MENU
Jesteś tutaj:

SYGNALIZATORY VIDEOTRONIC XRC4

SYGNALIZATORY VIDEOTRONIC XRC4

Dodano: 30.10.2016 09:55
wystaw ocenę:
12345
SYGNALIZATORY VIDEOTRONIC XRC4
Firma Videotronic wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, wypuściła na rynek najnowszą, czwartą już serię, znanych i bardzo cenionych sygnalizatorów brań. 

Oznaczono je symbolem XRC4, a współpracująca z nimi centralka posiada oznaczenie CX4. Jak nie trudno się domyślić, jest to po prostu kolejna, nieco ulepszona, edycja sygnalizatorów o wspólnej nazwie handlowej XRC.
Sygnalizatory te posiadają świetlno-dźwiękową sygnalizację połączoną z identyfikacją kierunku brania, sygnalizację stanu baterii oraz standardową regulację tonu i głośności. 

Po włączeniu urządzenia wydaje ono dźwięk kontrolny oraz odpowiednim kolorem diody informuje nas o tym, czy bateria jest wystarczająco naładowana. Jeżeli wszystko jest w porządku zapala się dioda zielona, natomiast przy zbyt niskim napięciu zapali się dioda czerwona, oraz usłyszymy ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Za pomocą potencjometru możemy bardzo dokładnie wyregulować czułość sygnalizatora, którą w najnowszym modelu zwiększono do 6 mm przesuwu żyłki (w poprzednim modelu było to 12 mm). Wyposażono go także w pamięć ostatniego brania z regulacją czasu świecenia diody, dwa gniazda do podłączenia swingerów, oraz trójstopniowo regulowane podświetlenie nocne (przycisk znajduje się z tyłu obudowy), które również jest nowością w tym modelu. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z modelem XRC spieszę wyjaśnić, że dwa gniazda swingerów posiadają różne typy zasilania. Wpinając podświetlany swinger z prawej strony będzie on sygnalizował branie „mrugając” tylko w momencie, gdy odezwie się sygnał dźwiękowy. Natomiast po wpięciu go w gniazdo po lewej stronie, dioda zapala się (i gaśnie) zgodnie z podświetleniem sygnalizatora. 

XRC4 posiada również podwójny system antykradzieżowy. Dzięki wbudowanemu transmiterowi wysyła on sygnał alarmowy do centralki po zdjęciu wędki z sygnalizatora oraz po jego wyłączeniu. Oczywiste jest to, że aby system antykradzieżowy zadziałał, centralka musi być cały czas włączona. 

Najnowszy model dostępny jest w sześciu kolorach diod (niebieski, czerwony, zielony, żółty, biały, fioletowy), a każdy egzemplarz wyposażony jest w ochronne etui typu „hard case”, oraz adapter umożliwiający montaż swingera. 


Sygnalizatory zasilane są bateriami typu 6LR61 o napięciu 9V, a całość zamknięta jest w mocnej obudowie z tworzywa, które odporne jest na działanie warunków atmosferycznych. 
 

W lutym 2016 r. na Targach Wędkarskich Rybomania firma Videotronic zaprezentowała wersję testową sygnalizatorów, którą możecie zobaczyć na poniższym filmie. 


 Centralka CX4 również posiada sygnalizację świetlno-dźwiękową z rozróżnieniem kierunku brania, regulacją głośności oraz trybem wibracji. Przy braniu od brzegu jej dioda miga światłem ciągłym, natomiast przy braniu do brzegu świeci pulsacyjnie (analogicznie jak diody w sygnalizatorze). Co ważne, centralka przekazuje sygnał jeden do jednego, czyli mówiąc potocznie, jeden „pik” na sygnalizatorze oznacza jeden „pik” na centralce. Umożliwia ona pracę z sześcioma sygnalizatorami jednocześnie, a jej maksymalny, skuteczny zasięg pracy wynosi około 300 metrów. Odległość ta może się oczywiście różnić od deklarowanej w zależności od stanu baterii oraz ukształtowania terenu. Dodatkowo czerwona, pulsująca dioda (STB) sygnalizuje nam jej stan czuwania. 

Centralka w komplecie oferowana jest wraz z poręczną podstawką oraz smyczą, na której możemy ją np. zawiesić w namiocie. Na tylnej ścianie centralki umiejscowione są dwa przyciski. Jeden z nich, oznaczony literą V służy do włączania trybu wibracji, natomiast przycisk M służy do kontroli zajętych kanałów oraz wprowadzania kolejnych sygnalizatorów do pamięci urządzenia. Zasilanie centralki stanowią dwie baterie AAA o napięciu 1,5 V. Tu warto zwrócić uwagę na napięcie robocze, zwłaszcza przez osoby stosujące baterie wielokrotnego użytku tzw. „akumulatorki”. Nawet przy pełnym naładowaniu posiadają one napięcie w granicach 1,2 V, a to może w znacznym stopniu zmniejszyć skuteczny zasięg działania centralki.  Sygnalizatory te można kupić pojedynczo lub w gotowych, skonfigurowanych zestawach zapakowanych w ochronną walizkę do ich transportu. Podobnie jak w poprzednich modelach, XRC4 posiada czytelną instrukcję obsługi oraz objęty jest dożywotnią gwarancją producenta.


Sugerowana cena detaliczna: około 1700 zł. 

www.videotronic.com.pl


Tekst i zdj. Arkadiusz Kaczorowski

GALERIA

 • SYGNALIZATORY VIDEOTRONIC XRC4
 • SYGNALIZATORY VIDEOTRONIC XRC4
 • SYGNALIZATORY VIDEOTRONIC XRC4
 • SYGNALIZATORY VIDEOTRONIC XRC4
 • SYGNALIZATORY VIDEOTRONIC XRC4
 • Fot D1
 • Fot E
 • Fot E1
 • Fot F
 • Fot G
 • Fot G1
 • Fot H
 • Fot I
 • Fot J
 • Fot K
Jeżeli chcesz nas poinformować o ważnym wydarzeniu pisz: redakcja@karpmax.pl.

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?
Kupiłem i są to moje pierwsze sygnałki videotronic (nie licząc chyba ich pierwszego modelu z lat '90).Do zalet wylistowanych przez autora dodałbym to, iż sprawiają wrażenie solidnie wykonanych.Do tego producent oferuje wieczystą gwarancję.Przy tej cenie jednak oczekiwałbym nieco większego pochylania się nad dostępnymi funkcjami. Funkcjami które na dzień dzisiejszy posiadają sygnałki z chin po 50 zł/szt.Czego brakuje?- brak możliwości sprawdzenia z poziomu centralki czy sygnałki pozostają w zasięgu (!), odchodząc więc od wędek musimy liczyć na to, iż nadal centralka widzi sygnałki...- zmiana tonu na sygnalizatorze nie zmienia tonu na centralce- alarm antykradzieżowy można z łatwością obejść ściszając sygnalizator przed zdjęciem wędki (!!!) - to kpina jest!- dołączony adapter do (jak reklamuje producent) swingerów Fox nie pasuje (!) - nowe Foxy mają wtyk jack pod kątem- zamknięcie w dołączonych etui przestało działać po kilku użyciach.
30.10.2016 11:08    autor: ~G.
avatar Jako autor poczulem sie wywołany do tablicy. Faktycznie, opcja kontroli zasięgu centralki bylaby przydatna. Zmiana tonu w centralce to już chyba bez sensu... co za różnica jaki dźwięk nas budzi skoro kolor diody nas o tym informuje? A co antykradziezowego alarmu: przy maks wyciszeniu alarm wciąż działa gdy wyłączmy sygnalizator i dziala na podniesienie wedki ( przed chwilą to sprawdzilem dla pewności ) . Fox jako jedyny na świecie stosuje wtyczki kątowe do swingerow: ( dostałem kiedys MKII w prezencie i sprzedałem bo nie pasowały a nie chciałem ciąć nowych wtyczek... czy adapter pasuje do Foxa? Qrde do moich MK I pasował. Zamknięcie hard case' a faktycznie jest niezbyt trwałe, ale to przecież tylko etui... : ( pytanie na koniec, jaka jest alternatywa z opcją dożywotniej gwarancji?Mogliby zmienić dźwięk: )
30.10.2016 17:18    autor: KarpMaxTeam
Biję się w pierś - alarm działa również przy ściszonym sygnalizatorze. Widocznie nie dość dokładnie sprawdziłem to nad wodą. Co do odzwierciedlenia rodzaju dźwięku z sygnalizatora na centralce dla mnie to bardzo przydatna funkcja. Łowimy zwykle wspólnie z żoną i mając po 2 sygnalizatory na osobę ton dźwięku w centralce słyszany w nocy zwykle decydował czy śpię dalej czy wypadam z namiotu :) PS. Moim cele nie było wywoływać Cię do tablicy ;)
30.10.2016 19:05    autor: ~G.
Aaaa, i warto dodać, że niekompatybilny z nowymi swingerami Fox adapter dostarczany przez Videotronic nie dyskwalifikuje ich do użytku w tym zestawieniu.Pasują oryginalne Fox'owe adaptery.
30.10.2016 19:10    autor: ~G.
avatar Żaden problem z wywolaniem, a sam producent zapewne chetnie pozna ewentualne uwagi mogace wpłynąć na jakosc produktu. Ja widzisz lowie z jedną centralka w namiocie i dlatego ta funkcja wydawała mi sie nieco zbędna: ) a faktycznie łowiac w Twoim przypadku z żoną rozróżnienie moze sie przydać...choc w nocy z reguły druga osoba i tak przyda sie do asysty lub podbierania :) więc moze to nie takie złe?:)Wracając do antykradziezy. Uzbraja się po kilku minutach chyba 3 jak dobrze pamiętam. A xo gorsza to piszczenie bywa...irytujące: ( Start do brania w nocy, kij w górę i...wyje:)Ja do tej pory używałem starych poczciwych Koneserów i choc mialem inne modele zawsze wracałem do sprawdzonego zestawu. XRC4 mam od dwóch miesięcy wiec tez za krótko by wyłapać wszelkie ich minusy. Mogłyby chociaz kawę rano robić: ) ale póki co to poprostu zestaw dobrych sygnałów. A cena? Coz. Osobny temat.
30.10.2016 20:13    autor: KarpMaxTeam
Nie warte swojej ceny miałem XRC 3 z lampą ,cieszę się,że je sprzedałem.Jedynym plusem tego producenta jest bardzo sprawny serwis i tylko to je trzyma w czołówce , bo nic nadzwyczajnego w sobie nie mają ,a i wygląd myszką zaczyna trącać
02.05.2017 15:46    autor: ~zak73
gdzie mogę znaleźć najtańsze Zestaw bezprzewodowy CX3 3 Jestem z CZ. danielhrustak@seznam.cz
21.09.2017 22:23    autor: ~daniel
Od kolegi
04.01.2021 06:53    autor: ~Tedii

Obserwuj nas

zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU
 
Szanowny Użytkowniku
 
Chcielibyśmy Cię poinformować, że z dniem 25.05.2018 r. ulegają zmianie przepisy, na podstawie których przetwarzane są dane osobowe. Będą one dotyczyły wszystkich użytkowników. Zmiany wynikają z istotnych przyczyn, jakie stanowi wejście w życie przepisów europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), które nakładają na nas obowiązek dostosowania regulaminu do nowych regulacji prawnych. 
 
Co to jest RODO?
RODO to skrót od Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, inny skrót często spotykany to GDPR (General Data Protection Regulation). Pełna nazwa aktu, który regulować będzie przetwarzanie danych osobowych to: „Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE”.
 
Główny cel wprowadzenia RODO to zmniejszenie zróżnicowania przepisów w zakresie ochrony danych osobowych między poszczególnymi krajami UE oraz zwiększenie zabezpieczeń przetwarzania i ochrony danych osobowych, tak by przepisy prawa nadążały za zmieniającą się technologią.
 
Od kiedy RODO będzie obowiązywać?
27.04.2016 r. Parlament Europejski przyjął w drodze rozporządzenia zmianę prawa o ochronie danych osobowych. Wszystkie kraje Unii Europejskiej, w tym i Polska muszą dostosować swoje prawo do nowych przepisów, które będą bezpośrednio stosowane od 25.05.2018 r.
 
Co to są dane osobowe?
Dane osobowe są to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Informacja ma charakter osobowy, dopóki jest możliwe ustalenie, kogo ona dotyczy, a sama w sobie nie musi od razu określać tożsamości osoby. Muszą to być zatem informacje, które pozwalają na identyfikację, odróżnienie od innych, wskazują na osobę, jak również te informacje, które są źródłem wiedzy o osobie wyodrębnionej spośród innych osób. Warto pamiętać, że dane osobowe możemy znaleźć nie tylko w dowodzie osobistym czy paszporcie. Danymi będą również numer telefonu czy adres e-mail, a więc informacje, które często nie są chronione z należytą starannością.
 
 
Administrator danych oraz informacje kontaktowe
Administratorem danych jest Centrum Promocji Wędkarstwa Karpiowego Przemysław Mroczek; ul. Monte Cassino 6; 75-412 Koszalin. REGON: 330870429; NIP: 669-156-30-44. W sprawie swoich danych osobowych możesz skontaktować się z nami pod adresem e-mail: k.matejek@karpmax.pl
 
Cele przetwarzania oraz podstawa prawna przetwarzania
Twoje dane osobowe przetwarzamy do następujących celów:
 

Okres przez który dane będą przetwarzane
 
Komu przekazujemy
 
Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługuje Ci prawo dostępu do Twoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest przesłanka prawnie uzasadnionego interesu administratora, przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.
Prawo do cofnięcia zgody. Cofnięcie zgody ma skutek od momentu wycofania zgody. Cofnięcie zgody nie wpływa na przetwarzanie dokonywane przez nas zgodnie z prawem przed jej cofnięciem. Cofnięcie zgody nie pociąga żadnych negatywnych konsekwencji. Może jednak uniemożliwić dalsze korzystanie z usług lub funkcjonalności, które zgodnie z prawem możemy świadczyć jedynie za zgodą. 
W zakresie, w jakim Twoje dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Ci także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Możesz przesłać te dane innemu administratorowi danych.
Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy obowiązującego prawa.
Podanie danych osobowych w celach marketingowych jest dobrowolne, natomiast podanie danych w celu zarejestrowania na portalu lub po dokonaniu zakupu w sklepiku jest niezbędne. Konsekwencją odmowy będzie brak możliwości założenia konta lub realizacji zamówienia.  
 
W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest zgoda, masz prawo wycofania zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego  dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 
W zakresie, w jakim Twoje dane są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje Ci także prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego. Możesz przesłać te dane innemu administratorowi danych.
 
Przysługuje Ci również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.