MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaBlogiTrojmiastoJak to sie zaczeło
Dodano: 11.04.2015
DODAJ WPIS
wystaw ocenę:
12345
Jak to sie zaczeło

No jak by to powiedzieć, wędkuje od 4 roku życia z rodzeństwem. Własną karierę wędkarską zacząłem w 1979  roku jak wyrobiłem kartę PZW, no ale jak to się mówi w kategorii " mięsiarz ", ale szybko zrozumiałem, że do domu bierze się parę sztuk złowionych ryb, a resztę się wypuszcza. Najwięcej przyjemności dawało mi łowienie na 6 m bata i nocne połowy na gruntówkę.

 

Około roku 1998 zacząłem jeździć na łowisko Straszyn koło Pruszcza i tam zacząłem łowić karpie na federka i szybko zrozumiałem, że trzeba zainwestować w mocniejszy sprzęt, więc kupiłem kołowrotki karpiowe Quazar 507 Robinsona i z dwóch teleskopów  skróciłem szczytówki żeby były sztywniejsze i to były moje pierwsze zestawy karpiowe.

 

Po jakimś czasie wybraliśmy się z kolegą na łowisko Unichowo. Było tam naprawdę pięknie, ale woda trudna i tam złowiłem pierwsze karpie powyżej 5 kg. Jak na tamte czasy nie były to małe ryby, bo kiedyś łowisk specjalnych tyle nie było. Jak ktoś przekroczył 10 kg to już było super.  Niestety mam tylko jedno zdjęcie na pamiątkę z Unichowa, ale w pamięci zachowam wspomnienia z tego łowiska, a może w przyszłości znów zacznie funkcjonować.

 

Potem zaczęły się wyjazdy po polskich łowiskach i tak trafiłem na Jarosławki. Pierwszy raz byłem tam we wrześniu 2003 r. i drugi raz w 2004 r. Jeszcze łowiłem na dwa teleskopy, koledzy nic mi nie mówili, ale widziałem, że trochę się wstydzą mojego sprzętu, ale mnie to za bardzo nie ruszało. Obydwa wyjazdy były naprawdę owocne w złowione karpie, ale wszystko od 5 do 10 kg .

 

W 2005  r. kupiłem 3 karpiówki Robinsona Lumix 3 LBS. Wędki mi podpasowały do ręki i umożliwiały dalekie rzuty i skuteczne hole. Potem wymyśliłem i zrobiłem sobie statyw na 3 wędki i centralkę z dzwonka bezprzewodowego,  która miała zasięg do 30 m. Wystarczało żeby spokojnie spać w namiocie. Resztę mojej historii opowie filmik, który  zmontowałem z wybranych fragmentów naszych wypraw na karpie . www.carpteam.za.pl/

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU