MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaBlogiPecherzPodstawowa reguła
Dodano: 20.07.2016
DODAJ WPIS
wystaw ocenę:
12345
Podstawowa reguła
Podstawowa reguła

Piszę ten artykuł przede wszyskim z chęci wskazania początkującym karpiarzom jednej zasadniczej reguły w naszym pieknym hobby. Tą regułą jest BRAK JAKICHKOLWIEK REGUŁ. Nie jestem jakimś guru w tej dziedzinie i nie uważam się za żadnego mega profesjonalistę. Wędkuję od najmłodszych lat, a pasją do wędkarstwa zarazil mnie mój ojciec. Nie mogło być jednak inaczej bo fakty są takie, że pochodzę z Pałuk - krainy ponad 100 jezior. Z karpiami mam do czynienia tak naprawdę dopiero od 5 lat. Byłem ostatnio na dniówce z moim nastoletnim kuzynem, ktory widząc zdjecia z moich zasiadek chciał bardzo kiedyś wybrać sie ze mną na karpie. No to go wziąłem. Nie jest on laikiem bo też łowi ryby już parę lat. Niestety na naszym wypadzie tylko ja złowiełem jednego karpia. Młody chłopak robił wszystko by coś zlowić (zmienial zestawy, kombinowal, przerzucał). Na koncu byl lekko podłamany bo wszystkie rady jakie wyczytał w różnych artukułach czy gazetach okazaly się nieskuteczne. Owszem też często czytam prasę wędkarską, oglądam filmiki dokształcając swój warsztat bo można wiele fajnych rzeczy, technik łowienia itp z nich wyczytać czy zobaczyć. Nie ma jednak niczego lepszego i bardziej pożytecznego niż własne doświadczenia. Nikt mi nie powie, że nie mam racji.  Wszystkie mity, artukuły jak łowić w upale, jak jesienią, jak w zimie, jak na płytszej czy glębszej wodzie można wsadzić głęboko w kieszeń. Nie ma żadnej reguły. To samo powiedziałem mojemu młodemu kuzynowi. Ja łowiłem juz karpie o każdej porze roku, o każdej porze dnia,  i  w każdej pogodzie.  Czy to wiatr, czy to patelnia, czy to duże czy niskie ciśnienie. Nie ma to znaczenia. Oczywiście w płytszym słowa tego znaczeniu bo akurat na danym akwenie w danej chwili może jakis z tych czynników mieć wpływ, ale na pewno nie wszędzie i nie zawsze. Podobnie z przynetami, zanętami, przyponami, kolorami żyłek itd itd. Nie ma jednej skutecznej zawsze i wszedzie metody. Po kilku czy kilkunastu wypadach nabierzecie doświadczenia, wyrobicie sobie własne zdanie na różne tematy, dobierzecie własne metody połowu.  Ja uczę się cały czas i po każdej zasiadce wyciągam nowe wnioski. 

Karp podobnie jak my wszyscy jest stworzeniem, które nie jada zawsze o tych samych godzinach, nie żeruje regularnie.  Zadaj sobie pytanie czy Ty jesz zawsze obiad o tej samej porze? Czy dziki dokarmiane w danym miejscu przychodzą tam zawsze o tej samej godzinie? NIE. Tak samo jest z rybami. Nasz sukces zależy od bardzo wielu czynników. Trzeba mieć też trochę szczęscia. 

Tak, więc wybierając sie na karpie nie zwracajmy nie wiadomo jakiej uwagi na pogodę, porę roku itd bo rezugnując z wypadu można stracić wiele niezapomnianych chwil, może nawet swoją życiówkę. Próbujcie, kombinujcie, nabierajcie doświadczenia, a wyniki przyjdą same. Pozdrawiam. 

Podstawowa reguła
Podstawowa reguła
Podstawowa reguła

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU