MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaBlogitrebronLampka czołowa - porady :)
Dodano: 4.01.2018
DODAJ WPIS
wystaw ocenę:
12345
Lampka czołowa - porady :)
Lampka czołowa - porady :)

OKO CYKLOPA :)

Niewiele osób przywiązuje dużą wagę do latarki czołowej, a przy jej wyborze kieruje się mocą świecenia, czyli ma oświetlić jak najwięcej i to by było na tyle.

Przez kilka lat również podobnie podchodziłem do tego tematu, ale coroczne lub nawet częstsze kupowanie nowej latarki czołowej trochę mi się znudziło, gdyż tanie urządzenia, mówię o kwotach w przedziale do 75zł nie wytrzymywały sezonu. 
Najczęstsze problemy to wilgoć i problem ze szczelnością, pękające zaczepy od paska, odrywające się kabelki, pożeranie baterii z kilka godzin, itd..

Przyznam że dużo czasu spędzam na nocnym łowieniu i latarka użytkowana jest w różnych warunkach, mróz, upał, totalne przemoczenie i priorytetem dla mnie jest jej bezawaryjność, gdyż zdarzyło już mi się wyskoczyć z namiotu w „egipskich ciemnościach”, wskoczyć do pontonu i zonk, latarka nie działa, a hol karpia w pontonie w gąszczu zaczepów bez dobrego oświetlenia to droga przez mękę.

Tak zapadła decyzja o zakupie latarki z wyższej półki i nie mówię o czołówce za „miliony”, tylko o kwocie nie przekraczającej 250zł, a obecnie tę latarkę można kupić już za 150-180zł, mowa o Mactronic Camo, firma znana, dobrze opiniowana.

Dwa sezony w ciężkich warunkach, niejednokrotnie latarka była zmoczona przez ulewny deszcz, czy też przez przypadek pozostawiona w pełnym słońcu, niejednokrotnie wypadała z ręki w pędzie do wędki i nigdy mnie nie zawiodła. 
Bateria wytrzymuje na kilkadziesiąt nocek przy bardzo dużej częstotliwości użytkowania i zmiennych warunkach atmosferycznych które również wpływają na działanie baterii, możliwość wyboru siły natężenia światła, jak i tzw. focus, bardzo ładne ubarwienie paska i samej latarki które bardzo przypadło mi do gustu, no i oczywiście moc 300 lumenów daje naprawdę potężne oświetlenie. Co jeszcze bardzo mi odpowiada to to, że z tyłu latarki jest czerwony pasek diodowy i można go zapalać zupełnie niezależnie od frontowego oświetlenia. Bywa, że kładąc się spać zapalam ten czerwony pasek diod żeby przy pobudce sygnalizatora nie mieć problemów z lokalizacją czołówki.

Podsumowując. Dwa ciężkie sezony przetrwała bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu :) i sądzę że kolejne przed nią. Polecam przemyśleć sprawę zakupu dobrej czołówki, bo na pewno ta inwestycja się zwróci, jak nie w pieniądzach wydanych na zakup kilku tańszych latarek to w niezawodności pracy.

Autor Norbert Regulski

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?
Dobre bo polskie
18.01.2018 06:01    autor: ~Motorowodniak

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU