MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaŁowiskaŁowisko Pogalewo

Łowisko Pogalewo

DANE PODSTAWOWE

Łowisko Pogalewo
Pogalewo Wielkie na trasie Brzeg Dolny - Lubiąż
Dolnośląskie
KOMERCYJNE
ilość stanowisk: 5
licencja: Doba - 60zł
tel. +48 793 017 245

OPIS

Staw leży w cichej malowniczej okolicy bez zabudowań z dala od miasta nad samą dziką i nieuregulowaną Odrą, w otoczeniu lasów i łąk. Historia akwenu zaczyna się przed wojną. Powstał na skutek wydobycia gliny, które zostało zakończone ponad 40 lat temu, od tego czasu zbiornik należał do PZW i był systematycznie zarybiany karpiem.
 
Zbiornik nie należy do dużych, ma powierzchnie 3,5ha. Linia brzegowa jest bardzo urozmaicona, co daje sporo możliwości połowu. Występują tu bardzo różne gatunki roślinności wodnej. Dno zbiornika waha się od 1,5m w strefie przybrzeżnej, okolicach trzcinowisk i wysepek do 7m na środku zbiornika. Średnia głębokość wynosi 3-4m. Woda jest przepływowa i stosunkowo głęboka co daje znakomite warunki dla tutejszych ryb.

Obecni właściciele kupili staw w 2011 roku i od tego czasu jest systematycznie zarybiany dużymi karpiami i amurami. Postanowiono nie zarybiać łowiska mniejszymi rybami niż 10kg. Najmniejsze wpuszczone ryby miały 10kg i było ich tylko kilka sztuk. Większość ryb miała 12-15kg, jednak największe wpuszczone karpie i amury miały 20-27kg. Największą rybą pływającą w akwenie jest karp pełnołuski o wadze 27kg. W sumie w łowisku pływa około 100 dużych karpi i amurów (+10kg).

Do wędkowania wydzielonych zostało tylko 5 dwuosobowych stanowisk, co daje sporo przestrzeni i poczucie komfortu. Dojazd prawie do samej wody wytyczony jest asfaltową drogą w bardzo dobrym stanie, bez dziur itp. Ostatni trzystu metrowy odcinek to polna droga utwardzana gruzem. W niedalekiej odległości od łowiska jest sklep wielobranżowy, a w odległości 5km od zbiornika duży hipermarket.

Nieopodal łowiska (500m) funkcjonuje pub/restauracja "cool" , gdzie można napić się zimnego piwa, zamówić obiad, bądź inne przekąski. Również z możliwością dostarczenia na stanowiska.

Licencja dobowa – 60zł

Domek doba – 60zł

Roczny karnet – 500zł

LOKALIZACJA

GALERIA

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?
Fatalny dojazd. Uszkodziłem układ wydechowy :(((
31.07.2017 12:06    autor: ~Zib

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU