MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaPoradyPłynny pokarm

Płynny pokarm

Dodano: 28.01.2011 00:00
wystaw ocenę:
12345
Płynny pokarm

  Jeszcze niedawno było to bardzo proste – do miksu bazowego wystarczyło dodać atraktora zapachowego, ewentualnie słodzika oraz barwnika, i można było rolować kulki. Później przyszedł czas najróżniejszych wzmacniaczy zapachu i smaku, betainy i innych dodatków. Jednak dopiero wprowadzenie na szerszą skalę tzw. płynnych pokarmów ( z ang. Liquid Food), było prawdziwym krokiem milowym w przynętach (i zanętach) na karpia.
  Płynny pokarm to nic innego jak aminokwasy, które są niezbędne do wzrostu ryb. To mieszanka dostarczająca do ciała ryby wszystkie podstawowe składniki pokarmowe. Ryby znakomicie wyczuwają, co jest im niezbędne do funkcjonowania. Liquid food zawiera aminokwasy, ale również zestaw witamin i substancji mineralnych. Ponieważ karpie mają znakomite receptory, rozchodzący się w wodzie płynny pokarm, natychmiast zachęca je do żerowania. Płynne pokarmy można używać jako dodatek do typowych składników kulek, czyli razem z klasycznymi atraktorami, ale również bez nich, gdyż sam w sobie jest atraktorem. Ma własny charakterystyczny zapach, różny w zależności od bazy, z jakiej powstał. Najczęściej spotykane są pokarmy powstałe z wyciągów z wątroby (Liver), o bardzo charakterystyczny zapachu, niezbyt przyjemnym dla ludzkiego nosa. Inne, również często spotykane to słodkie ekstrakty kukurydziane (CLS).
  Robiąc własne kulki z dodatkiem płynnnych pokarmów, należy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie – będą one skuteczne, jeżeli użyjemy wysokiej klasy miksu. Zwykła mieszanka typu 50/50 raczej na nic się nam nie przyda. Warte zainteresowania są natomiast miksy rybne, a także typu ptasie jedzenie (birdfood). Połączenie miksów, które są bardzo łatwo przyswajalne (i rozpoznawane) przez karpie z płynnymi pokarmami zazwyczaj daje doskonałe rezultaty. Jak zwykle przy czym nowym trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bo nie ma cudownych recept, a więc kulek, które natychmiast zainteresują karpie. One po prostu najpierw muszą je poznać.
 Oprócz dodawania do kulek, płynny pokarm może być wykorzystany jako atraktor w zanęcie sypkiej do Metody, ale także jako booster. W tym ostatnim przypadku daje najlepsze rezultaty podczas krótkich zasiadek, kiedy chcemy, aby karpie jak najszybciej weszły nam w łowisko. Wystarczy polać płynnym pokarmem kulki zanętowe lub wypełnioną pelletem siateczkę PVA, a następnie umieścić w łowisku. Sposobów wykorzystania liquid foods jest wiele i wszystko zależy od inwencji wędkarza.

GALERIA

  • Płynny pokarm
  • Płynny pokarm
  • Płynny pokarm
Jeżeli chcesz nas poinformować o ważnym wydarzeniu pisz: redakcja@karpmax.pl.

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU