MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaBlogiBauerLeśny Karp
Dodano: 21.04.2014
DODAJ WPIS
wystaw ocenę:
12345
Leśny Karp

Wraz z Wujasem wybraliśmy się nad " Leśny Zbiornik " który bardzo lubimy z powodu ciężkiego terenu na lądzie jak i pod wodą . Las otacza cały zbiornik w niektórych miejscach "wchodząc" do wody. Nad wodę dotarliśmy o godzinię 6:00 sprzęt rozłożyliśmy w miarę szybko i bierzemy się za wywożenie zestawów.Na moją lewą wędkę zakładam 3 ziarenka kukurydzy doczepiam siateczkę PVA Truskawka Scopex do tego garść kukurydzy na zestaw i wywoze pod drugi brzeg na niewielki spad na pograniczu twardego dna z dużym mułem. Prawą wędkę zbroję w 14 mm SK 30 + siateczka PVA ten sam smak do tego garść drobnego peletu i wywoze w głebsze miejsce między korzeniami .
 
Zestawy położone pozostaje tylko czekać na branie i zachwycać się piękną przyrodą, dzikim lasem który otacza cały zbiornik . O Godzinie 12:05 i 13:20 mam dwa brania do brzegu ale to tylko ucztujące karasie na moich zestawach (fałszywy alarm). Przez resztę czasu staram się rozglądać za oznakami żerujących karpi ale bez skutecznie po obejściu zbiornika zwiedzam trochę dzicz która mnie otacza.

 


O godzinię 16:30 na drugim brzegu koło powalonego drzewa przez bobra pojawiły się karpie, nie myśląc dużo wyciągam jedną wędkę, biorę swoją ulubioną paczkę pływaków KrillBerry i biegiem na drugi brzeg. Karpie żerowały na racicznicy oblepionej na gałeziach zwalonego drzewa. Podchodzę do miejsca chwile czekam szykując sprzęt. Na powierzchnię wody rzucam dwie 10 mm kulki + swoją trzecią na haku. Po niecałych 5 min dwa karpie zjadły kulki zostawiając moją dalej na powierzchni po czym powoli odpłyneły to już po sprawie ale powoli z pod mojej kulki wydobywa się karp i dostojnie zbiera moją kulkę. Zacinam go i zaczyna się walka ! Wreszcie na to czekałem ! Karp odrazu zmierza w strone zwalonego drzewa ale pewny swojego zestawu i sprzetu zatrzymuję go napinając wędkę maksymalnie i udaję się, karp nie wszedł w drzewo, daje mu na hamulcu odjechać w bezpieczną partię wody . Po chwili przychodzi Wujek z podbierakiem i po 10 min walki karp ląduję w podbieraku ! Waga po odjęciu maty wskazała 8,200 kg, moze nie jest to imponujaca waga ale jak na takie warunki wędkowania i przy tak ciągłej zmiennej pogodzie to na prawdę cieszy ! Piękny Dziki Lustrzeń ! Dziewiczy pysk to jest to na co czekałem przez zimę.

Wypuszczam karpia i mówię do zobaczenia za parę kilo więcej !  
Drugi dzień świąt wykorzystany w pełni, pogryziony przez mrówki, pokąsany przez leśne robactwo, ale jak najbardziej dzień nie zmarnowany na obiadaniu się przy wielkanocnym stole .

Pozdrawiam Robert Bauer i do zobaczenia nad wodą !

 

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU