MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaBlogiPrologicPolskaPZW na +
Dodano: 14.09.2016
DODAJ WPIS
wystaw ocenę:
12345
PZW na +
PZW na +
KOMERCYJNY

Kocham zasiadki na wodach PZW, dlatego z dużym utęsknieniem czekałem na dłuższy wypad nad dzikie jezioro. Choć wiadomo, że takie wody są mocne przetrzebione, to obcowanie z przyrodą i niepewność, co w danym zbiorniku pływa sprawia, że jest to mój najlepiej spędzony karpiowy czas.

Na jeziorach przeważnie łowię z wywózki pontonem. I z perspektywy czasu trudno wyobrazić jest mi łowienie z rzutu. Łowiąc z wywózki mogę znaleźć ciekawe miejscówki do położenia zestawu oddalone nawet o 300m. Nie mówiąc już o „placach” wśród roślinności i innych podwodnych zawadach.

Do takiego stylu łowienia polecam krótkie kije 10ft. Są bardziej poręczne podczas kładzenia zestawu oraz podczas holu. Osobiście używam wędzisk Prologic Fast Water 9’6ft 3.50lbs. Wędki robią robotę. Mimo 3.50lbs nie są zbyt sztywne, co ważne jest przy łowieniu na plecionkę. To drugi bardzo ważny dla mnie element karpiowania z wywózki. Przy plecionce Prologic Mimicry 3D Jungle 30lbs nie boję się stawiać zestawów blisko grążeli itp. Jest bardzo wytrzymała. W moim zestawie nie może również zabraknąć strzałówki (ok. 8m) zrobionej z Prologic Bulldozer.

Jeśli chodzi o przypony, to w lecie lubię używać przyponów z długimi włosami. Dzikie karpie mają ogromne pyski i dużo siły. Dlatego zassanie takiego przyponu nie sprawia im żadnych problemów. Długim włosem możemy ratować się także przed braniami drobnicy, której gorzej połknąć taki przypon. Na pierwszą noc przeważnie stawiam jeden przypon z długim włosem, a drugi D-Rig. Następnie w zależności od efektów zmieniam zestawy końcowe na najbardziej skuteczne.

Na wodach PZW dużo problemu sprawiać nam mogą również raki lub sumiki karłowate, które bardzo szybko poradzą sobie z naszymi kulkami na włosie. A by nasza przynęta pewnie leżała na dnie stosuję specjalne rurki termokurczliwe (Prologic Bait Protector), którymi zabezpieczam kulkę.

Łowiąc z wywózki praktycznie zawsze zamiast ciężarka stosuję kamień i łowię na tzw. „zrywkę”. Czasami by przypon lepiej ułożył się na dnie zakładam małą kiełbaskę PVA.

Dobre przygotowanie to pierwszy krok do sukcesu. Na szczęście mój ostatni wypad nad wodę PZW okazał się dość udany. Udało wyholować mi się pięć karpi. Choć może nie były to ogromne, rekordowe sztuki, to dostarczyły mi mega emocji. Uwielbiam waleczność takich ryb. I takich przeżyć życzę Wam podczas najbliższych jesiennych zasiadek.

Marcin Burek (Prologic Polska)

PZW na +
Kołowrotki Okuma Trio Rex, wędziska Prologic Fast Water oraz plecionka Prologic Mimicry 3D Jungle Braid to połączenie, które nie zawiedzie mnie w najcięższych warunkach.
PZW na +
Przypony z mega długimi włosami. W lecie nie boję się takich stosować.
PZW na +
Alternatywnie stosuję D-Riga ze sztywną pętlą D.
PZW na +
Zestaw gotowy do wywózki.
PZW na +
Dobre położenie zestawu to klucz do sukcesu ;).
PZW na +
:)
PZW na +
Załamanie pogody może przynieść dobre wyniki.
PZW na +
Ostatni w letniej scenerii :).

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU