MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaŁowiskaSzmaragdowy Staw

Szmaragdowy Staw

DANE PODSTAWOWE

Szmaragdowy Staw
Chrząstawa Wielka niedaleko Wrocławia
Dolnośląskie
KOMERCYJNE
ilość stanowisk: 10
licencja: 30zł/ doba członek PFWK; 50zł/ doba niezrzeszony

OPIS

Ta niewielka i niezwykle urokliwa woda znajduje się w miejscowości Chrząstawa Wielka niedaleko Wrocławia. Przez
ponad 20 lat zbiornikiem opiekowała się pobliska piaskownia dbając o regularne zarybienia oraz utrzymywanie porządku na terenie łowiska. 


Szmaragdowy Staw jest w rękach PFWK od 2014r. Duża ilość naturalnego pożywienia sprawia, iż ryby w Szmaragdowym Stawie są bardzo silne i waleczne. Nawet najmniejsze sztuki potrafią sprawić wiele radości podczas holu. Karpie notują też znaczne
przyrosty.

Łowisko jest ogrodzone, co wpływa korzystnie na bezpieczeństwo i komfort. To jedyne łowisko w kraju, na którym cena
za łowienie uzależniona jest od ilości członków stowarzyszenia. Zasady są proste - Im większa liczba stowarzyszonych, tym
tańsze wędkowanie. Celem jest to, aby liczba osób zrzeszonych w PFWK przekroczyła 1000 osób, a łowienie dla członków było całkowicie bezpłatne.

Rybostan łowiska jest bardzo urozmaicony. Pierwsze zarybienia odbywały się już w czasie eksploatacji kruszcu, czyli od ponad 20 lat, aż do jesieni ubiegłego roku.

Największy złowiony karp ważył 18 kg, a w roku 2013 łowiono egzemplarze ważące 15 kg. Sporo jest ryb w przedziale 10-13kg. Największy załapany okaz ważył 18,60kg i złapany został w 2015r W 2014 roku staw został zarybiony rybami w przedziale 10-16 kg w ilości ponad 50 sztuk.

Dno jest twarde i nie brakuje na nim ciekawych miejsc, takich jak niewielkie górki, na których warto położyć swoje zestawy.
Głębokość waha się od 5 do nawet 8 metrów.

RYBOSTAN / NAJWIĘKSZE ZŁOWIONE RYBY

Karp - 18,6 kg

OKRES POŁOWÓW

Od kwietnia do końca listopada.

LOKALIZACJA

GALERIA

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?
Miałem okazję odwiedzić to łowisko, ogólnie oceniam je pozytywnie. Jednakże był problem z rezerwacją i samym kontaktem z zarządcami . Rozumiem że chłopaki ogarniają łowisko za "free" (choć gdzieś przelew idzie) ale nie można tak ignorować chętnych odwiedzić to łowisko. Według kalendarza rezerwacji i jednego z zarządców, łowisko było zarezerwowane w całości . Dlatego siedziałem z kolegą na jednym stanowisku. Na miejscu okazało się że "wolnych " stanowisk było kilka, ale był problem żeby dodzwonić się do opiekuna i takiej informacji uzyskać . Mogliśmy usiąść bez ścisku na dwóch stanowiskach , a niestety nie było nam to dane. Sam wjazd na łowisko był problematyczny, bramy z kodem... hmm ale skąd numer do bramy ? skoro nikt nie odbiera, baaa nawet nie raczy oddzwonić w wolnej chwili. Uważam takie zachowanie za naprawdę lekceważące, jadę 120 km i odbijam się od płotu. Dziękuję karpiarzą z Sycowa za kod do bramy , bez niego nie było by nam dane wjechać. Panowie opiekunowie ogarnijcie się
04.06.2018 19:51    autor: ~dasm

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU