MENU
Jesteś tutaj: Strona głównaPoradyUniwersalne konopie

Uniwersalne konopie

Dodano: 28.01.2011 00:00
wystaw ocenę:
12345
Uniwersalne konopie

 Konopie to najdrobniejsze z ziaren stosowanych do nęcenia karpi. Prażonych używa się jako składnika zanęt sypkich w połowie innych białych ryb. W kulach zanętowych znakomicie one pracuję, jednak dla łowców karpi o wiele skuteczniejsze jest podanie gotowanych konopi. Jest to zanęta bardzo szybka do przygotowania, a więc doskonale się nadaje na krótkie wypady. Wystarczy zamoczyć odpowiednią ilość (na kilka godzin łowienia wystarczy po kilogramie na zestaw) na godzinę, a następnie zagotować, do momentu aż ziarna zaczną wypuszczać białe kiełki (fot. 1). Czasami, dla wygody, robię jeszcze inaczej – na kilka godzin przed wyjazdem na ryby wsypuję konopie do przenośnej lodówki turystycznej (fot. 2) i zalewam je wrzątkiem (fot. 3). Następnie zamykam szczelnie lodówkę i otwieram ją dopiero nad wodą. 4-5 godzin w takim swoistym termosie wystarczy, aby konopie były gotowe. Ugotowanych konopi nie należy przechowywać dłużej niż kilka godzin, gdyż szybko kisną, a wówczas stają zupełnie nieprzydatne.
Konopie są bardzo drobne i lekkie, więc nie zanęcimy nimi rzucając z brzegu ręką, czy nawet łyżką wyrzutową. Pozostaje więc wywiezienie łódką lub użycie rakiety zanętowej (fot. 4). Przy kilkugodzinnych zasiadkach branie ze sobą łodzi czy pompowanie pontonu jest zupełnie niepotrzebne. Wyrzucenie dwóch kilogramów konopi rakietą nie zajmie dużo czasu i pozwoli na rozrzucenie ich na powierzchni kilku metrów kwadratowych obszaru nęcenia. Oczywiście podczas nęcenia do konopi możemy dodać kilka garści drobnego pelletu czy pokruszonych kulek. Nie raz przekonałem się jednak, że same konopie mogą być znakomitą zanętą. Należy jednak pamiętać, aby nie dodawać do nich jakichkolwiek aromatów. Same w sobie są znakomitym atraktorem. Szybko przyciągają karpie w łowisko, poza tym mają działanie przeczyszczające. Ponieważ ziarenka są drobne i rozrzucone na sporym obszarze, ich zebranie zajmie karpiom sporo czasu, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy być pewni, że zostaną w łowisku przez kilka godzin, a więc tak długo jak i my zamierzamy łowić. W dłuższych zasiadkach taktyka jest nieco inna. Konopie są wówczas jedną ze składowych zanęty, ale wcale nie podstawową.
                                                                         

GALERIA

  • Uniwersalne konopie
  • Uniwersalne konopie
  • Uniwersalne konopie
Jeżeli chcesz nas poinformować o ważnym wydarzeniu pisz: redakcja@karpmax.pl.

KOMENTARZE

Możesz komentować bez logowania.
usuńODPOWIADASZ NA:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Wydawca portalu nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.
Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną.
Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?
avatar Konopie się Bardzo sprawdzają na zasiadki 3-4 dniowe- szybko wabią ryby w miejsce nęcone.Dają Mocny aromat z boosterami... Leszcze od 2kg do ok.4kg Karpie jak na razie to do ok.kg To wszystko Mogę złowić na Jez.Chrzypsko Wielkie
31.05.2011 03:30    autor: piotradamus

Obserwuj nas

© 2015 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
tworzenie stron www: PERSABIO
© 2016 KarpMax
Wszelkie prawa zastrzeżone
zamknij

ZALOGUJ SIĘ

Zapamiętaj mnie
zaloguj się przez swoje konto na facebooku
facebook
Nie masz konta, zarejestruj się: REJESTRACJA
zamknijMENU