MENU
Jesteś tutaj:

REKINY NASZYCH WÓD

REKINY NASZYCH WÓD

Dodano: 17.03.2016 11:36
wystaw ocenę:
12345
REKINY NASZYCH WÓD
W lipca na Łowisku Rogi odbędzie się „Szkółka karpiowa z Rekinami“, którą objęliśmy patronatem medialnym. Poznajcie bliżej  to przedsięwzięcie, którego inicjatorami są dwa Koła PZW: „Azoty” z Kędzierzyna – Koźla i Reńska Wieś – Kofama. 


"Otwarcie roku 2015, czyli scheda po dorobku czasu wcześniejszego. 

Czym się zajmowaliśmy? Co robiliśmy? Co poznaliśmy? Co nas zaskoczyło?


W tamtym czasie przeświecał nam jeden cel – zrozumieć wędkarstwo i poznać jak najwięcej zagadnień z nim związanych.Od początku podczas zajęć stawialiśmy na różnorodność. Dlatego dzieci – „Rekiniątka”  – miały okazję zapoznać się z wieloma dziedzinami nauki, które nierozerwalnie złączne są z ideą wędkowania, a które – na pierwszy rzut oka – nie zawsze są z nim kojarzone. I tak dotknęliśmy:
 • fizyki – podczas zajęć o bezpieczeństwie na zamarzniętych akwenach, w trakcie budowania zestawów wędkarskich;
 • chemii – gdy za pomocą powonienia badaliśmy różne przynęty np. kulki, pelet i inne składniki karpiowej kuchni;
 • zoologii – gdy poznawaliśmy zwierzęta występujący nad brzegami polskich rzek i jezior;
 • botaniki – gdy mówiliśmy o i oglądaliśmy roślinność wodną;
 • ichtiologii – gdy „zagłębialiśmy się” w ciało ryby (oczywiście na spreparowanych dla takich potrzeb eksponatach);
 • public relations – gdy oglądaliśmy czasopisma i filmy wędkarskie (już wiemy, co to jest lokowanie produktu); 
 • ekologii – gdy sprzątaliśmy po sobie;

Mamy też pierwsze sukcesy:
 • Magdalena Tkacz – wygrała Zawody o Puchar Proboszcza parafii pw. Ducha Św.
 • Ignacy Czapla – zajął IV miejsce podczas zawodów organizowanych przez nasze koło z okazji Dnia Dziecka (inni uczestnicy ze Szkółki również zajęli wysokie miejsca);
 • VI miejsce zajął I. Czapla podczas XVII Zdzieszowickich Dni Karpiowych (startował w drużynie ze swoim kolegą ze Strzelec Opolskich – również ośmiolatkiem). 
 • nauczyliśmy się rozpalać ognisko, panować nad ogniem i kontrolować go (a szczególnie dumni jesteśmy z tego, że potrafimy to zrobić bez użycia papieru). Wiemy, z którego drzewa pobrać korę!
 • potrafimy rozbić namiot;
 • wzięliśmy udział w zajęciach z wędkarstwa rzutowego… na boisku szkolnym;
 • mieliśmy zajęcia plastyczne o tematyce zoologicznej – wykonywaliśmy plastelinowe modele zwierząt, owadów itp. A także je rysowaliśmy;Rekiny Dziewiątki w roku 2015.

Kontynuując dotychczasowy kierunek rozwoju, pracę z dziećmi skupiliśmy na wdrożonych już zasadach: umiłowaniu przyrody i szacunku dla niej, poszanowaniu drugiego człowieka, rywalizacji sportowej w duch fair play, a nade wszystko w dalszym zgłębianiu tajników wędkarskich.

Do niewątpliwych osiągnięć Szkółki zaliczyć można m.in:
 • wielką popularność grupy – zrzeszamy już dzieci i młodzież z kilku szkół podstawowych naszego miasta oraz dwóch gimnazjów;
 • pierwszy spośród naszych adeptów – kol. Remek – złożył pozytywny egzamin na kartę wędkarską;
 • po wielu treningach tj. zajęciach nad wodą wzięliśmy udział w X Otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Wędkarstwie Spławikowym Szkół. W których nasz reprezentant Ignacy Czapla zajął 15 miejsce na 106 startujących debiutując w tego typu zawodach. W klasyfikacji drużyn plasujemy się na XIII miejscu;
 • współorganizowaliśmy obchody Dnia Dziecka w kole – przedsięwzięcie było duże i przeprowadzone z rozmachem (stosowna relacja znajduje się na stronach koła);
 • nasza reprezentacja wzięła udział w Karpiowym Dniu Dziecka organizowanym przez firmę Genesis Carp i Łowisko Grabów – IV miejsce zajął nasz I. Czapla;
 • w czerwcu drużyna w składzie Wojciech i Ignacy Czapla wzięła udział w Manewrach Klubów Karpiowych odbywających się na Dębowej. Wynik przerósł wszelkie oczekiwania – II miejsce i awans do Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym (historyczne osiągnięcie na skalę koła, okręgu i kraju, bowiem nigdy wcześniej dziesięciolatek nie zajął tak wysokiego miejsca);
 • grupa dzieci reprezentująca Szkółkę i Koło wzięła udział w sierpniu w zawodach pn. Wędkowanie z Gwiazdą. Kolejny raz ze świetnym wynikiem: czwórka zawodników uplasowała się w dziesiątce zajmując odpowiednio: Paweł Krupa – II miejsce; Ignacy Czapla – IV m. i Jakub Wiszniewski – V m;
 • we wrześniu drużyna W. i I. Czapla wraz z team runnerem Rafałem Dąbkiem (SKK „Cyprinus”) wystartowała w Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Karpiowym na Dębowej. Start ten należy widzieć w kategoriach sukcesu, bowiem sam udział już jest nobilitacją dla wielu, a zajęte 9 miejsce stawia drużynę w gronie najlepszych karpiarzy Polski.

Na przestrzeni roku 2015 do szkółki zapisanych było 25 dzieci i młodzieży. Jest to ilość optymalna pozwalająca na organizację i przeprowadzenie zajęć i różnego typu przedsięwzięć. Ilość godzin przeznaczonych na działalność edukacyjną z dziećmi w roku 2015 przekroczyła 300, co jest niebagatelną wielkością. Szkółkę wspiera finansowo Koło PZW „Azoty” umożliwiając tym samym jej istnienie, a dzieciom identyfikację z grupą i Kołem dzięki m.in. banerowi i koszulkom, ponadto każdy młody wędkarz wyposażony został w podstawowy ale niezbędny sprzęt wędkarski, aby rozwijać i doskonalić wędkarskie rzemiosło i hobby. Jednakże najistotniejszym jest, że każde dziecko w gronie Rekinów Dziewiątki może odnieść sukces na miarę swoich możliwości.

Plany na przyszłość - Działać, działać, działać….. a Rzeczypospolite naprawdę będą takie jak ich młodzieży wychowanie."


Rekiny Dziewiątki na facebooku - TU


O zapisach do szkółki przeczytacie TU

 

GALERIA

 • REKINY NASZYCH WÓD
 • REKINY NASZYCH WÓD
 • REKINY NASZYCH WÓD
Jeżeli chcesz nas poinformować o ważnym wydarzeniu pisz: redakcja@karpmax.pl.

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Obserwuj nas

zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU
 
Szanowny Użytkowniku
 
Chcielibyśmy Cię poinformować, że z dniem 25.05.2018 r. ulegają zmianie przepisy, na podstawie których przetwarzane są dane osobowe. Będą one dotyczyły wszystkich użytkowników. Zmiany wynikają z istotnych przyczyn, jakie stanowi wejście w życie przepisów europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), które nakładają na nas obowiązek dostosowania regulaminu do nowych regulacji prawnych. 
 
Co to jest RODO?
RODO to skrót od Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, inny skrót często spotykany to GDPR (General Data Protection Regulation). Pełna nazwa aktu, który regulować będzie przetwarzanie danych osobowych to: „Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE”.
 
Główny cel wprowadzenia RODO to zmniejszenie zróżnicowania przepisów w zakresie ochrony danych osobowych między poszczególnymi krajami UE oraz zwiększenie zabezpieczeń przetwarzania i ochrony danych osobowych, tak by przepisy prawa nadążały za zmieniającą się technologią.
 
Od kiedy RODO będzie obowiązywać?
27.04.2016 r. Parlament Europejski przyjął w drodze rozporządzenia zmianę prawa o ochronie danych osobowych. Wszystkie kraje Unii Europejskiej, w tym i Polska muszą dostosować swoje prawo do nowych przepisów, które będą bezpośrednio stosowane od 25.05.2018 r.
 
Co to są dane osobowe?
Dane osobowe są to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Informacja ma charakter osobowy, dopóki jest możliwe ustalenie, kogo ona dotyczy, a sama w sobie nie musi od razu określać tożsamości osoby. Muszą to być zatem informacje, które pozwalają na identyfikację, odróżnienie od innych, wskazują na osobę, jak również te informacje, które są źródłem wiedzy o osobie wyodrębnionej spośród innych osób. Warto pamiętać, że dane osobowe możemy znaleźć nie tylko w dowodzie osobistym czy paszporcie. Danymi będą również numer telefonu czy adres e-mail, a więc informacje, które często nie są chronione z należytą starannością.
 
 
Administrator danych oraz informacje kontaktowe
Administratorem danych jest Centrum Promocji Wędkarstwa Karpiowego Przemysław Mroczek; ul. Monte Cassino 6; 75-412 Koszalin. REGON: 330870429; NIP: 669-156-30-44. W sprawie swoich danych osobowych możesz skontaktować się z nami pod adresem e-mail: k.matejek@karpmax.pl
 
Cele przetwarzania oraz podstawa prawna przetwarzania
Twoje dane osobowe przetwarzamy do następujących celów:
 

Okres przez który dane będą przetwarzane
 
Komu przekazujemy
 
Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługuje Ci prawo dostępu do Twoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest przesłanka prawnie uzasadnionego interesu administratora, przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.
Prawo do cofnięcia zgody. Cofnięcie zgody ma skutek od momentu wycofania zgody. Cofnięcie zgody nie wpływa na przetwarzanie dokonywane przez nas zgodnie z prawem przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody nie pociąga żadnych negatywnych konsekwencji. Może jednak uniemożliwić dalsze korzystanie z usług lub funkcjonalności, które zgodnie z prawem możemy świadczyć jedynie za zgodą. 
W zakresie, w jakim Twoje dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Ci także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Możesz przesłać te dane innemu administratorowi danych.
Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy obowiązującego prawa.
Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest dobrowolne, natomiast podanie danych w celu zarejestrowania na portalu lub po dokonaniu zakupu w sklepiku jest niezbędne. Konsekwencją odmowy będzie brak możliwości założenia konta lub realizacji zamówienia.  
 
W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest zgoda, masz prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego  dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 
W zakresie, w jakim Twoje dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Ci także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Możesz przesłać te dane innemu administratorowi danych.
 
Przysługuje Ci również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.