MENU
Jesteś tutaj:

ZEBRANO BLISKO 30 TYŚ. NA REHABILITACJĘ MARTYNKI. ...

ZEBRANO BLISKO 30 TYŚ. NA REHABILITACJĘ MARTYNKI. RELACJA Z IMPREZY.

Dodano: 18.08.2016 10:46
wystaw ocenę:
12345
ZEBRANO BLISKO 30 TYŚ. NA REHABILITACJĘ MARTYNKI. RELACJA Z IMPREZY.
IV Miting „Karpiarze-Martynce” 2016 – to już było i nie wróci więcej, ale w pamięci pozostanie na zawsze. My, rodzice Martynki, a w tym roku także organizatorzy tej imprezy, już myślimy nad jubileuszową „piąteczką”, ale serca i miłe wspomnienia wciąż krążą nad IV Mitingiem, więc chcieliśmy się nimi podzielić.

Mieliśmy pewne wątpliwości i w głowach mnóstwo pytań czy sobie poradzimy. Na szczęście znalazło się spore grono osób, które nas bardzo wspierało w organizacji. Sama impreza oraz przygotowania do niej wiele nas nauczyły i możemy śmiało powiedzieć, że ludzi o wielkich sercach nie brakuje. Człowiekiem, który wspierał nas cały rok i który zasługuje na szczególne podziękowania jest Sebastian Marcinkowski. Jego współpraca i rady były bardzo pomocne. 
IV Miting odbywał się na Łowisku Expert-Karp Nekielka. Piękne i bardzo urokliwe miejsce. Cieszymy się, że właściciele Przemysław Hedrych i Marek Krawczyk udostępnili nam je bezpłatnie, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Impreza integracyjna rozpoczęła się w środę, ale przygotowania były już od wtorku. Firma Szim postawiła nam piękny, duży namiot, który pomieścił wszystkich. Dotarli też Piotrek i Julita z Karp Team Wrocław, którzy niestety nie mogli wystartować, ale wspomagali nas jak tylko mogli. Był też z nami Szymon Stasierski – uczestnik mitingowy zresztą, który bardzo umilił nam wieczór przedintegracyjny...ach, ten jego śpiew!

W środę zaczęło się….Uczestnicy i goście przybywali. Pierwsi dotarli Kajmany! No i kajmańska przyczepa, która w późniejszym czasie stała się miejscem spotkań całej dziecięcej ekipy. Z godziny na godzinę gości było coraz więcej, a nasze serca rosły. Ten widok naprawdę rozbraja! Każdy dostał pakiet startowy w postaci koszulek, bultonów i smyczy, a także upominki od firmy Under Carp. Koszulki natomiast ufundowała firma KIM Group i GoNet CRM. Bardzo nas tym wspomogli.Podczas integracji cały czas można było coś przekąsić: smaczny wiejski chleb ufundowany przez Piekarnię AchimStaszak. Do tego pyszny smalec od firmy Nowicki Naturalnie. A to wszystko zagryźć kiszonym ogóreczkiem. Nie można zapomnieć też o bardzo dobrych pasztetach od firmy Profi. Kto natomiast miał ochotę na coś słodkiego mógł uraczyć się pączkami, których wszędzie było pełno dzięki Tomaszowi Ludzkowskiemu.

O godz. 18 przyjechało coś bardziej konkretnego czyli catering w postaci szynek, ziemniaczków, kaszy i warzyw...do wyboru, co kto lubi. Było tego bardzo dużo i mamy nadzieję, że wszystkim smakowało. Sponsorem  jedzonka był Robert Maciejewski firma Ran-Synchron. Serwowane było także piwko ufundowane przez Dariusza Wachowiaka z D-A Gips System, jak również napoje od Piotrka Tucholskiego. Serdecznie dziękujemy Wam za wsparcie.Na imprezę integracyjną dotarło wiele znanych nam już osób, z którymi miło było znów się zobaczyć, jak również sympatyczne spotkania i rozmowy z nowymi twarzami. Cieszy nas bardzo, że przybyliście na  imprezę tak licznie. Każdy też złożył swój pamiątkowy podpis na fladze.

Wszystkiemu towarzyszyła muzyka dj Tomasza czyli Tomka Zwolińskiego, który zadbał o to by wszyscy świetnie się bawili. Były tańce, śpiewy, powalający rap w wykonaniu Pawła Łącznego z Elegance Carp Konin.
Wieczorem, gdy już zrobiło się ciemno, zaświeciło Wielkie Serce dla Martynki. Było to serce Waszej Dobroci, a dla nas, rodziców, niesamowicie wzruszająca chwila, która wraca bardzo często. Jesteście Wielcy!!! Na tym akcencie może zakończymy integrację, choć jeszcze by wiele opowiadać.
Czwartek to dzień rozpoczęcia zawodów, które odbyło się w obecności wszystkich uczestników. Losowanie prowadził sędzia główny IV Mitingu - Mirosław Kaźmierski z pomocą drugiego sędziego Łukasza Malczyka, a wszystko to pod okiem kierownika zawodów Mariusza Szulca. Dzięki tej zorganizowanej i cały czas uśmiechniętej trójcy całe zawody odbyły się w niesamowitej atmosferze. Zawsze pomocni i ogarnięci. Jesteście the best!Podczas losowania zawitała też TVP Poznań, dzięki której jeszcze tego samego dnia mogliśmy zobaczyć IV Miting „Karpiarze-Martynce” w Teleskopie. Gdy już wszyscy uczestnicy wylosowali miejsca nastąpiło rozjechanie się na stanowiska i rozkładanie sprzętu, a o godz.14 początek łowienia. 

Na pierwszą rybę zawodów czekaliśmy do godz. 17 30. Złowiona została na stanowisku nr 7 przez Piotrka Kozłowskiego z Kajman Carp Teamu i był to karp o wadze 15,9 kg. 

Po pierwszej dobie złowiono 12 ryb, natomiast po drugiej dobie liczba ta wzrosła do 37 sztuk.
W sobotnie popołudnie postanowiliśmy zaprosić wszystkich uczestników na wspólne ognisko. Jedzonko na grilla zostało ufundowane przez sklepkarpiowy.pl Przemka Bździucha, za co bardzo mu dziękujemy. W tym miejscu podziękować też chcieliśmy jeszcze raz Mirkowi Kaźmierskiemu, który wypożyczył i dostarczył na miting wspaniałego i wielkiego grilla, a także termosy od swojego szefa. Był też pyszny rosołek babci Kazi, na niego chętnych nie brakowało. Warto też wspomnieć o piątkowym leczo przygotowanym przez ciocię Monikę, które rozeszło się w mgnieniu oka.Na sobotnim spotkaniu też było wesoło. Konkurencja w rzutki czyli rzucanie strzałkami do celu była chyba najbardziej oblegana. Na zwycięzcę czekała niespodzianka. Biesiada przy ognisku, rozmowy, muzyka… fajnie było. Jest co wspominać. Przejażdżka Martynkowym Wozem z Mirkowym nagłośnieniem i w poszukiwaniu zagubionych Kajmanów… tego też nie można pominąć. Jeżeli już jesteśmy przy Kajmanach, to chcemy też wspomnieć, że wspierają Martynkę od samego początku, co także uczynili w tym roku, przekazując darowiznę na subkonto.

Ale wróćmy do złowionych ryb. Choć nie wszystkim uczestnikom udało się coś złowić, to mamy nadzieję, że byli zadowoleni z atmosfery na IV Mitingu. To dzięki Wam udało się.

A to główni zwycięzcy IV Mitingu: 

Miejsce 1 – Marcin Laszczyk, Piotr Pupek
( st. nr 20 5 ryb waga 67,6 kg )

Miejsce 2 – Leszek Wasielewski, Czesław Hylak
( st. nr 9 5 ryb waga 64,4 k )

Miejsce 3 – Piotr Kozłowski, Maciej Olejniczak – Kajman Carp Team
( st. nr 7 5 ryb waga 57,0 kg )


Największa ryba – Czesław Hylak 22,2 kg


Najmniejsza ryba – Łukasz Bielak 5,3 kg


Pierwsza ryba – Piotr Kozłowski 15,9 kg


Łączna waga – 495,0 kg


Ilość sztuk – 46
Choć tak naprawdę u Martynki każdy może czuć się zwycięzcą, ponieważ sama obecność na tym Mitingu na to zasługuje. Dziękujemy raz jeszcze,że byliście razem z nami. 

Zakończenie zawodów odbyło się w niedzielę o godz. 13. Było wiele wzruszeń. Mały Antoś, który dotarł jako gość specjalny wraz z tatą Adrianem, również karpiarzem i mamą Patrycją, przypomniał nam sytuację sprzed lat, gdy nasza Martynka była taka maleńka. Łzy nam ciekły niesamowicie. Antoś został obdarowany przez Martynkę bonem w wysokości 2000 zł na rehabilitację, która jest mu bardzo potrzebna, bo urodził się również tak jak ona z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Życzymy im dużo wytrwałości i siły, a małemu Antosiowi jak najwięcej zdrówka. Będziemy o Was pamiętać!Z tego miejsca chcemy podziękować jeszcze raz firmie Normark Polska, która już po raz kolejny przekazała 1000 zł na subkonto Martynki w Fundacji Dzieciom „Pomagaj”. Wsparcie dotarło też od Błażeja Borkowskiego - firma La Boat. Pieniążki z aukcji łódki Barracuda w kwocie 2605 zł również zapewnią Martynce rehabilitację. 
Wspominamy też tutaj o licytacji karpi, które wystawiło na aukcję Gospodarstwo Rybackie Gosławice, wylicytowane na kwotę 2300 zł przez Stowarzyszenie Sportowe Pobiedziski Klub Karpiowy. Aukcja odbyła się na targach Rybomania w Poznaniu, gdzie także wystawialiśmy się dzięki gościnności Piotra Kamińskiego. Jeśli zakończenie to oczywiście wręczenie statuetek i nagród od sponsorów, którzy miło nas zaskoczyli. Ogromne podziękowania dla wszystkich. Nie będziemy ich tutaj wymieniać, żeby nikogo nie pominąć, ale można spojrzeć na baner, który mówi sam za siebie. Nagród było tyle, że mogliśmy obdarować każdą drużynę. Chcemy dodać również, że nagrodą główną za I miejsce jest start w Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Karpiowycm PCM ufundowany przez PFWK.

Jeszcze wspomnimy tylko o naszych Paniach, które brały udział w zawodach. Dla nich były specjalne niespodzianki przygotowane od Darka Kołtko z Bieckiej Grupy Karpiowej. Od niego też niespodzianka dla Martynki – drewniany wyrzeźbiony karp, który towarzyszył nam na Nekielce i będzie piękną pamiątką zdobiącą jej pokój. 

Podczas trwania zawodów można było nabyć losy, a nagrodą był namiot ufundowany przez firmę FOX. Zwycięzcą został Marcin Lechowicz. Gratulujemy!

Z darowizn za losy oraz kubków Martynka zebrała 2314 zł i 10 Euro. 
Podsumowując zebrane środki z samego wpisowego, które wpłynęły bezpośrednio na subkonto Martynki w Fundacji to kwota 19 300 zł. Do tego należy też wliczyć wszystkie darowizny :
 • Łódka La-Boat 2605 zł
 • licytacja karpi z Gospodarstwa Rybackiego Gosławice 2300 zł
 • Normark Polska 1000 zł
 • Kajman Carp Team 500 zł
 • darowizny za losy i kubki 2314 zł i 10 Euro
 • Polonia Carp Champion 600 zł
 • SWK Opole 200 zł
Razem udało się zebrać na subkoncie 28 719 zł i 10 Euro. Jest to kwota, która zapewni rok intensywnej rehabilitacji, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego, a także leków i środków pomocniczych. 
I jeszcze jedna informacja. Pewna drużyna, startująca w IV Mitingu zaoferowała się, że pomogą w spełnieniu marzenia o zakupie specjalnego roweru, o którym Martynka marzy. Ale o tym wkrótce.

Serdecznie Wszystkim dziękujemy!!!

Na koniec prywatne podziękowanie dla naszej starszej córki Natalii, która też bardzo nas wspierała i pomagała w przygotowaniach, jak i na samych już zawodach jako kierownik biura.Zapomnieliśmy o kimś? Z pewnością. O Martynce, dzięki której to Całe Wielkie Zamieszanie zwane IV Mitingiem Dobrych Serc „Karpiarze-Martynce” 2016 mogło zaistnieć. 

MARTYNKO...DZIĘKUJEMY CI ! Twoi rodzice.

Ale to już było i nie wróci więcej...więc dodamy po prostu….DO ZOBACZENIA NA JUBILEUSZOWYM V MITINGU DOBRYCH SERC „KARPIARZE-MARTYNCE” 2017.

Ewelina i Tomasz Spaszewscy
                                                                                   

GALERIA

 • ZEBRANO BLISKO 30 TYŚ. NA REHABILITACJĘ MARTYNKI. RELACJA Z IMPREZY.
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
Jeżeli chcesz nas poinformować o ważnym wydarzeniu pisz: redakcja@karpmax.pl.

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Obserwuj nas

zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU
 
Szanowny Użytkowniku
 
Chcielibyśmy Cię poinformować, że z dniem 25.05.2018 r. ulegają zmianie przepisy, na podstawie których przetwarzane są dane osobowe. Będą one dotyczyły wszystkich użytkowników. Zmiany wynikają z istotnych przyczyn, jakie stanowi wejście w życie przepisów europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), które nakładają na nas obowiązek dostosowania regulaminu do nowych regulacji prawnych. 
 
Co to jest RODO?
RODO to skrót od Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, inny skrót często spotykany to GDPR (General Data Protection Regulation). Pełna nazwa aktu, który regulować będzie przetwarzanie danych osobowych to: „Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE”.
 
Główny cel wprowadzenia RODO to zmniejszenie zróżnicowania przepisów w zakresie ochrony danych osobowych między poszczególnymi krajami UE oraz zwiększenie zabezpieczeń przetwarzania i ochrony danych osobowych, tak by przepisy prawa nadążały za zmieniającą się technologią.
 
Od kiedy RODO będzie obowiązywać?
27.04.2016 r. Parlament Europejski przyjął w drodze rozporządzenia zmianę prawa o ochronie danych osobowych. Wszystkie kraje Unii Europejskiej, w tym i Polska muszą dostosować swoje prawo do nowych przepisów, które będą bezpośrednio stosowane od 25.05.2018 r.
 
Co to są dane osobowe?
Dane osobowe są to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Informacja ma charakter osobowy, dopóki jest możliwe ustalenie, kogo ona dotyczy, a sama w sobie nie musi od razu określać tożsamości osoby. Muszą to być zatem informacje, które pozwalają na identyfikację, odróżnienie od innych, wskazują na osobę, jak również te informacje, które są źródłem wiedzy o osobie wyodrębnionej spośród innych osób. Warto pamiętać, że dane osobowe możemy znaleźć nie tylko w dowodzie osobistym czy paszporcie. Danymi będą również numer telefonu czy adres e-mail, a więc informacje, które często nie są chronione z należytą starannością.
 
 
Administrator danych oraz informacje kontaktowe
Administratorem danych jest Centrum Promocji Wędkarstwa Karpiowego Przemysław Mroczek; ul. Monte Cassino 6; 75-412 Koszalin. REGON: 330870429; NIP: 669-156-30-44. W sprawie swoich danych osobowych możesz skontaktować się z nami pod adresem e-mail: k.matejek@karpmax.pl
 
Cele przetwarzania oraz podstawa prawna przetwarzania
Twoje dane osobowe przetwarzamy do następujących celów:
 

Okres przez który dane będą przetwarzane
 
Komu przekazujemy
 
Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługuje Ci prawo dostępu do Twoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest przesłanka prawnie uzasadnionego interesu administratora, przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.
Prawo do cofnięcia zgody. Cofnięcie zgody ma skutek od momentu wycofania zgody. Cofnięcie zgody nie wpływa na przetwarzanie dokonywane przez nas zgodnie z prawem przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody nie pociąga żadnych negatywnych konsekwencji. Może jednak uniemożliwić dalsze korzystanie z usług lub funkcjonalności, które zgodnie z prawem możemy świadczyć jedynie za zgodą. 
W zakresie, w jakim Twoje dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Ci także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Możesz przesłać te dane innemu administratorowi danych.
Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy obowiązującego prawa.
Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest dobrowolne, natomiast podanie danych w celu zarejestrowania na portalu lub po dokonaniu zakupu w sklepiku jest niezbędne. Konsekwencją odmowy będzie brak możliwości założenia konta lub realizacji zamówienia.  
 
W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest zgoda, masz prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego  dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 
W zakresie, w jakim Twoje dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Ci także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Możesz przesłać te dane innemu administratorowi danych.
 
Przysługuje Ci również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.