MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaŁowiskaŁowisko Pstrążna

Łowisko Pstrążna

DANE PODSTAWOWE
REKOMENDACJA KM

Łowisko Pstrążna
44-295 Pstrążna, ul. Wyzwolenia 3
Śląskie
KOMERCYJNE
ilość stanowisk: 25
licencja: Od 10 zł za wędkę/dzień
tel. (32)43 000 87; 602435441 Anna i Marian Białeccy

OPIS

Pstrążna jest bodaj najstarszym w Polsce łowiskiem wyłącznie karpiowym. Zbiornik położony jest pomiędzy Raciborzem a Rybnikiem (blisko miejscowości Rydłutowy), w malowniczym, wręcz sielankowym miejscu, pełnym zieleni i dzikiej przyrody.

Powierzchnia zbiornika wynosi 5 ha, zaś jego głębokość waha się od 1,0 do 3,0 metra. Dno jest w większości muliste, gdzieniegdzie porośnięte roślinnością. Sezon trwa tu od zejścia lodów aż do następnego lodu, czyli mniej więcej od marca do końca listopada. Wędkowanie dozwolone jest z jednego brzegu, gdzie znajduje się kilkanaście stanowisk umożliwiających wygodny połów. Najczęściej łowi się rzucając zestawy pod przeciwległy brzeg. Trzeba być wówczas przygotowanym do dalekich rzutów (od ok. 90 do ok. 120 m). Obydwa brzegi niczym nie są osłonięte, więc wybierając się w słoneczne dni nad Pstrążną, warto zabrać ze sobą parasol. Jedyny cień daje rozłożysty dąb usytuowany w lewym rogu zbiornika. Tam też woda jest najgłębsza, doskonała wczesną wiosną i jesienią. Jeżeli nad zbiornikiem jest niewielu karpiarzy, warto spróbować łowić blisko brzegu, najlepiej tuż przy roślinach wodnych. W takich miejscach karpie są jednak niezmiernie ostrożne, trzeba więc zachować absolutny spokój i ciszę. Wbrew pozorom, i dużemu zagęszczeniu ryb, największe sztuki są bardzo trudne do złowienia. Karpie powyżej dwudziestki biorą bardzo niechętnie i trzeba się nieźle napracować, aby je przechytrzyć. Największe karpie w Pstrążnej dorastają do ok. 25 kg. Niestety wszelki słuch zaginął po najsłynniejszym mieszkańcu tej wody – Wielkim Johnie, który jeszcze do niedawna był największym karpiem pełnołuskim w Polsce (ok. 29 kg).

LOKALIZACJA

GALERIA

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?
łowisko samo w sobie nie najgorsze , są ładne ryby które raz współpracują a raz nie tak jak wszędzie. Jednak najbardziej irytujące są wszechobecne osy, lecą dosłownie do wszystkiego, jedzenia , picia, przynęt . Nie ma możliwości spokojnie posiedzieć bo dosłownie nie dają żyć. Na każdym kroku trzeba się pilnować i uważać żeby ich nie zjeść albo nie wypić.
07.03.2016 09:09    autor: ~kazzar
A czy ktoś może napisać coś na temat stanowiska nr14? We dwójkę da radę spokojnie połowić?
11.06.2017 20:53    autor: ~AdrBas
najlepsze
08.03.2018 18:09    autor: ~roman

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU