MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaBlogiBauerPodsumowanie od A do Z
Dodano: 18.12.2013
DODAJ WPIS
wystaw ocenę:
12345
Podsumowanie od A do Z

 " Subiektywne Podsumowanie Mojego Karpiowego Roku "

 

Ten karpiowy rok upłynął dosyć szybko z powodu bardzo długiej zimy, a po niej karpie nie rozpieszczały. Może zaczne od początku. Planowałem wyjazdy na niewielką gliniankę , tak zwany " Leśny Zbiornik ".  Na niej upłynęło większość mojego sezonu.

 

Inne moje zasiadki odbywały się na innych gliniankach, dużych zbiornikach zaporowych i żwirowniach. Na których spędziłem parę nocek.


 

 

Ale może wrócę do Leśnego Zbiornika, jest tam dużo twardych zaczepów  takich jak korzenie czy zwalone drzewa. Nad tą wodą miałem najwięcej brań i wycholowanych ryb. Nad tą wodą pełną zaczepów poznałem każdy podwodny korzeń i patyk. Po przez ponton, stukadło i nurkowanie. Jest to płytka glinianka o maksymalnej głębokości 2,2 m, więc bez problemu mogłem nurkować. Przez pierwszy tydzień nad tym zbiornikiem pływałem na pontonie i szukałem dogodnych miejsc i wypatrywałem wygrzewających się karpi i amurów, dzięki temu miałem już pełen obraz całego "podwodnego świata ". Nad tą wodą miałem bardzo dużo brań, lecz jak to łowienie w twardych zaczepach kończyło się to często spinkami. Jednak udało się wycholować parę karpi i trochę amurów w przewadzę małego amura od 2 kg do 5 kg i większe karpie.

 

 U góry piękny Lustrzeń z twardych zaczepów.
 

U góry najprawdopodobniej jedyny Pełnołuski karp nad tym zbiornikiem  ! ! !

 

 

Największy mój amur nad tą wodą !

 

 

Amur, który sprawił najwięcej problemów podczas holu gdyż co chwilę po drodze wchodził w zaczepy i nie unikniony był hol z pontonu. Wypuszczony na miejscu w wodzie ponieważ mógł by nie wytrzymać drogi powrotnej do brzegu .

To tylko wybrane zdjęcia Karpi i Amurów z tej wody wycholowanych przeze mnie. Jak na pierwszy sezon nad tą wodą jestem zadowolony gdyż na tak trudnym zbiorniku nawet niewielkie ryby cieszą. Następny sezon również poświęcę tej wodzie jak i jednej zaporówce, ale to już w innym wpisie na moim blogu. Ogólnie cały mój sezon uznaję za udany, gdyż to co chciałem osiągnąć w tym sezonie w większym stopniu się udało, ale następny sezon barierka idzie do góry .

Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą ! ! !

 

 

 

 


 

 


 

 

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU