MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaŁowiskaŁowisko Gosławice

Łowisko Gosławice

DANE PODSTAWOWE
REKOMENDACJA KM

Łowisko Gosławice
Gospodarstwo Rybackie Gosławice Sp. z o.o. w Koninie
ul. Rybacka 2, 62-510 Konin
Wielkopolskie
KOMERCYJNE
ilość stanowisk: 20
licencja: 600 zł / 3 dni / osoba

OPIS

Łowisko zlokalizowane jest na dzikim stawie o powierzchni 38 ha i głębokości od 0,7 do 3,5 metra, położonym z dala od zabudowań, w sąsiedztwie hodowlanych stawów karpiowych. Położone jest we wschodniej części Wielkopolski, na obrzeżach Konina.

Zbiornik dookoła porośnięty jest trzciną, na północno-wschodnim oraz południowo-wschodnim brzegu rośnie piękny las, w którym swoją ostoję znajdują dzikie zwierzęta. Spotkanie z sarną, a nawet dzikiem nie jest niczym niezwykłym.

Woda od kilkudziesięciu lat istnieje jako nieużytek, często dorybiany największymi rybami z innych stawów. Najstarsze i największe tarlaki karpi i amurów, które nie nadają się już do rozrodu ze względu na wielkość i trudność w manipulacji, są systematycznie wpuszczane na łowisko. Na łowisko.są również przewożone okazy pozyskiwane przez rybaków z okolicznych jezior. Przez tak długi okres czasu w chronionym stawie, bez żadnej ingerencji ze strony człowieka wytworzyły się populacje dużych osobników. Dominują karpie o wielkości od 5kg do 25 kg, amury od 8kg do 20 kg i sumy od 10kg do 25 kg.

Na łowisku znajduje się 20 dwuosobowych stanowisk wyposażonych w drewniane pomosty o powierzchni 20m2 każdy. Do każdego stanowiska wydawana jest łódka, dzięki której nie trzeba wozić ze sobą innego środka pływającego. Na łowisku istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji łowiska. Przy zbiorniku wybudowane zostało zaplecze socjalne z sanitariatem, oraz aneksem kuchennym, które oddane jest do użytku karpiarzom przyjeżdżającym na łowisko.

LOKALIZACJA

GALERIA

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?
Uwaga! w adresie www.goslawice.p brakuje "l"jaki jest faktycznie koszt wędkowanie, bo wyżej jest podana cena 100 zł a doba, a na stronie http://www.goslawice.pl/l owisko/rezerwacje-i-cenni k.html są inne ceny.
08.03.2016 11:09    autor: ~jakub_kasprzak

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU