MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaŁowiskaŁowisko Piaseczno

Łowisko Piaseczno

DANE PODSTAWOWE

Łowisko Piaseczno
Ośrodek Wędkarski Neptun
83-420 Liniewo, Orle 35
Kujawsko-pomorskie
KOMERCYJNE
ilość stanowisk: 3
licencja: 900 zł/tydzień
tel. +48 58 687-94-15; 692-485-730

OPIS

Jezioro Piaseczno na Kaszubach znane jest przede wszystkim, jako znakomite łowisko pstrągowe, odwiedzane przez muszkarzy i spinningistów. Od 2009 r. nad tą piękną wodą zaczęli pojawiać się również karpiarze, dla których dostępna jest malownicza zatoka.

Jezioro Piaseczno na Kaszubach znane jest przede wszystkim, jako znakomite łowisko pstrągowe, odwiedzane przez muszkarzy i spinningistów. Od 2009 r. nad tą piękną wodą zaczęli pojawiać się również karpiarze, dla których dostępna jest malownicza zatoka. Jest to miejsce najbardziej spokojne na całym jeziorze, otoczone lasem, bez dostępu postronnych osób. Głębokość od 4 m do 9 m, dno miejscami piaszczyste, miejscami muliste. Żyjące tu karpie są niezwykle dzikie i silne! Pływają zarówno lustrzenie, jak i pełnołuskie. Największe sztuki osiągają już wagę do 22 kg. Zatokę przeznaczoną na to łowisko lubią najbardziej, chociaż, oczywiście przemieszczają się po całej wodzie. Są przygotowane tylko trzy stanowiska, dla maksymalnie 6 osób. Więcej stanowisk nie jest planowanych, aby zachować dużą kameralność tego miejsca, oraz niezbyt mocną presję wędkarską. Ze względu na niedostępność brzegów, nad którymi rosną drzewa, stanowiska są w formie pomostów z małymi platformami, częściowo zadaszonymi z miejscami do siedzenia, a także i do spania. Miejsca na rozbicie namiotów znajduje się natomiast na stałym gruncie, przy samych pomostach.   

Pierwsze planowe zarybienia, około 15 lat temu, obejmowały i był to zarówno kroczek, jak i tarlaki 5-8 kg. Część materiału została przeniesiona na tworzone w latach 2000-2001 Łowisko Wygonin, natomiast pozostała reszta rosła sobie spokojnie w Jeziorze Piaseczno. Populacja karpi w Piasecznie jest znaczna. Wysoka też jest średnia waga – praktycznie nie ma mniejszych karpi niż 7 kg. Największe okazy sięgają 20 kg, jednak wyholowanie tych największych nie jest sprawą łatwą, ponieważ ich żerowiska to miejsca przy zwalonych drzewach.

Jezioro Piaseczno leży 20 km od Kościerzyny, w miejscowości Orle. Na miejscu jest ośrodek wędkarski Neptun, w którym można znaleźć nocleg, a także zjeść posiłek.


E-mail:artur@lowisko-piaseczno.pl

LOKALIZACJA

GALERIA

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU