MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaBlogiPrologicPolska1# Multi Rig
Dodano: 27.07.2016
DODAJ WPIS
wystaw ocenę:
12345
1# Multi Rig
1# Multi Rig
KOMERCYJNY

Jeśli łowisz na kulki pływające i szukasz odpowiedniego zestawu do prezentacji swojej przynęty – musisz wypróbować Multi Riga.

Przypon ten staje się coraz bardziej popularny. Raz, że jest skuteczny, a dwa jest prosty w przygotowaniu. Haczyk zamocowany jest na dużej pętli. Natomiast kulkę przywiązujemy do metalowego kółeczka, które luźno porusza się na pętli nad haczykiem. Dzięki temu możemy w szybki sposób wymienić haczyk bez rozwiązywania przyponu. Agresywna konstrukcja sprawia, że przypon ten jest chwytny i pewnie trzyma rybę podczas holu. Prawidłowo zawiązany Multi Rig jest wtedy kiedy pop-up zakrywa nam haczyk patrząc z góry.

Jakie materiały potrzebne nam są do wykonania tego przyponu? Po pierwsze haczyk. Z powodzeniem możemy użyć haczyków z oczkiem wygiętym do zewnątrz (Prologic XC8). Haczyki te stworzone zostały właśnie do łowienia pop-upami. Druga opcja to haczyk z delikatnie skróconym trzonkiem (Prologic XC7).

Jeśli wybraliśmy haczyk, przejdźmy do plecionki. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie plecionki w otulinie. Prologic Reptilian Coated 25lbs to dobry wybór. Sztywny przypon lepiej będzie zachowywał się podczas rzutu. Ale najważniejsze, że pętla na haczyku wykonana z plecionki w otulinie będzie bardziej wytrzymała i nie będzie się przesuwać. Przesunąć się może tylko podczas brania!

Pozostałe elementy potrzebne do wykonania Multi Riga to metalowe kółeczko, do którego dowiążemy kulkę. Możemy również użyć małego krętlika. Do kompletu potrzebna będzie jeszcze pasta wolframowa.

Żeby Multi Rig ładnie prezentował się w wodzie potrzebujemy zrobić miękki przegub, usuwając odcinek otuliny (ok. 1cm) poniżej węzła powstałego przy robieniu pętli. Cały przypon wyważamy odpowiednią ilością pastą, zależną od wyporności naszej kulki.

Jeśli chcesz zobaczyć jak wykonać krok po kroku Multi Riga, zapraszamy do obejrzenia naszego filmu z serii „Wirtualna szkółka Prologic”.

Marcin Burek (Prologic Polska)

1# Multi Rig
1# Multi Rig

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU