MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaBlogiTesterzy_Baits_plSZYBKA ZASIADKA
Dodano: 19.04.2014
DODAJ WPIS
wystaw ocenę:
12345
SZYBKA ZASIADKA

Wczoraj 18 kwietnia zaraz po pracy postanowiliśmy wybrać się na karpie. Decyzja zapadła spontanicznie, nie planowaliśmy zasiadki, ale nauczeni doświadczeniami z przeszłości takie wypady niejednokrotnie potrafiły nas mile zaskoczyć. Nad wodą meldujemy się około godziny 17 i od razu zabieramy się do zarzucania wędek. Z uwagi na to że dysponujemy praktycznie kilkunastoma godzinami na łowienie wybieramy przynęty dobrej jakości, szybko pracujące i co najważniejsze sprawdzone przez nas na poprzednich zasiadkach. Na włos zakładamy kulkę z miksu Richworth XLR8 w rozmiarze 16 mm podpiętą kulką pop up Richworth Pineapple Hawaiian 14 mm, następnie pojedyncza kulka pop up Richworth Dark Tutti 14mm, kolejny zestaw to kulka 18 mm wykonana z miksu Richworth Ready Fish Meal podpięta Richworth Pop-Ups Hi-Viz Tutti Top-Ups 10mm, ostatni zestaw to pojedyncza kulka tonąca wykonana z miksu Richworth Ready Fish Meal 20mm. Decydujemy się na punktowe nęcenie, do każdego z zestawów dodajemy siateczkę PVA z Richworth Pellet Multi Stim 4mm XLR8 i Richworth Pellet Multi Stim 8mm Pineapple Hawaiian, oraz pokruszone kulki. Zaraz po zarzuceniu wędek zabieramy się za rozstawienie namiotu i przygotowanie obiadu potem pozostaje nam czekać na pierwsze branie, które następuje ok godziny 19:00. Złowiony karp połakomił się na zestaw z kulką wykonaną z miksu XLR8 podpiętą kulką pop up Richworth Pineapple Hawaiian 14 mm, po sesji fotograficznej ryba wraca do wody a na włos ponownie wędruje ten sam zestaw kulek.

Drugie branie następuje około północy, karp po raz kolejny połakomił się na XLR8 z ananasem, chwilę po tym jak misiek wrócił do wody kolejny odjazd, tym razem na pop up Richworth Dark Tutti 14mm, niestety po kilku chwilach ryba okazuje się sprytniejsza i uwalnia się z haka. Następne branie następuje po wschodzie słońca ryba połakomiła się na osiemnastkę z miksu Richworth Ready Fish Meal podpięta Richworth Pop-Ups Hi-Viz Tutti Top-Ups 10mm. Tym razem udaje się ją bezpiecznie wyholować.

Zasiadka trwała od godziny 17 w piątek do godziny 10 w sobotę, jednak przez tak krótki czas udało nam się złowić trzy karpie co według naszej oceny jest bardzo dobrym osiągnięciem biorąc pod uwagę że łowisko na którym spędzaliśmy czas nie jest woda komercyjną.

Łukasz Biesek

Łukasz Janikowski

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?
avatar Panowie Wielkie gratulacje ! Tak trzymać ! Czekam na kolejne relacje. Powodzenia !
26.04.2014 08:24    autor: Wegorz

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU