MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaBlogipawel98Gdzie szukać karpi w zbiorniku?
Dodano: 14.08.2017
DODAJ WPIS
wystaw ocenę:
12345
Gdzie szukać karpi w zbiorniku?
Gdzie szukać karpi w zbiorniku?

Przeglądając wiele forów dyskusyjnych  dotyczących tematyki wędkarskiej coraz częściej natykamy się na wpisy typu : "Jadę na łowisko X , jakie kulki i stanowisko polecacie"? Takie posty są najczęściej dodawane przez osoby o niskim bądź bardzo znikomym doświadczeniu , liczących na sukces podany im na przysłowiowej tacy. Brak merytorycznej wymiany zdań,o  technikach  i miejscach połowu przyczynił się do deficytu wiedzy tych początkujących , a przepis na sukces brzmiący nieraz jakoby reklamowy chłam przebił się i niemal całkowicie wyparł inne dużo ważniejsze składowe naszych wyników.

 

Chcę  przedstawić wam przy pomocy ilustracji naszego autorstwa  przykładowe miejsca , gdzie warto szukać ryb w naszych zbiornikach , być może ktoś jeszcze uwierzy w podrzędne znaczenie przynęty i skupi się na lokalizacji przyszłych zdobyczy. 

 

1. Strefa przybrzeżna, okolice trzcin.

Jedno z najlepszych miejsc do połowu ryb. Okolice trzcin to najpłytsze partie zbiornika , bankowe miejsca na wiosenne karpie , które podążają za pierwszymi promieniami słońca, to tu jako pierwsze kwitnie życie i przyroda budzi się do życia, rozwija się roślinność i wszelkie żyjątka podwodne, raki, małże, ślimaki,pijawki. Trzciny stanowią naturalny azyl dla karpi , amurów, leszczy to właśnie tutaj wyciera się każdy gatunek a obfitość naturalnego pokarmu zaspakaja potrzeby pokarmowe wszystkich okazów.

 

2. Półka przybrzeżna, blat za pasem trzcin.

Sprawa ma się podobnie jak z łowieniem przy brzegu , gdyż te miejscówki są maksymalnie od niego oddalone do 5 metrów. To tam stacza się pokarm , który opadnie z nadłamanych trzcinowisk bądź zostanie strącony przez stado żerujących karpi  , miejsca te są równie często odwiedzane jak nr 1 a ze względu na ciut głębszą wodę możemy liczyć tu na branie już po zejściu lodu aż po krańce mroźnej jesieni , są to uniwersalne miejscówki , najlepiej gdy są dodatkowo okraszone roślinnością podwodną np.moczarką kanadyjską lub grążelami z zarośniętym brzegiem niedostępnym dla wędkarzy.

 

3. Spadek, nierówności podwodne.

Miejsca te najczęściej napotykamy wędkując na starych gliniankach , wyrobiskach , żwirowniach takie ukształtowanie dna daje rybom poczucie bezpieczeństwa a staczające się z podwodnych  górek pożywienie przyczynia się do częstego odwiedzania tych miejsc. 

 

4. Rynna, korytarz między górkami. 

Kolejne bankowe miejsce przebywania ryb.Nagromadzenie osadów przez wiatr i prądy tworzą depozyty mułu  między nasypami. Bywają często bogate w naturalne produkty spożywcze, takie jak ochotka. Podwodne rynny ze względu na swoją głębokość i ukształtowanie są świetnymi miejscami do łowienia późną jesienią, wczesną wiosną a nawet w upalne dni lata, jest to kolejne uniwersalne miejsce którego nie można zlekceważyć.

 

5. Górka, nasyp 

Jest to podniesiony duży, płaski obszar o stromych zboczach. Jest to miejsce, które karp będzie odwiedzał regularnie ze względu na nieregularny kształt i żyzność dna. Obławiając podwodne górki możemy spodziewać się sukcesów w połowie amura , który uwielbia takie miejsca. Łowiąc na nieregularnym , pofałdowanym zbiorniku pełnym górek, warto jest zabezpieczyć swój zestaw od przetarć stosując gruby przypon strzałowy. 

Nawet ci najbardziej doświadczeni - możnaby rzec profesorowie sztuki karpiowej doskonale zdają sobie z tego sprawę , że nie ma jednoznacznej recepty na złowienie okazu, najlepszym rozwiązaniem jest mieć "otwartą głowę " i posiąść umiejętność czytania wody a wtedy każdy spław i bąblowanie nie będzie przez nas zlekceważone a umiejętne rozpoznanie i szybka zmiana decyzji pomoże nam odnieść sukces.

 

Życzę wszystkim udanych połowów!

OSTATNIE WPISY TEGO AUTORA

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU