MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaBlogirafalnowakPoznańska Dębina
Dodano: 25.09.2016
DODAJ WPIS
wystaw ocenę:
12345
Poznańska Dębina
Poznańska Dębina

 

Dębina

 

Jak większość z nas, każdy wolną chwilę ceni jak złoto. Brakuje czasu na kilkudniowe wypady, dlatego jak ukaże mi się światełko w tunelu choćby jednego dnia wolnego zawszę to wykorzystuję. Nie planuję takich wyjazdów są one spontaniczne. Staram się nie jeździć daleko. W takich sytuacjach nie ma to większego sensu, dlatego na krótkie jednodniowe zasiadki wybieram łowisko, które mam pod nosem. Jest to Poznańska Dębina.  Dwa parkowe stawy Borusa i Dębowy, bo głównie na nich łowi się duże karpie, choć nie tylko. Tutaj stawiałem moje pierwsze kroki. Tutaj biłem swoje pierwsze rekordy. Mam do niej osobisty sentyment i do dziś lubię tam łowić!

 

Poznańska Dębina
Dębina ma jedną wadę. Ludzie! Ilość spacerowiczów jest zawsze spora. Kiedy naprawdę chcę odpocząć zaszywam się w tej części zbiornika, gdzie spacerowicze nie docierają. Na szczęście są jeszcze takie miejsca w tym jedno moje ulubione. Cisza, którą tam zastaje, to jest to czego szukam.
Poznańska Dębina
Wędki stawiam w przybrzeżnych krzakach i trzcinach.
Poznańska Dębina
Zanętę przygotowuję w domu. Nie potrzebuję jej dużo, wystarczy 5-10 woreczków pva ale samych konkretów. Do tego kilka kulek i to wszystko. Ryba ma się zaciekawić smakołykami a nie zajadać w najlepsze.
Poznańska Dębina
Na stanowisko trzeba dotrzeć na nogach, dlatego sprzętu na takie wypady zabieram obsolutne minimum, wszystko to co potrzebne i nic więcej.
Poznańska Dębina
Kilka brań z takiego miejsca w przeciągu kilkunastu godzin wędkowania rekompensuję trudy tam dotarcia. Karp 13,5kg z ostatniej wrześniowej nocki.
Poznańska Dębina
Krótka zasiadka jest dla mnie dużą odskocznia od codziennych obowiązków. Pomaga mi szybko doładować akumulatory. Lubię małe zbiorniki i lubię w nich łowić , mimo że nie pływają tam rekordowe okazy to zawsze można tam złowić ładną rybę.

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU