MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaŁowiskaŁowisko Gajdowe

Łowisko Gajdowe

DANE PODSTAWOWE

Łowisko Gajdowe
Centawa koło Strzelców Opolskich
Opolskie
KOMERCYJNE
ilość stanowisk: 16
licencja: Doba od 45 zł

OPIS

Łowisko Gajdowe prowadzone jest przez karpiarza z długoletnim doświadczeniem Pana Jacka Ożarowskiego. Będąc choć raz nad tą przepiękną i urokliwą wodą długo zostaniemy pod jej wrażaniem i z pewnością odwiedzimy ją ponownie.


Łowisko położone jest w województwie Opolskim, w odległości niespełna 8 kilometrów od Strzelców Opolskich w miejscowości Centawa na terenie nadleśnictwa Rudziniec. Jadąc autostradą A4 zjeżdżamy zjazdem nr 88 na Opole – Strzelce Opolskie, później na rondzie kierujemy się na Bytom i po kilku kilometrach dojeżdżamy do miejscowości Błotnica Strzelecka, w której odbijamy w prawo na Centawę. Szukając tablicy, która znajduje się przy głównej drodze, odbijamy w lewo i już po kilkuset metrach jesteśmy na miejscu.
 
 
Łowisko Gajdowe to 8,5 hektarowa woda, która dzięki swojej różnorodności ukształtowania terenu usatysfakcjonuje każdego karpiarza. Głębokość zbiornika kształtuje się od 70 cm w przepięknej, mocno porośniętej trzcinami zatoce, do 2,5 m po drugiej stronie zbiornika w okolicach dwóch mnichów. 
 

We wspomnianej wcześniej zatoce, a raczej w jej porośniętej i niedostępnej części znajdują się źródła, które dostarczają do zbiornika czystą i świeżą wodę przez cały rok. Dodatkowe dwa źródła znajdują się w jego środkowej części, przez co woda stwarza rybom bardzo dobre warunki nawet w upalne lato. 
  
Niewątpliwego uroku dodają wodzie dwie wyspy, które oprócz walorów wizualnych uatrakcyjniają zbiornik pod kontem dobrych miejscówek. Dno łowiska jest dość miękkie, ale nie pozbawione blatów z twardszymi częściami. W okolicach drugiego brzegu i wspomnianych wcześniej wysp jest twardo i pewnie również dlatego te właśnie miejsca są najbardziej obławiane.

Na uwagę zasługują również stanowiska znajdujące się bezpośrednio w okolicy mnichów, które również dają wędkarzom bardzo dobre wyniki. Warto wspomnieć, że łowiąc na „mnichach” możemy liczyć na dodatkowe atrakcje w postaci przyłowu jesiotrów, które mimo zaledwie kilku sztuk tego gatunku dość często są poławiane właśnie w tym rejonie. Karpie i amury to oczywiście gatunki dominujące w zbiorniku. Ich populacja szacowana jest przez właściciela na około 7 ton, z czego w głównej mierze dominuje karp. Najwięcej jest sztuk w przedziale wagowym od 6 do 9 kg, sporo jest ryb o wadze od 10 do 14 kg, około 40 sztuk pomiędzy 15 – 18 kg oraz kilka sztuk powyżej 20 kg. Aktualny rekord łowiska to karp złowiony o wadze 23,4 kg, ale niektórzy sądzą, że ta stara i od bardzo dawna zarybiana woda może ukrywać jeszcze większe osobniki. 
 
Nad wodą znajduje się 15 stanowisk wykonanych w iście angielskim stylu. Jest więc odpowiednio zrobione zejście do wody zabezpieczone balami z drewna, a całość została wysypana żwirkiem. Połowa miejscówek dodatkowo została wyposażona w solidne drewniane domki, w których spokojnie zmieszczą się dwa wędkarskie łóżka i np. stolik. Resztę naszych karpiowych klamotów możemy trzymać w samochodzie, którym podjeżdżamy bezpośrednio pod stanowisko. 

Dla osób szukających wypoczynku w bardziej luksusowych warunkach, jest możliwość wypożyczenia dwóch kamperów. Dodatkowo pobliżu tzw. rancza (stanowiska 14 i 15) znajduje się plac zabaw dla dzieci, dzięki czemu łowisko to staje się idealnym miejscem dla wypoczynku całych rodzin, a bezpośrednie umiejscowienie w lesie, w którym jest mnóstwo ścieżek rowerowych dodatkowo uatrakcyjnia taki pobyt. 

Na terenie łowiska znajduje się oczywiście kilka toalet, oraz rybaczówka z odpowiednim zapleczem sanitarnym, w którym m.in. możemy skorzystać z prysznica czy naładować akumulatory.
 
Cena za dobę pobytu uprawniająca do wędkowania na 3 wędki wynosi:
- od poniedziałku do czwartku – 45,00 zł
- od piątku do niedzieli -  50 zł.

LOKALIZACJA

GALERIA

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

NAJWYŻEJ OCENIANE KOMENTARZE

nietak dawno temu osobytowaszysonce,nie płacily nic,wienc dlaczego sie obecnie płaci.
5.06.2017 14:09    autor: ~turysta

WSZYSTKIE KOMENTARZE

nietak dawno temu osobytowaszysonce,nie płacily nic,wienc dlaczego sie obecnie płaci.
05.06.2017 14:09    autor: ~turysta

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU