MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaBlogikarpiowyJanuszNIEOCZEKIWANY PRZYŁÓW NA ZASIADCE KARPIOWEJ - SUM 210CM 57KG
Dodano: 10.06.2018
DODAJ WPIS
wystaw ocenę:
12345
NIEOCZEKIWANY PRZYŁÓW NA ZASIADCE KARPIOWEJ - SUM 210CM 57KG
NIEOCZEKIWANY PRZYŁÓW NA ZASIADCE KARPIOWEJ - SUM 210CM 57KG

Zapraszam was do obejrzenia krótkiej relacji z mojej ostatniej zasiadki karpiowej, która odbyła się na
niedużej 4 hektarowej wodzie - Oleśnikowej dolinie.

Jadąc nad wodę nastawiałem się raczej na połów średniej wielkości karpi, jednakże moja wyprawa zupełnie zmieniła tor, po nieoczekiwanym braniu gigantycznego suma który mierzył 210cm i ważył niemalże 60kg.

Branie nastąpiło w samo południe i było bardzo delikatne. Podchodziłem do wędki z myślą - znowu zapiął się leszcz i nie ma siły pociągnąć zestawu... Chwilę po zacięciu, zorientowałem się że mamy do czynienia z potężną rybą. Podczas holowania, sum robił ze mną co chciał a ja modliłem się w duchu aby tylko nie wszedł w zaczep :)

Ku mojemu zaskoczeniu ryba dość szybko się poddała. Walka z tym gigantem trwała zaledwie 35 minut. Sum podczas holu nie trzymał się dna zbiornika jak to zazwyczaj z sumami bywa lecz był blisko przy powierzchni wody. Mój przeciwnik popełnił błąd a ja starałem się to wykorzystać nie dając mu zbyt dużego pola manewru. W pierwszej fazie holu dość intensywnie operowałem hamulcem kołowrotka, później natomiast kontrolowałem szpulę palcami by mięć nad nim precyzyjną kontrolę gdyż sam hamulec był już dostatecznie mocno skręcony.

Sum wyłonił się dopiero przy samym brzegu, a gdy go zobaczyłem to się po prostu przeraziłem. Nie spodziewałem się że na końcu zestawu był tak wielki potwór. Dzięki uprzejmości sąsiadów udało nam się podebrać rybę i bezpiecznie wyciągnąć ją na brzeg. Sięgnąłem po moją wagę karpiową, ważymy suma - waga wykonała 2 pełne obroty i zatrzymała się na 5kg, w tym momencie zaczęła się prawdziwa matematyka :) Skala w mojej wadze kończyła się na 27kg, ze względu na to że nie była wytarowana, musieliśmy odjąć jeszcze 2kg. Wynik w dalszym ciągu imponujący - 57kg szczęścia wyholowane na zestaw karpiowy. Emocje były nie do opanowania. Podczas wypuszczania suma, wskoczyłem za nim do wody, krótka sesja zdjęciowa i sum bezpiecznie wrócił do domu :)

NIEOCZEKIWANY PRZYŁÓW NA ZASIADCE KARPIOWEJ - SUM 210CM 57KG

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?
Super filmik. Mega przeżycie. Zazdroszczę i życzę więcej takich chwil.
13.06.2018 13:39    autor: ~Śliwa
avatar Bardzo dziękuje za pozytywny komentarz i zapraszam do śledzenia kolejnych produkcji na moim kanale :)Pozdrawiam Karpiowy Janusz
13.06.2018 14:15    autor: karpiowyJanusz

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU