pytanie, które tam postawiłem mogę dać tylko jedną odpowiedź – tak, „wyholowałem” tego swojego życiowego karpia”. 

 

 

Tutaj możesz zamówić nowy numer Karp Maxa.

 

Z okazji jubileuszu zorganizowaliśmy specjalny konkurs z niesamowitymi nagrodami w postaci sprzętu karpiowego, oraz trzech zaproszeń dla naszych czytelników nad Łowisko Gosławice, gdzie odbędzie się impreza urodzinowa. Oprócz wielu polskich karpiarzy obecni będą m.in. Steve Briggs i Rob Hughes! Szczegóły znajdziecie wewnątrz numeru, ale napiszemy o tym jeszcze na portalu. 

 

 

 

Dookoła Świata - Steve Briggs
 
M.in. o połowach w nowym łowisku na Wyspach Kanaryjskich, o rzecznych potworach Rafa Swinnena, o zasiadce życia nad Ribiere i zimowych wynikach z Cassien:
 
Zamiar wprowadzenia zakazu połowów w nocy na Cassien sprawił, że wielu wędkarzy przybywa nad wodę, aby po raz ostatni spróbować swoich sił na tym słynnym jeziorze. Ilość ludzi nad Cassien zmienia się z tygodnia na tydzień. Zmieniają się także ich wyniki. Trzeba szczerze powiedzieć, że niektórzy mogą się pochwalić fantastycznymi rybami, podczas gdy inni w ogóle nie mieli z nimi kontaktu. Norweg Ole-Petter Henriksen nie mógł się doczekać swojej kolejnej wyprawy, zwłaszcza po swoim niezwykle udanym roku 2010. Jednak jego obowiązki sprawiły, że rok 2011 mu całkowicie umknął. W końcu pogłoski o wprowadzeniu zakazu łowienia w nocy sprawiły, że zjawił się nad zbiornikiem pod koniec 2012 roku. Tak jak to określił, wymknął się z pracy i wyruszył szybko na południe, aby spędzić nad wodą dwa tygodnie. 
 
 
 
 

Stary Staw - Ryszard Jarmułowicz

W ubiegłym roku nieoczekiwanie zadzwonił do mnie znajomy, który jest właścicielem niewielkiej, ale niezwykle pięknej żwirowni i zaprosił mnie na kilkudniową zasiadkę. Przypomniałem sobie, że 7 lat temu łowiłem karpie na tej żwirowni, ale w większości były to małe ryby. Intensywność brań już wówczas była tak duża, że moje sygnalizatory nie milkły prawie wcale. Podczas każdego weekendu łowiłem wówczas po  kilkadziesiąt karpi.Postanowiłem skorzystać z zaproszenia i odwiedzić właścicieli żwirowni. Chciałem zobaczyć co zmieniło się od tamtych czasów. A zmieniło się wiele. Przede wszystkim na żwirowni zakończono wydobywanie naturalnego kruszywa. Powstał piękny staw  o powierzchni ponad 6 hektarów. Zasilany jest z naturalnych źródeł co powoduje, że woda jest dobrze natleniona, a jej stan utrzymuje się na stałym poziomie. Dla wędkarzy dostępny jest tylko jeden brzeg, gdyż na całym przeciwległym brzegu usypany jest wysoki i stromy wał porośnięty gęstą roślinnością i krzakami.

 

 

 

 

Problem dna łowiska - Pierre Meyer

Zawsze zastanawiałem się dlaczego jakiś typ dna bardziej niż inny wpływa na wybór danej miejscówki. Wędkarze z reguły stawiają na pierwszym miejscu twarde dno (kamieniste, piaszczyste, gliniaste), ale czy zawsze jest to dobry wybór? Oba typy podłoża (miękkie i twarde) mają swoje zalety, ale też i wady. Jestem przekonany, że ignorowanie któregoś z nich może znacząco wpłynąć na nasze wyniki wędkarskie. Częścią sekretu jest posługiwanie się logiką podczas konstrukcji przyponów oraz posiadanie w swoim arsenale większości ich rodzajów.

Jednak aby lepiej zrozumieć to zagadnienie nie musimy dokonywać zbyt głębokich analiz. Po pierwsze należy zauważyć, że przypon, który jest bardzo skuteczny na twardym dnie nie musi być taki na dnie miękkim.

 

Tutaj możesz zamówić nowy numer Karp Maxa.

 

 

 

 

Sezon czas zacząć - Tomasz Gębka

Nie da się ukryć, że kilka miesięcy bez odgłosu sygnalizatorów i możliwości obcowania z naturą mocno dało się nam we znaki. Przeglądanie stron www, karpiowe filmy czy kręcenie nowych kulek to czynności, którymi staramy się wypełnić pustkę, jaka nam towarzyszy w tym czasie. Na szczęście ten czarny poniekąd scenariusz mamy już prawie za sobą i już w niedługim czasie będziemy mogli powrócić do uprawiania naszego pięknego hobby. Dni bowiem stają się coraz dłuższe, słońce przygrzewa coraz mocniej, a pani zima powoli odchodzi w zapomnienie. Wiosna bezwzględnie zatacza coraz większe kręgi, a setki karpiarzy nerwowo śledzi jej poczynania. Wszyscy czekamy na znak od matki natury, znak który jak zielone światło na drodze pozwoli nam wyruszyć i zacząć wreszcie kolejny karpiowy sezon.

 

 

 

Tajniki nęcenia – wabić czy karmić? - Etienne Gebel

Pewnego razu jeden z moich przyjaciół powiedział mi: „Jeśli nie wrzucisz czegoś do wody, nie możesz niczego oczekiwać!" Są to mądre słowa, które często są prawdziwe, ale nie jest tak zawsze, zwłaszcza gdy mówimy o wrzucaniu do wody pożywienia. To warunki i sytuacje nad wodą powinny decydować, co mamy robić, a każdy gram wrzuconego do jeziora pożywienia może spowodować zanik brań. Mówiąc po prostu - należy zwrócić uwagę na różnicę między "wabieniem" a "karmieniem"! Zanim przejdę do szczegółów, rozróżnię jedno od drugiego. Zawsze bowiem naszym głównym celem powinno być łowienie ryb. 

 

 

 

Piękność z Gosławic - Bogdan Gackowski

Robi się „gorąco”. Do planowanego wyjazdu na Gosławice zostały dwa tygodnie, a tu jeszcze tyle spraw na głowie. Gosławice to bardzo wymagające łowisko, o dużym potencjale ryb, dużej presji wędkarskiej. Przyjeżdżają tu najlepsi karpiarze, którzy kuszą karpie najlepszymi przynętami i zanętami, do tego bogata roślinność, która zaopatruje ryby w naturalny pokarm. Robi się nerwowo, bo mam do przetestowania nowe produkty Prologica, a w głowie pustka. Tysiące pytań: jakie wybrać stanowisko, jaka będzie pogoda, jakich miksów użyć do wyrobu kulek, czym i jak nęcić, itd? Na wyprawę wybieram się z Olkiem, który jest super kompanem na takie wyprawy. Olek ma właściwy dystans do karpiowania - złowi karpia to ekstra, a jeśli będzie zjeżdżał o kiju, to też będzie OK, bo chodzi przecież o bycie nad wodą, odizolowanie się od codzienności, a przede wszystkim od pracy. Będąc na łowisku zapominam o problemach dnia codziennego, wyjeżdżając rzucam hasło: „obcuję z przyrodą, proszę nie dzwonić”.  To mnie trochę uspokaja, choć nie do końca. 

 

 

To tylko część artykułów jakie znajdują się w „Karp Maxie” 2/2013. Oprócz tego na czytelników czekają stałe rubryki: Aktualności, Parada Łowców, Klamoty, oraz konkursy. „KM” 2/2013 w sprzedaży będzie od 2 marca w ok. 30 sklepach wędkarskich. Natomiast od 4 marca w punktach sprzedaży „Ruchu” , „Kolportera”, w Salonach Empiku, Inmedia i w w naszym e-sklepiku

 

Prenumeratorom najnowszy numer „Karp Maxa" wysłaliśmy 1 marca, wraz z katalogiem Imperial Baits. 

 

 

Tutaj możesz zamówić nowy numer Karp Maxa.

GALERIA

  • Nowy numer „Karp Maxa" 2/2013 w sprzedaży. Mamy już 10 lat! Wielki konkurs dla czytelników.
  • Nowy numer „Karp Maxa" 2/2013 w sprzedaży. Mamy już 10 lat! Wielki konkurs dla czytelników.
  • Nowy numer „Karp Maxa" 2/2013 w sprzedaży. Mamy już 10 lat! Wielki konkurs dla czytelników.
  • Nowy numer „Karp Maxa" 2/2013 w sprzedaży. Mamy już 10 lat! Wielki konkurs dla czytelników.
  • Nowy numer „Karp Maxa" 2/2013 w sprzedaży. Mamy już 10 lat! Wielki konkurs dla czytelników.
  • Nowy numer „Karp Maxa" 2/2013 w sprzedaży. Mamy już 10 lat! Wielki konkurs dla czytelników.
  • Nowy numer „Karp Maxa" 2/2013 w sprzedaży. Mamy już 10 lat! Wielki konkurs dla czytelników.
  • Nowy numer „Karp Maxa" 2/2013 w sprzedaży. Mamy już 10 lat! Wielki konkurs dla czytelników.
  • Nowy numer „Karp Maxa" 2/2013 w sprzedaży. Mamy już 10 lat! Wielki konkurs dla czytelników.
Jeżeli chcesz nas poinformować o ważnym wydarzeniu pisz: redakcja@karpmax.pl.

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Obserwuj nas

zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU
 
Szanowny Użytkowniku
 
Chcielibyśmy Cię poinformować, że z dniem 25.05.2018 r. ulegają zmianie przepisy, na podstawie których przetwarzane są dane osobowe. Będą one dotyczyły wszystkich użytkowników. Zmiany wynikają z istotnych przyczyn, jakie stanowi wejście w życie przepisów europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), które nakładają na nas obowiązek dostosowania regulaminu do nowych regulacji prawnych. 
 
Co to jest RODO?
RODO to skrót od Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, inny skrót często spotykany to GDPR (General Data Protection Regulation). Pełna nazwa aktu, który regulować będzie przetwarzanie danych osobowych to: „Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE”.
 
Główny cel wprowadzenia RODO to zmniejszenie zróżnicowania przepisów w zakresie ochrony danych osobowych między poszczególnymi krajami UE oraz zwiększenie zabezpieczeń przetwarzania i ochrony danych osobowych, tak by przepisy prawa nadążały za zmieniającą się technologią.
 
Od kiedy RODO będzie obowiązywać?
27.04.2016 r. Parlament Europejski przyjął w drodze rozporządzenia zmianę prawa o ochronie danych osobowych. Wszystkie kraje Unii Europejskiej, w tym i Polska muszą dostosować swoje prawo do nowych przepisów, które będą bezpośrednio stosowane od 25.05.2018 r.
 
Co to są dane osobowe?
Dane osobowe są to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Informacja ma charakter osobowy, dopóki jest możliwe ustalenie, kogo ona dotyczy, a sama w sobie nie musi od razu określać tożsamości osoby. Muszą to być zatem informacje, które pozwalają na identyfikację, odróżnienie od innych, wskazują na osobę, jak również te informacje, które są źródłem wiedzy o osobie wyodrębnionej spośród innych osób. Warto pamiętać, że dane osobowe możemy znaleźć nie tylko w dowodzie osobistym czy paszporcie. Danymi będą również numer telefonu czy adres e-mail, a więc informacje, które często nie są chronione z należytą starannością.
 
 
Administrator danych oraz informacje kontaktowe
Administratorem danych jest Centrum Promocji Wędkarstwa Karpiowego Przemysław Mroczek; ul. Monte Cassino 6; 75-412 Koszalin. REGON: 330870429; NIP: 669-156-30-44. W sprawie swoich danych osobowych możesz skontaktować się z nami pod adresem e-mail: k.matejek@karpmax.pl
 
Cele przetwarzania oraz podstawa prawna przetwarzania
Twoje dane osobowe przetwarzamy do następujących celów:
 

Okres przez który dane będą przetwarzane
 
Komu przekazujemy
 
Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługuje Ci prawo dostępu do Twoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest przesłanka prawnie uzasadnionego interesu administratora, przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.
Prawo do cofnięcia zgody. Cofnięcie zgody ma skutek od momentu wycofania zgody. Cofnięcie zgody nie wpływa na przetwarzanie dokonywane przez nas zgodnie z prawem przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody nie pociąga żadnych negatywnych konsekwencji. Może jednak uniemożliwić dalsze korzystanie z usług lub funkcjonalności, które zgodnie z prawem możemy świadczyć jedynie za zgodą. 
W zakresie, w jakim Twoje dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Ci także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Możesz przesłać te dane innemu administratorowi danych.
Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy obowiązującego prawa.
Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest dobrowolne, natomiast podanie danych w celu zarejestrowania na portalu lub po dokonaniu zakupu w sklepiku jest niezbędne. Konsekwencją odmowy będzie brak możliwości założenia konta lub realizacji zamówienia.  
 
W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest zgoda, masz prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego  dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 
W zakresie, w jakim Twoje dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Ci także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Możesz przesłać te dane innemu administratorowi danych.
 
Przysługuje Ci również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.