MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościPOLSKIE 29 KG Z FRANCJI

POLSKIE 29 KG Z FRANCJI

Dodano: 11.12.2016 11:25
wystaw ocenę:
12345
POLSKIE 29 KG Z FRANCJI
Rafał Wojewoda zgłosił do Parady Łowców Karp Maxa karpia o wadze 29 kg, którego złowił w łowisku Etang De La Horre we Francji. Oddajmy mu głos. 


 

Pierwsze miejsce znalazłem na piaszczystym dnie okolo 120m od brzegu, drugie i trzecie na 140m, na twardym dnie. Dodam tylko, że na La Horre nie można używać sprzętu pływającego. 

Noc minęła spokojnie, temperatura spadla do -2 st i wszystko było białe rano. O 7.30 kiedy robiłem kawę zobaczyłem, że kilka ryb spławia się daleko od brzegu, to poprawiło mi trochę humor.
 

Kilkanaście minut później Delkimy zagrały tą piekną muzyczkę i wiedziałem po chwili, że mam rybę. Wyciągała z kołowrotka coraz więcej żyłki. 

Po 20 minutach miałem pierwszy kontakt wzrokowy. Zobaczyłem tylko dużą płetwę i żółty brzuch. Emocje sięgały zenitu. Kolejne metry żyłki pojawiały się na kołowrotku. Nagle usłyszałem ten specyficzny dźwięk kiedy węzeł od strzałówki zderza się z przelotką końcową i w tej chwili uświadomiłem sobie, że od ryby dzieli mnie jakieś 12 metrów. 

Mam już karpia w podbieraku. Chwila odpoczynku, kolega Maciej klepie mnie po ramieniu i mówi, że to napewno będzie nowe PB dla mnie, ja milczę. Ku mojemu zdziwieniu moja waga jest za mała.

Maciej idzie na stanowisko nr 7 i pożycza wagę do 50kg. Kolejna próba ważenia okazuje się sukcesem i wskazówka pokazuje 29kg. Szał radości, pobilem rekord życiowy o 3 kg. Koledzy ze stanowiska 7  sprawdzaj wagę ryby i potwierdzają 29kg.

Po krótkiej sesji zdjęciowej ryba wraca do wody. Na tej zasiadce złowiłem jeszcze 7 ryb w przedziale wagowym od 21kg do 29kg. 

Do wody poszło 30kg kul Nutty Jaffa z ActiveBaits, 20kg kukurydzy, 15kg 10mm pelletu i 15kg ziaren, razem okolo 80kg zanęty w ciagu 7 dni wędkowania.
Do Parady Łowców magazynu "Karp Max" możecie zgłaszać karpie i amury powyżej 10 kg. Każde zgłoszenie bierze automatyczny udział w kilku konkursach, w których do wygrania jest sprzęt karpiowy. Zgłaszać ryby możecie poprzez ten FORMULARZ
 

GALERIA

  • POLSKIE 29 KG Z FRANCJI
  • POLSKIE 29 KG Z FRANCJI
Jeżeli chcesz nas poinformować o ważnym wydarzeniu pisz: redakcja@karpmax.pl.

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU