MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaŁowiskaŁowisko Dzika Woda

Łowisko Dzika Woda

DANE PODSTAWOWE

Łowisko Dzika Woda
Bobrowniki Wielkie, Tarnów, Małopolska
Małopolskie
KOMERCYJNE
ilość stanowisk: 7
licencja: Doba 40 zł (2 wędki), trzecia wędka 15 zł
tel. 693 082 804; 603 325 943

OPIS

Dzika Woda zaprasza karpiarzy, którzy chcieliby z dala od zgiełku miasta, zmierzyć się z walecznymi karpiami i amurami.

Od zawsze jesteśmy związani z naszymi wodami i pasją do wędkarstwa. Ostatnie kilkanaście lat nasze hobby skupiło się na karpiarstwie i stąd zrodziła się idea stworzenia łowiska. Jako karpiarze wędkujemy na wielu wodach w Polsce, jak i za granicą. Dzięki tym wyjazdom czerpiemy wiedzę, podpatrujemy ciekawe rozwiązania i słuchamy przemyśleń karpiarzy. Takie doświadczenie pomaga nam w udoskonalaniu naszej wody. Kierujemy się zasadą bezwzględnego zakazu zabijania ryb.

Staw jest wyrobiskiem pożwirowym, a jego historia powstania sięga lat 70-tych. Karpiarze zatem mogą spodziewać się złowienia w nim prawdziwych okazów, które nie miały jeszcze kontaktu z hakiem. Miłośnicy ciszy, obcowania z przyrodą i wędkarstwa sportowego, łowiący według zasady "Złów i Wypuść" znajdą u nas dużą rybę i wymarzony odpoczynek.

Dzika Woda położona jest na południu Polski, w zaciszu Dunajca z dala od zabudowań i dróg asfaltowych, w miejscowości Bobrowniki Wielkie koło Tarnowa. Jest to kameralna woda o powierzchni 3,9ha, otoczona dużą i pełną zieleni działką. Wędkarze mają do dyspozycji jedynie 7 dwuosobowych, utwardzonych kamieniem stanowisk na południowym brzegu. Dzięki takiemu rozmieszczeniu stanowiska zapewniają duży komfort i swobodę do połowu karpia i amura. Dodatkowo stanowiska oddzielone są od siebie pasem trzcin, krzewów i drzew zapewniając intymność zasiadki. Każde ze stanowisk jest numerowane na brzegu, na którym łowimy, oraz na przeciwległym brzegu gdzie są wyznaczone granice strefy wędkowania. Dzięki takiemu układowi granic oraz braku obecności wędkarzy na przeciwległym brzegu, unikniemy konfliktów i możliwości wpłynięcia w nasze zestawy. Rozmieszczając tak stanowiska, postawiliśmy na bardzo wysoki standard zasiadki. Łowisko zostało tak przygotowane, aby sezon zaczynać zaraz po zejściu lodu, natomiast kończyć jak pojawi się pierwsza tafla. Ostatnie karpie łowione były w grudniu, a pierwsze w marcu.

W stawie znajduje się kilka wypłyceń, natomiast najgłębsze miejsca mogą sięgać do 7 metrów w zależności od pory roku. Dno łowiska jest zróżnicowane, od kamieni i piasku, po muł sięgający do kilkudziesięciu centymetrów. W akwenie możemy natrafić na podwodną roślinność, górki, spadki i zatopione drzewa. Wszystko to sprawia, że duże znaczenie może mieć nie tylko to w jakim miejscu umieszczamy zestaw, ale i jak jest on skonstruowany. Ze względu na zróżnicowanie dna i dużą ilość naturalnego pokarmu w akwenie, musimy się nastawić, że łowisko należy do trudnych i nieprzewidywalnych. Zdecydowanie nie jest to dołek z rybami, jak to zwykło się mówić o starych żwirowaniach.

W stawie pływa duża populacja karpia i amura w przedziale wagowym między 4kg a 20kg+,które zostały wpuszczone w latach 2013-2015. Waga ryb może być już znacznie większa ze względu na przyrosty sięgające do 25% wagi rocznie. Największy wpuszczony przez nas w 2014 roku karp ważył 16,3kg, a największy amur z 2015 roku ważył 20,30kg. Staw został zarybiony również kilkoma sztukami tołpyg i jesiotrów. Największa z wpuszczonych tołpyg ważyła 14,8kg.

Każde ze stanowisk zostało specjalnie wysypane drobnym kamieniem pod rozbicie namiotu. Tak przygotowane stanowiska dadzą nam komfort zasiadki podczas opadów deszczu i umożliwią czyste składanie namiotu. Dodatkowo przy stanowiskach istnieje możliwość rozpalenia ogniska w przygotowanym palenisku.

Na łowisku karpiarze mogą korzystać ze środków pływających jak i modeli zdalnie sterowanych.
Łowisko wyposażone jest w prysznic polowy i WC.

Dzika Woda od września 2013 roku jest prywatną własnością i nigdy wcześniej nie należała do żadnej organizacji czy związku wędkarskiego. Natomiast staw był zarybiany karpiem i innymi gatunkami ryb kilkanaście lat temu w procesie rekultywacji.

Zasady rezerwacji stanowisk
Ustalenie wolnego terminu można dokonać telefonicznie w godzinach od 9 do 21 pod numerem 693 082 804. Wszystkie rezerwacje dokonywane z ponad 5-dniowym wyprzedzeniem muszą zostać potwierdzone zadatkiem.

Po ustaleniu wolnego terminu należy wpłacić zadatek w wysokości 50% należnej kwoty na nr konta 94 1050 1562 1000 0091 1269 6936 Tomasz DZIKA WODA Tarnów, a w tytule przelewu proszę podać numer stanowiska i datę pobytu. W przypadku braku wpłaty/przelewu do trzech dni roboczych rezerwacja zostanie anulowana. Jeżeli wędkarz zapłacił 50% zadatku, a nie dotarł na łowisko do połowy zarezerwowanego czasu, stanowisko zostaje zwolnione.

Niezależnie od przybycia na łowisko doba liczona jest od godziny 12:00 do godziny 12:00 następnego dnia.W indywidualnych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny 693 082 804 co do możliwości zmiany godziny rozpoczęcia lub zakończenia doby. ?
 

LOKALIZACJA

GALERIA

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?
Warto Odwiedzić to miejsce. Piękne ryby cudowne otoczenie łowiska. Polecam każdemu co tam jeszcze nie był.Pozdrawiam
18.08.2017 18:55    autor: ~Odjazd Carp Club

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU