MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaŁowiskaŁowisko Okoń

Łowisko Okoń

DANE PODSTAWOWE

Łowisko Okoń
Łowisko specjalne Okoń znajduje się w miejscowości Janówek.
Mazowieckie
KOMERCYJNE
ilość stanowisk: 53
licencja: 15-20 zł za dobę

OPIS

Piękna żwirowa woda w niedalekiej odległości od Warszawy, nazywana „Okoniem”, szybko zdobyła popularność i uznanie wśród karpiarzy. Choć nazwa wskazuje na zdecydowaną przewagę pasiastego drapieżnika, to jest to przede wszystkim woda karpiowa.
 


Właściciele co roku zarybiają wodę sporą ilością karpia i są raczej nastawieni na większą ilość ludzi łowiących rekreacyjnie, co nie przeszkadza w złowieniu rekordowego karpia. Na dzień dzisiejszy trafiają się ryby sięgające 17-18 kg. Fakt, że wielu łowiących na tej wodzie poluje właśnie na karpie nie ułatwia sprawy. Wręcz przeciwnie, trzeba obrać odpowiednią taktykę, aby dobrać się do większych osobników. Małe karpie bywają w każdej części zbiornika, jednak większe odwiedzają swoje stałe stołówki, które po dłuższym sondowaniu można namierzyć.

Wiosna to czas płytkiej zatoki. Na „Okoniu” jest takowa, wystarczy udać się na stanowiska od 37 do 40. Okolice trzcin są bardzo atrakcyjne dla wczesnowiosennych karpi. Nęcąc niewiele, a treściwie, odnotujemy bardzo częste brania. Zatoka potrafi zaskoczyć dużym karpiem, częste przerzucanie zestawu może być strzałem w dziesiątkę.

W ciepłe letnie dni zdecydowanie warto jest wybrać środek wody. Łowisko sięga głębokości nawet 15 metrów. Jednak jest to żwirownia i na środku można znaleźć bardzo atrakcyjne miejsca na stanowiskach od 22 do 27. Znajdziemy tam bardzo fajną górkę, która w okresie letnim jest dość mocno oblegana, dlatego polecam wcześniejsze rezerwacje. Górka górce nie jest równa, dlatego warto poszukać mocno wyróżniającego się dna przy spadkach. Dzięki  odpowiedniemu nęceniu zostaniemy wynagrodzeni walecznym karpiem.

Kierując się w stronę rybaczówki, w okresie jesiennym, warto wybrać stanowiska z większą głębokością, nr 8 bądź 9, ewentualnie 53. O tej porze roku zamiast karpia częściej możemy złowić dużego jesiotra, których na łowisku nie brakuje, jednak kiedy w żer wejdą karpie, możemy być pewni ostrej walki. Po drodze mogą czekać na nas niespodzianki w postaci bojek, warto dokręcić hamulec i liczyć na odbicie karpia w bok.

Na łowisku jest całkowity zakaz używania środków pływających, dozwolone są jedynie łódki zdalnie sterowane. Właściciele dbają o łowisko, więc panuje tam porządek i przyjazna atmosfera. Obiekt jest całodobowo monitorowany, więc możemy być pewni, że nic z naszego stanowiska nam nie zginie. Każdy kto zapomni, bądź nie posiada jeszcze maty karpiowej i podbieraka może wypożyczyć je w rybaczówce. Oczywiście na łowisku obowiązuje zakaz zabierania karpi.

Otoczone lasem Łowisko "Okoń" znajduje się w odległości około 30 km od Warszawy, oraz około 10 km od Legionowa i Nowego Dworu Mazowieckiego. Jest to cichy, spokojny akwen o powierzchni około 6 ha i średniej głębokości 10 m. 

 

LOKALIZACJA

GALERIA

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?
Jak głęboko jest tam
21.03.2017 08:34    autor: ~Ryszard
od 1.5 do 15 m
21.03.2017 18:32    autor: ~Piotrek

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU