MENU
Jesteś tutaj:

Urodzinowe trzy dwudziestki w pięć godzin.

Dodano: 12.05.2015
DODAJ WPIS
wystaw ocenę:
12345
Urodzinowe trzy dwudziestki w pięć godzin.

Pamiętam jak żona zadała mi pytanie. „ Co chcesz na urodziny od nas „? (czyt. od żony i córek). Z uwagi na to, że na początku maja z przyczyn od nas niezależnych nie miało dość do skutku spotkanie CTL  moja odpowiedź brzmiała, że „zasiadkę na łowisku Gosławice”. Na drugi dzień w pracy rozmowa z moim partnerem od zasiadek Sebastianem i uzgadniamy, że 7-10 maja spędzimy na Gosławicach. Szybki telefon w sprawie rezerwacji i miły głos oznajmia nam jakie są w tym terminie wolne stanowiska. Kilka telefonów do znajomych, którzy dobrze znają to łowisko i nasz wybór padł na stanowisko nr 7.

Pamiętając jak za pierwszym razem szkołę dały nam Gosławice postanowiliśmy się teraz jeszcze lepiej przygotować. Wiele cennych informacji dostaliśmy od naszych kolegów z Bandit Carp Wojtka, Tomka, Krzysztofa a w szczególności od Rafała, który kilka dni wcześniej wygrał „Rozpoczęcie sezonu z Karp Maxem”. I tak z głową pełną przemyśleń w czwartek rano 7 maja wyruszamy z Sebą na łowisko. Prognoza pogody sprzyjająca, więc jedziemy z nadzieją, że weźmiemy rewanż na Gosławicach. Po dotarciu na miejsce rozbijamy obozowisko, pompujemy ponton i dawaj do sondowania.

 

Na wodzie spotykamy sąsiadów z stanowiska nr 6 i dogadujemy się, dokąd możemy stawiać markery. W jednym miejscu głębiej w innym znów płyciej, raz miękko raz twardo, czasami puste place w innych miejscach roślinki i tak przez prawie dwie godziny stukamy pukamy i lukamy pod wodę. Efektem tego było wyznaczenie 6 miejscówek plus jedna zapasowa, które zasypaliśmy pelletem Allera.  Seba dwa markery miał postawione w odległości ok. 250m od pomostu gdzie zobaczyliśmy na dnie dużo pokruszonych muszli, ja natomiast dwa markery postawiłem ok. 130m od pomostu przy kępach pływających liści. Kolejne dwa postawiliśmy przy pomoście koło domku i ok. 70m od brzegu przy kępie rogatka. Zapasowy marker  postawiony został przy mnichu z lewej strony od naszego stanowiska. Uff ciężka praca wykonana przyszedł czas na dobór przyponów i przynęt.